שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סופית: אלדד קובלנץ ישמש כמנכ"ל החינוכית

  לאחר עיכוב ממושך ועימות מתוקשר בין שר החינוך וראש הממשלה על עצמאותה של הטלוויזיה החינוכית, אושר פה אחד מינויו של מנהל גלגלצ לשעבר כמנכ"ל

  שלושה חודשים לאחר שוועדת האיתור המליצה פה אחד על אלדד קובלנץ לתפקיד מנכ"ל החינוכית, אישרה היום (א') הממשלה את המינוי לארבע השנים הבאות. קובלנץ, שהיה אמון על לוח השידורים החדש של הטלוויזיה החינוכית, יחליף את דלית שטראובר שכיהנה כמנכ"ל זמני בחצי השנה האחרונה מאז פרישתה של יפה ויגודסקי.

   

  לפני כחודשיים פרסמנו כאן ב-ynet כי בלשכת ראש הממשלה נבחנה האפשרות להכפיף את הטלוויזיה החינוכית הישראלית לרשות השידור, כך שגם זו תהיה כפופה לשר הממונה על הרשות - ראש הממשלה בנימין נתניהו. כוונה זו גרמה לעיכוב המינוי בישיבת הממשלה. בעקבות הפרסום, הודיע שר החינוך גדעון סער כי "בתקופת כהונתי כשר החינוך לא תיקרע הטלוויזיה החינוכית ממערכת החינוך". היום, כאמור, אישרה הממשלה את המינוי, מה שאומר שהטלוויזיה החינוכית תמשיך להיות כפופה לשר החינוך.

   

  קובלנץ (44) הוא בעל תואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת הווארד, ותואר ראשון בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית. הוא נמנה על מנהלי גלגלצ והנהיג בה את שיטת הפלייליסט שזכתה לביקורות רבות. בהמשך שימש כסמנכ"ל ניהול התוכניות של ערוץ 10, ולאחר שנתיים בתפקיד עבר לשמש כמנהל לוח התוכניות של "קשת".

   

  נימוקי וועדת האיתור לבחירת קובלנץ היו בשל "גישתו המקורית, העדכנית, החדשנית והיצירתית לכיוונים שבהם צריכה לפעול הטלוויזיה החינוכית בשנים הקרובות, כדי למלא את מטרותיה ויעדיה, ובעיקר להיות רלוונטית לקהל הילדים ובני הנוער. כמו כן ניסיונו בשירות הציבורי וכן במגזר העסקי ובתחום התקשורת המשודרת והטלוויזיונית".

   

  שר החינוך גדעון סער מסר בתגובה: "אלדד קובלנץ הוא איש מקצוע מובהק ומקורי, שיוכל לחולל את השינוי הנדרש בטלוויזיה החינוכית על מנת למלא את מטרותיה ויעדיה המקוריים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סופית: מנכ"ל טח"י. קובלנץ
  צילום: זיו קורן
  לאתר ההטבות
  מומלצים