שתף קטע נבחר

מחקר: 1 מ-5 גרמנים מחזיק בדעות אנטישמיות

מקור העמדות האנטישמיות טמון ב"דעות קדומות נפוצות ובעלות שורשים עמוקים בחברה, שמבוססות על בורות באשר ליהודים ולדתם", קבעו חוקרים בדו"ח שנכתב עבור הפרלמנט

שנאת היהודים חיה ובועטת: מחקר חדש שנערך עבור הפרלמנט הגרמני מראה ש-20 אחוזים מהגרמנים מחזיקים בדעות אנטישמיות. המחקר מצא כי 90 אחוזים מהפשעים נגד יהודים מבוצעים כמעט תמיד על ידי אנשי ימין קיצוני, שמספרם נאמד על ידי הרשויות בכ-26 אלף איש.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

על פי המחקר, שממצאיו הסופיים יוגשו בקרוב לפרלמנט בברלין, מקור העמדות האנטישמיות טמון ב"דעות קדומות נפוצות ובעלות שורשים עמוקים בחברה, שמבוססות על בורות באשר ליהודים ולדתם".

 

עורכי המחקר, בהם בכירי משטרה, סוציולוגים ופסיכולוגים, טוענים כי הבעיה אינה בלעדית לגרמניה וכי ניתן למצוא גילויי אנטישמיות רבים במדינות כמו פורטוגל, הונגריה ופולין ופחות עמדות אנטישמיות באיטליה, בריטניה, הולנד וצרפת.

 

אחד מממצאי המחקר המדאיגים ביותר הוא שכאחד מתוך חמישה גרמנים מחזיקים בעמדות אנטישמיות כמו למשל ש"ליהודים יש יותר מדי כוח בעסקים". הדו"ח ממליץ על שיתוף פעולה טוב יותר בין הרשויות כדי להילחם באנטישמיות במדינה.

 

על פי רשות השידור הבריטית הציבורית BBC, לפני שנת 1989 עמדה אוכלוסיית היהודים בגרמניה על פחות מ-30 אלף. אולם גל גדול של הגירה, בעיקר של יהודים מברית המועצות לשעבר, העלה את מספר היהודים ל-200 אלף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוב ההתקפות נגד יהודים - ע"י הימין הקיצוני (אילוסטרציה)
צילום: רויטרס
לא רק בגרמניה. בניין הרייכסטאג בברלין
צילום: רויטרס
מומלצים