שתף קטע נבחר

קרוב של הרב עובדיה יוסף התלונן עליו למבקר

שורת התערבויות במינויים של רבנים ואנשי מועצות דתיות "גובלות בפלילים" - כך עולה ממכתב של אחד מבני משפחת הרב והועבר למבקר המדינה. הטענה: הבן המקורב, הרב משה יוסף, מרוויח מבד"ץ פרטי. את הסיפור המלא חושף נחום ברנע היום ב"ידיעות אחרונות"

"ניסיונות ראשי ש"ס להשתלט על מערכת הרבנות בישראל בדרכים בלתי כשרות הגובלות בפלילים" - זו כותרתו של מסמך שנמסר למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, ונכתב על ידי אחד מקרוביו של הרב עובדיה יוסף. את פרטי המסמך החריג חושף הבוקר (יום ו') נחום ברנע ב"ידיעות אחרונות".

 

לפי המכתב, "שר הדתות יעקב מרגי נתמנה לתפקידו על מנת לקדם את בחירתם של בני משפחת הרב עובדיה יוסף ומקורבים להנהגת ש"ס לתפקידים בכירים ברבנות בישראל. האיש העומד מאחורי המינויים הוא הרב משה יוסף, בנו של הרב עובדיה והאיש החזק בש"ס. הוא עומד גם בראש הבד"ץ הפרטי 'בית יוסף', המגלגל מיליונים רבים במערכת הכשרות. מינויים אלה נועדו לקדם את הבד"ץ בבתי עסק בערים הגדולות".

 

בהמשך, מפורטים במסמך שורת מינויים ופעולות שלטענת המחבר גובלים בפלילים. בין היתר, מדובר על יעקב צ'קוטאי, גיסו של הרב משה יוסף וחתנו של הרב עובדיה, שהשר לענייני דתות נדרש לכאורה להתערב למענו כדי שימונה לרב העיר המאוחדת מודיעין-מכבים-רעות, ואף אוים כי יפוטר.

 

עוד מסופר במסמך על ניסיונות ראשי ש"ס למנות את יצחק יוסף, אחיו של משה יוסף, לרב הראשי של ירושלים. מחותנו של יצחק, הרב הראשי לישראל שלמה עמאר, היה הראשון לצאת בתמיכה גלויה בו. הרב עובדיה ועמר, כך נטען, לוחצים על חברי הגוף הבוחר - והשר מרגי הבטיח לאחד מאנשי המפתח, ח"כ לשעבר אלי גבאי, שידאג בתמורה למינוי בנו לראש המועצה הדתית בחדרה.

 

במשרד המבקר אישרו שקיבלו את המכתב,

 שנמסר על ידי חבר הכנסת איתן כבל ממפלגת העבודה. לינדנשטראוס העביר אותו לגורמים המתאימים, שאמורים לערוך בחינה ראשונית של הפרטים.

 

מקור קרוב מאוד לרב עובדיה יוסף הגיב על ההאשמות ואמר ל"ידיעות אחרונות": "הרב עובדיה יוסף מתגורר בביתו של הרב משה יוסף. הוא ומשפחתו מטפלים ברב עובדיה במסירות נפש. הרב משה יוסף לא מתערב בדבר, אלא פועל אך ורק כשליחו של הרב עובדיה יוסף".

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים