שתף קטע נבחר

"צניעות": טושטש צילום רותי פוגל שנרצחה

מכון מאיר, מרכז תורני של הציונות הדתית, פרסם בעלוניו השבועיים בבתי הכנסת תמונה של בני משפחת פוגל שנרצחו באיתמר, וטשטש את פניה של האם רותי, בהתאם למדיניותו האוסרת על פרסום תמונות נשים. "טעות אנוש, התנצלנו"

מכון מאיר, מרכז תורני ירושלמי של הציונות הדתית, פרסם בעלונו השבועי תמונה של בני משפחת פוגל שנרצחו בהתנחלות איתמר במרס, וטשטש את פניה של אם המשפחה, רותי פוגל. זאת, בהתאם למדיניותם המוצהרת של עורכי העלון, האוסרים על פרסום תמונות נשים.

 

התמונה המצונזרת ()
התמונה המצונזרת

 

בעלון הוותיק והפופולרי, המופץ בבתי כנסת רבים, פורסמה תמונת בני המשפחה לרגל ערב שייערך לזכרם. בתמונה נראים האב והאם, אודי ורותי, ושלושה מילדיהם: יואב (בן 11), אלעד (בן 4) והתינוקת הדס (בת ארבעה חודשים). מתחת לתמונה המסתירה את פני האם נכתב: "יזכרם אלוקינו לטובה עם שאר צדיקי עולם".

 

חמישה מאסרי עולם לרוצח משפחת פוגל

 

התמונה המקורית ()
התמונה המקורית

 

אביה של פוגל, הרב יהודה בן ישי, מלמד במכון. בראשו עומד הרב דב ביגון. במכון לומדים בעיקר חוזרים בתשובה,

והוא משויך לזרם שמרני יחסית של הציונות הדתית. ברבים מכלי התקשורת הדתיים לא מופיעות תמונות נשים, ובמקרים קיצוניים גם לא מוזכרים שמות נשים. עלונים אחרים באותו סגנון נוהגים באופן דומה, למעט במקרים של נשים שהן קורבנות טרור.

 

"מכון מאיר, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה", מצהיר אתר האינטרנט של המרכז התורני הירושלמי. האתר מתגאה גם בהפצת "דפי פרשת שבוע, 'באהבה ובאמונה', עם מאמרים של מיטב הרבנים של הציבור הדתי לאומי".

 

ממכון מאיר נמסר בתגובה: "העלון 'באהבה ואמונה' הוא עלון תורני המופץ ונקרא בתוך בתי הכנסת. בשל כך מדיניות העלון היא לא לפרסם תמונות נשים בו. פרסום המודעה באופן זה נגרם בשל טעות אנוש ובלא כל כוונה לפגוע חלילה. המכון התנצל בפני המשפחה על כך וההתנצלות התקבלה בהבנה מלאה".

 

המשפחה סירבה להגיב לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים