שתף קטע נבחר

מחדל: ישראכרט שלחה מאות מס' אשראי לאזרח

לידיעת ההאקר הסעודי, יש מי שעושה את העבודה בשבילך בפחות זמן וללא מאמץ. אל מכשיר הפקס המנומנם של ע' החלו לזרום עשרות דפים עם מספרי כרטיסי אשראי ונתונים מספריים נוספים. ישראכרט: טעות בניתוב, התנצלנו, פיצינו וננקוט אמצעים נדרשים למניעת תקלות מסוג זה

מתקפת האקרים ? מסתבר שאין צורך להתאמץ כדי להשיג נתוני אשראי של לקוחות, כל מה שצריך הוא מכשיר פקסימיליה פשוט והנתונים כבר יכולים למצוא את דרכם אליך

 

 

ע', מנהל משרד קטן בתל אביב, הופתע לגלות כי אל מכשיר הפקס שלו זורמים נתונים של מאות מספרי כרטיסי אשראי. לא פחות מ-100 דפים הועברו למכשיר הפקס של ע' עליהם מתנוסס הלוגו של חברת ישראכרט ורשומים בהם מספרי כרטיסי אשראי ונתונים מספריים נוספים של לקוחות אחת מחברות הביטוח.

 

לדבריו, הוא פנה לישראכרט שתפסיק את שטף הפקסים אך החברה לא נענתה. מאוחר יותר נאמר לו שיגיעו לאסוף את הדפים, אך גם זה לא קרה. "מלבד הבעיה שבחשיפת המספרים, הפקסים האלו כילו לי טיונר שלם", אומר ע' ל ynet,"עברו כבר יותר משבועיים ועד כה אף אחד לא התנצל על העניין, לא פיצה אותי על ההוצאות שנגרמו לי ולא בא לאסוף את הדפים".

 

בעקבות פניית ynet לחברת ישראכרט, הגיע שליח לאסוף את הדפים והחברה התנצלה בפני ע' על האירוע.

 

מישראכרט נמסר בתגובה: "עקב תקלה טכנית במערכת ניתוב הפקסים, נשלחו הנתונים אל מכשיר אחר מזה שמספרו הוקש במערכת. נציגי החברה יצרו קשר עם הלקוח שקיבל לידיו את החומרים, התנצלו בפניו, זיכו אותו והעניקו לו פיצוי לשביעות רצונו. בישראכרט נקטו אמצעים נדרשים למניעת הישנותן של תקלות מסוג זה".

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות המייל האדום

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלית קוסובסקי
לא חבל על הנייר?
צילום: גלית קוסובסקי
מכשיר הפקס עבד שעות נוספות (אילוסטרציה)
צילום: Index Open
מומלצים