שתף קטע נבחר

גאווה ישראלית: בני נוער בחלל

יוטיוב פרסמה הבוקר את רשימת שישים הסרטונים שעלו לשלב הגמר בתחרות ייחודית במהלכה יבוצעו ניסויים שהגו בני נוער בחלל. בין הפיינליסטים שני תלמידים ישראלים: "אנחנו מקווים להביא הרבה גאווה לישראל ולמדע בארץ"

הבוקר (יום ג') יוטיוב פירסמה את רשימת שישים הפיינליסטים שהעפילו לשלב הגמר בתחרות "YouTube Space Lab", שבסופה יבוצעו ניסויים שהגו בני נוער, בחלל. התחרות היא פרוייקט משותף של יוטיוב עם סוכנויות חלל עולמיות (ביניהן נאסא והסוכנות האירופאית) במסגרתה הוזמנו בני נוער בגילאי 14-18 לתכנן ניסוי מדעי ולהציג אותו בסרטון. בתוך רשימת הפיינליסטים תמצאו את אריאל ברקו ויואב לוי, הישראלים היחידים שעלו לשלב הסופי:

 

 
ברקו ולוי בני ה-15, לומדים באותה הכיתה בתיכון "רוגוזין" בקרית אתא. "שנינו משתתפים בפרוייקט "חוקרים צעירים" של מכון ויצמן, והם שהציעו לנו להשתתף בתחרות", מספר לוי ל-ynet מחשבים. במהלך ההכנות לתחרות עבדו המדענים הצעירים עם סטודנטית ממכון ויצמן, צליל אסט, שסייעה  להם לתכנן את הניסוי ולצלם את הסרטון. השניים מתחרים מול תשעה סרטונים הקטגוריה (ביולוגיה) וכמובן מקווים לנצח.
 
ברוח עידן הריאלטי, גם בתחרות זו לגולשים יש השפעה אדירה: "חשוב לנו מאוד שהרבה אנשים יציביעו כי זה יכול להכריע את התחרות. אנחנו מקווים להביא הרבה גאווה לישראל ולמדע בארץ".

 

כבר בשלב הראשון הישראלים בלטו עם כמות מרשימה של סרטונים. התלמידים הישראלים העלו 55 סרטונים המציגים תכנון של ניסוי, את חשיבותו למדע ואת הדרך לבצע אותו בתנאי כוח הכבידה בחלל. מספר הניסויים הגבוה הציב את ישראל במקום הראשון בטבלת המדינות המשתתפות, ביחס למספר התושבים. בסיכום הכללי ניצבת הנציגות הישראלית במקום החמישי, כאשר מעליה נמצאות הודו, ארצות הברית, רוסיה ובריטניה.

 

שלב שני: הצבעה 

בשלב הנוכחי, שיימשך שבוע עד ל-24 בינואר, כל גולש יוכל להצביע לכל ניסוי שירצה; ללא הגבלה על מספר ההצבעות, על מספר הניסויים או על הצבעה למדינה ממנה הגיע. לאחר סיום ההצבעה יעלו לגמר שישה ניסויים שישתתפו באירוע הגמר בוושינגטון ב-21 בפברואר.

 

יוצרי הניסויים הללו ישתתפו בטיסת G-0 - טיסה בתנאי אפס כוח כבידה, ויזכו במחשב נייד. בחירת הזוכים בשלב הגמר תעשה על ידי פאנל מומחים המורכב מאסטרונאטים, מדענים ואנשי חינוך, בראשותו של המדען סטיבן הוקינג. שני הניסויים הזוכים יבוצעו בתחנת החלל הבין-לאומית על-ידי אסטרונאוטים, ויועברו בשידור חי לכל העולם.

 

ההצבעה תפתח בשעה עשר באתר הפעילות, לינק להצבעה לאריאל ויואב תוכלו למצוא גם בסרטון שהגישו.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים