שתף קטע נבחר

היום: שימוע לליברמן בחשד להלבנה ומרמה

פרקליטיו של שר החוץ יגיעו למשרדו של היועץ המשפטי לממשלה היום ומחר, ויציגו את טענותיהם: אין הוכחות שליברמן ביצע עבירה, התיק עוסק במסמכים הנתונים לפרשנות

החקירה נמשכה כעשור, מאז ההודעה על הכוונה להגיש כתב אישום חלפה כמעט שנה - ומחר מגיע זמן השימוע: פרקליטיו של שר החוץ אביגדור ליברמן יגיעו היום (יום ג') למשרדו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שיערוך להם שימוע בנוגע לחשדות נגד ליברמן. שר החוץ עצמו נמצא בחו"ל.

 

כבר בחודש אפריל האחרון הודיע וינשטיין לליברמן כי הוא שוקל להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע, בעבירות של הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והטרדת עד. 

 

העבירות שעליהן המליץ היועץ להעמיד את ליברמן לדין מתייחסות לשליטה בחברות שאליהן הועברו כספים בהיקף של מיליוני דולרים, כספים שמקורם כביכול באנשי עסקים פרטיים. לטענת הפרקליטות, החברות היו בשליטתו של ליברמן במהלך כהונתו כחבר כנסת וכשר, והכספים התקבלו בין 2001 ל-2008.

 

בימים האחרונים עוברים פרקליטיו של ליברמן, עורכי הדין ירון קוסטליץ ועודד גזית ממשרדו של יעקב וינרוט, ועורכי הדין גיורא אדרת ונתי שמחוני ממשרד אדרת-שמחוני, על חומר הראיות בתיק ומתכוננים להשמעת טענותיהם בפני היועץ המשפטי לממשלה ובכירי הפרקליטות. הפרקליטים הביעו אופטימיות זהירה לגבי סיכוייהם, ואמרו כי הם בטוחים בצדקתו של שר החוץ ליברמן.

 

הטענה המרכזית שהם ישמיעו היא שהטיעון המרכזי של כתב האישום העתידי, לפיו ליברמן שמר כביכול על קשר עם החברות השונות, אינו נכון. לטענת פרקליטיו של ליברמן, אין הוכחות לכך מחומר הראיות בתיק. הם יטענו גם כי אין כל הוכחה לכך שנעשתה עבירה, ושליברמן קיבל כספים שלא כדין. טענה נוספת שיציגו היא שרוב התיק עוסק במסמכים הנתונים לפרשנות כזו או אחרת, ולא עולה מהם באופן חד משמעי שליברמן ביצע עבירה.

 

פרט לוינשטיין, במעמד השימוע צפויים להיות נוכחים גם פרקליט המדינה משה לדור, סגניו והסגנים של וינשטיין וכן מנהלת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה אביה אלף, ושאר הפרקליטים העוסקים בתיק. השימוע צפוי להתקיים היום ומחר, כשלוש שעות בכל פעם. החלטה סופית בתיק צפויה להינתן רק בעוד מספר חודשים.


פורסם לראשונה 16/01/2012 20:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר החוץ ליברמן
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
מומלצים