שתף קטע נבחר

צילום: בן קלמר

יאיר לפיד: "לא אצטרף לחבורת הציניים בקדימה"

הפריימריז בקדימה יצאו לדרך, והשם החם בפוליטיקה שם סוף לספקולציות: "הם חבורה שנפלטו ממפלגות אחרות לאף אחד אין מושג במה, אם בכלל, הם מאמינים", תקף. ולמה גם למפלגת העבודה אין סיכוי שיצטרף? "שלי יחימוביץ' רדיקלית"

אם היו תקוות בקרב גוש המרכז-שמאל שיאיר לפיד יחבור לקדימה, ובכך ימנע פיצול אפשרי של הגוש לשלוש מפלגות, הרי שהלילה (יום ו') נראה שהן נגוזו. בעמוד הפייסבוק שלו, הזירה החביבה עליו להודעות עד כה, הכריז לפיד בתקיפות כי לא יחבור למפלגה ותקף את חבריה.

 

"אין שום סיכוי שאצטרף לקדימה. מדובר בחבורה של פוליטיקאים ציניים שנפלטו ממפלגות אחרות שאין לאף אחד מושג במה, אם בכלל, הם מאמינים, ואין שום דרך או תסריט שאצטרף אליהם. מספיק ברור?", כתב לפיד לתומכיו.

 

יאיר לפיד נכנס לפוליטיקה - הכתבות האחרונות ב-ynet

 

עולה להתקפה. הסטטוס של לפיד בפייסבוק ()
עולה להתקפה. הסטטוס של לפיד בפייסבוק

 

בעקבות דבריו על קדימה, כתב אחד המשתתפים בדיון האינטרנטי כי הוא שמח על החלטתו של לפיד, ושאל אותו אם יהיה מוכן להצטרף למפלגת העבודה. בתגובה כתב לפיד: "שלי יחימוביץ' היא ח"כית ראויה, אבל היא שייכת לשמאל הרדיקלי, גם כלכלית וגם מדינית, ואני לא יכול לחבור לאנשים שאין לי איתם חיבור אידיאולוגי".

 

בתשובה לשאלה אחרת הוא הבהיר: "אני ממש לא חלק מגוש השמאל, ואשב בכל ממשלה שתקבל את עקרונות הליבה שלי: שינוי שיטת המשטר, ביטול חוק טל, שינוי בחלוקת המשאבים לטובת מעמד הביניים".

 

הגוש מתפצל

יו"ר קדימה, ציפי לבני, קראה שלשום ללפיד במסיבת העיתונאים, שבה הודיעה על הקדמת הבחירות המקדימות, להצטרף למפלגתה: "אני חושבת שכל אדם שרוצה לתרום למדינת ישראל בהצטרפותו - זה דבר חיובי, אבל לכל אחד מהשחקנים בגוש הציוני יש אחריות, לא רק לי. אני מוכרחה לומר - לפיד מנסח היטב גם את מצע קדימה, אבל אם אנו שותפים לאותו הרעיון, יש לנו אחריות".

 

היא הוסיפה באותה ההזדמנות: "אפשרות אחת היא שהכניסה שלו למגרש תחזק את אותה קבוצה שרוצה להחליף את הממשלה, ואפשרות שנייה היא שזה יחליש ויפצל את אותו מחנה".

 

ההודעה של לפיד באה בניגוד להערכות כי בבחירות הפנימיות בקדימה מתכוונת לבני להדגיש את יכולתה לאחד בעתיד את גוש

המרכז-שמאל, שיכלול בתוכו גם את מפלגתו של יאיר לפיד, ואולי גם מפלגה בראשות אריה דרעי, חברו הקרוב של חיים רמון, ומי שעשוי להיות לשון מאזניים.

 

לפיד הודיע לפני כמעט שבועיים כי הוא פורש מהנחיית "אולפן שישי" בערוץ 2, לקראת כניסתו לפוליטיקה. מאז הוא פרסם קריאה לציבור לחבור אליו ל"נבחרת לפיד", שלטענתו הצטרפו אליה יותר מ-4,000 תומכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אין סיכוי שאצטרף". לפיד
צילום: תומריקו
לא נענה לקריאה. לבני
צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות
מומלצים