שתף קטע נבחר

זעם בכנסת על חנין זועבי: "בוגדת, מקומה בעזה"

לאחר חשיפת ynet את תמונתה של חברת הכנסת מבל"ד חוגגת עם בכירי חמאס את שחרורו של אחד מהם מהכלא, קראו בכנסת לפתוח בחקירה נגדה בחשד לבגידה וסיוע לטרור. "מדובר בבוגדת שראויה לעמוד לדין עוד מאירועי המרמרה"

סערה במערכת הפוליטית בעקבות פרסום תמונתה של חברת הכנסת חנין זועבי חוגגת עם אנשי חמאס את שחרורו מהכלא של בכיר חמאס עזיז דוויק. התמונה שנחשפה ב-ynet הובילה לשלל קריאות ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפתוח בחקירה נגד זועבי. ח"כ מירי רגב, שכבר כינתה בעבר את זועבי "בוגדת" שבה על דבריה ואמרה כי "ח"כ זועבי היא בוגדת ומקומה אינו בישראל, אלא בעזה".

 

התמונה שחוללה את הסערה. זועבי עם בכירי חמאס ()
התמונה שחוללה את הסערה. זועבי עם בכירי חמאס

 

בתמונה, שתפסו כוחות צה"ל בטול כרם לפני כחודש, נראית חברת הכנסת מסיעת בל"ד, כשהיא עומדת בחדר לצד ארבעה אנשים, בהם יו"ר המועצה המחוקקת מטעם חמאס עזיז דוויק ויחד עם פעילה בכירה בארגון, מרים סאלח, לשעבר שרת הנשים בממשלת חמאס. השניים ריצו קודם לפגישה עם ח"כ זועבי, עונשי מאסר בכלא הישראלי בחשד למעורבות בארגון הטרור. הפגישה נערכה זמן קצר לאחר שדוויק שוחרר מהכלא הישראלי, כדי לתמוך בו.

 

עוד בחדשות ynet:

  

"בוגדת שראויה לעמוד לדין עוד מאירועי המרמרה"

ח״כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אמר כי "התנהגותה של זועבי שעוברת ברגל גסה על החוק ונפגשת ותומכת בארגון טרור הינה שערורייה ממדרגה ראשונה. מדובר בבוגדת שראויה לעמוד לדין על בגידה עוד מאירועי המרמרה, ואני מצפה שהיועץ המשפטי לממשלה יורה על חקירתה מיידית בגין סיוע לארגון טרור". הוא קרא ליושב ראש הכנסת ראובן ריבלין לדאוג להסרת חסינותה "באופן מיידי".

 

באיחוד הלאומי ציינו כי מקומה של ח"כ זועבי אינו בבית המחוקקים, אלא בכלא, "לשם נזרקים הבוגדים במדינת ישראל". בסיעה זו הוסיפו כי הם מצפים מהיועץ המשפטי לממשלה להעמידה לדין בגין בגידה וסיוע לארגון טרור, "הפעם הוא לא יוכל להשתמש בתירוץ של חוסר ראיות".

 

ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) אף קרא לפסול את מפלגת בל"ד, שכן לדבריו "כמעט כל חבר כנסת המשתייך למפלגה זו נחקר או נחשד בסיוע לארגוני טרור. לדבריו, "הגיעה העת לפסול לאלתר את מפלגת בל"ד ולא לתת יד לתיאטרון האבסורד,

כאשר נבחרי ציבור נותנים לגיטמציה למחבלים לפעול כנגד אזרחי מדינת ישראל".

 

במקביל, פנה הפורום המשפטי למען ארץ ישראל ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיורה למשטרה לפתוח בחקירה נגד זועבי בחשד לתמיכה בארגון טרור.

 

"תמונותיה עם אנשי החמאס מוכיחות שנאמנותה לחוק ולמדינה מוטלת בספק, פגישותיה של חברת הכנסת זועבי עם אנשי חמאס ומחבלים אינן חריגות, והן המשך ישיר לאירוע המשט לעזה בו נטלה חלק יחד עם קבוצה גדולה של פורעי חוק שפעלו באלימות קשה כנגד חיילי צה"ל וסיכנו את חייהם", נכתב בבקשה.

 

ח"כ יואל חסון (קדימה) אמר: "זועבי שכחה מזמן לפעול עבור הציבור שבחר בה וזנחה אותו לטובת פעילות פרלמנטרית וציבורית למען פעילי ארגוני הטרור השונים". הוא הוסיף כי הוא "מודאג מהמחשבה שנוכח התמונות הללו ומעשיה על המרמרה, ממשיכה לכהן זועבי כחברת כנסת מן המניין בכנסת ישראל".

  

בשיחה עם ynet הודתה זועבי כי היא נפגשה עם אנשי חמאס. לדבריה, "זו הייתה פגישה של 20 איש והשב"כ אז לא עשו לי עם זה בעיות, למה שיעשו? כל העולם מכיר היום בחמאס ואני חושבת שגם ישראל צריכה להכיר בחמאס. לדעתנו חמאס אינו ארגון טרור".


Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו יואב זיתון, מורן אזולאי ואביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ חנין זועבי. חגגה עם חמאס
צילום: גיל יוחנן
לפסול לה את החסינות. ח"כ אורי אריאל
צילום: דודי ועקנין
מקומה בעזה. ח"כ רגב
צילום: מוטי קמחי
ח"כ חסון. "מודאג"
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ מילר. "לפסול את בל"ד"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים