שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תיכון הזדמנות שנייה
  שום דבר אינו עומד בפני הרצון כשמגיעים לתיכון עירוני י"א בתל אביב - תלמידים עם עבר אישי טעון מקבלים הזדמנות לשנות את חייהם בעזרת מורים שלא מוותרים להם ועליהם, ומאפשרים לכולם לצאת לחיים עם תעודת בגרות מלאה

  בתקופה בה מדינת ישראל ממוקמת במקומות נמוכים במדרוג מצב החינוך, זכאות לתעודת בגרות והתנהלות מוסרית, בית ספר אחד בישראל עושה הכל כדי שלא ליפול לסטטיסטיקות הנמוכות. תיכון עירוני י"א בתל אביב, שזכה בשנה שעברה בפרס מיוחד מטעם "ידיעות אחרונות" במסגרת פרויקט "המורה של המדינה", הוא מקום אליו מגיעים תלמידים מרקעים שונים, בין היתר מצוקה כלכלית, בעיות משמעת קשות, הסתבכויות עם החוק ועוד. אבל המורים כאן לא נרתעים, מבחינתם מדובר באתגר מלהיב והם מוכנים להשקיע בו הכל.

   

  תלמידים רבים רואים בבית הספר את נקודת האור בחייהם, "כאילו יצאתי מבור חשוך וטסתי לשמיים", אומר אחד התלמידים שהגיע לבית הספר עם 6 נכשלים והיום יוצא עם בגרות מלאה. המנון בית הספר, שמלווה את התלמידים מדי יום כצלצול בין השיעורים, מתאר את המשפחתיות שבבית הספר ומחזק את התחושה שישנה התגייסות מלאה של המורים למען התלמידים.

   

  אין כאן סוד מיוחד, מדובר בהשקעה מתמדת, מורים שלא מתייאשים ואפילו מתקשרים לתלמידים שלהם בבוקר כדי להעיר אותם ולהזכיר להם שבית הספר מחכה להם. השילוב של דיבור בגובה העיניים יחד עם הצבת גבולות עובדת בכל פעם, אומרים המורים, וההשקעה ההדדית - של המורים בתלמידים ושל התלמידים בלימודים - לא משאירה אף אחד מאחור ולא נותנת לאף אחד ליפול. כשבגיל כל כך צעיר נגמרות לך כל ההזדמנויות, בית הספר עירוני י"א בתל אביב נותן לך עוד הזדמנות ומשקיע בך כדי שתצליח.

    1.  


 2.  תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כולם מצליחים כאן - הכניסה לביה"ס עירוני י"א בת"א
  צילום: עוז מירון
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים