שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לגברים יש 25 ס"מ? מיתוסים פורנוגרפיים וניפוצם

  מה הוא אורכו של איבר מין ממוצע וכמה זמן לוקח לגבר לגמור? כמה נשים באמת נהנות ממין אנאלי ומדוע אף פעם לא רואים קונדומים בסרטים הכחולים? עדי רם פגשה את הסקסולוג והפסיכיאטר, ד"ר צחי בן ציון, לשיחה על המיתוסים שחודרים למיטה של כולנו

  לפני כמה זמן יצא לי להיות נוכחת בשיחה עם כמה ידידים שלי. השיחה כללה קצת אלכוהול ואיך לא, דיבורים על סקס. ככתבת לענייני יחסים איכשהו יוצא שבנים מרגישים איתי בנוח, ולא חוסכים ממני תיאורים ציוריים, כפי שהם חוסכים מרוב הבנות (אם כי, לא תמיד העניין הזה משחק לטובתי).

   

  עוד על פורנוגרפיה בערוץ יחסים:

  אל תכנסי לסרט: האם הגבר שלך מכור לפורנו?

  פורנו - ממכר ומייצר השקפות מוטעות על נשים  

  פורנו - גרעין האלימות המינית נגד נשים

  זהירות, פורנו

   

  כל אחד זרק לאוויר דברים שהוא היה רוצה לעשות או עשה בעבר. זה תמיד מעניין לשמוע על מה הצד השני מפנטז, אבל לפעמים זה גם קצת מתסכל. מה זה הפנטזיות ההזויות האלה שהם מסתובבים איתן בראש? יש בנות שאשכרה עושות דברים כאלה? אמנם שום דבר שנאמר שם לא הפיל אותי מהכיסא, אבל אחרי השיחה הזאת המשכתי להרהר בדברים שהם אמרו, ובשאלה עד כמה הם באמת מציאותיים.

   

   

  בירורים בקרב החברות לא הניבו יותר מדי תוצאות, ולכן החלטתי לקבל תשובות ממי שבאמת מבין. פניתי לפסיכיאטר והסקסולוג, ד"ר צחי בן ציון, ומשיחה שניהלתי איתו, התבררה לי האמת הכואבת: המקור לכל הרעיונות הללו הוא בראש ובראשונה, עולם הסרטים הפורנוגרפיים.

   

  אז איך הפורנו משפיע על חיי המין שלנו?

  "סרט פורנו הוא סרט שמטרתו גירוי. הוא משפיע על חיי המין כאשר אנשים מתייחסים אליו כאל סרט הדרכה דוקומנטרי, ומנסים ליישם במיטה את מה שהם רואים בסרטים. פורנו, הוא קודם כל סרט שמטרתו גירוי. הוא אינו סרט הדרכה, אף על פי שרוב האנשים היום תופסים אותו ככזה.

   

  "זה כמו שאני אנסה ללמוד נהיגה מסרט של ג'יימס בונד. בסרט רואים אותו קופץ מעל גשרים, מתקפל מתחת למשאיות, מדלג מעל שריפות. זה יפה בסרט אבל כשאני אלמד לנהוג אני לא אנסה ללמוד מזה. כנ"ל לגבי פורנו. מה שאנחנו מקבלים בפורנו הם פעלולני מין, ואנשים לא מבינים שזה לא משקף וגם לא יכול לשקף את המציאות. כשאני רואה את ספיידרמן מטפס על קירות, את לא רואה אותי מתחיל לנסות לבצע את זה בעצמי, נכון?"

   

  וטוב שכך. אשמח אם תסביר לי מעט על מייצגי השווא שאנחנו מקבלים. הרי לא יכול להיות שלכל הגברים איבר גדול כל כך.

  "אכן. בסרטי הפורנו מוצגים גברים בעלי איברי מין בגודל של 25 ס"מ, כאשר איבר המין הגברי הינו באורך של 12-17 ס"מ בממוצע. שלא לדבר על זה שבסרטים אנחנו לא רואים בעיות זקפה בכלל, תופעה שרוב הגברים סובלים ממנה במידה כזו או אחרת. גם אם זה קורה לשחקן, אנחנו לא נראה את זה בסרט.

   

  "גם משך הזמן שלוקח לגבר לגמור מוקצן בסרטים. הזמן הממוצע שלוקח לגבר עד שהוא גומר הוא ברוב הגברים נע בין 2-7 דקות. לצערנו זה לא ממלא סרט באורך של 30-40 דקות, ולכן אנחנו רואים סרט באורך שלא משקף את המציאות".

   

  אפילו האורגזמה עצמה שונה, נכון? 

  "אין ספק שגם את הגמירה עצמה אנחנו תמיד רואים בעוצמות גדולות יותר ממה שהיא באמת. בסרט הגבר גומר ויורה למרחקים ולכל הכיוונים. גבר ממוצע שופך בין 0.5-1.5cc של נוזל זרע, ובסרטים אנחנו רואים כמות שמספיקה לאישה למרוח על כל הגוף, הפנים והשיער כאילו מדובר היה בקונדישינר.

   

  "אין גבר שמוציא כאלה כמויות של זרע, ובדרך כלל משתמשים להדמיית שפיכה במוצרים כמו פודינג או חלב מרוכז, הדומים במרקמים שלהם לנוזל הזרע, כדי שנראה כמות יותר גדולה, כמות שתצטלם כמובן - הרבה יותר טוב.

   

  "פעמים רבות השחקן בכלל לא שופך, הן כדי שיוכל להמשיך לשחק והן מחשש ממחלות שיכולות לעבור בזרע. זה גם מסביר למה הנשים בסרטים האלה בולעות ומלקקות את זה בהנאה כה מרובה. הן מקבלות תחליף ממותק וטעים, ולא את הנוזל המקורי עם הטעם הבעייתי, בלשון המעטה. תגידי לי בעצמך, איזו אישה מתענגת ככה מטעם של זרע?"

   

  לא אני. ומה לגבי נשים?

  "נתחיל מאיך שהן נראות: חזה ענק מסיליקון, מגולחות למשעי, אין חצ'קונים, פלולות או שערות - דברים שבמציאות לכולם יש. אפילו השפתיים שלהן באיבר המין מעוצבות במקרים רבים, ע"י ניתוח מיוחד. היום באנגליה זה ניתוח יותר נפוץ מניתוח אף. גם בארץ זה כבר קיים, אם כי פחות נפוץ.

   

  נמשיך מאיך שהן נשמעות: תמיד רואים את שחקניות הפורנו צועקות בקולי קולות "כן! כן!" וכל מיני דברי זימה שבדרך כלל נאמרים בגרמנית. במציאות זה לא תמיד כך, ואחר כך הגברים לא מבינים למה האישה שלהם בשקט, ומתחילים לחשוב שמשהו לא בסדר איתה אם איתם. מאוד יכול להיות שהיא נהנית אבל פשוט לא צועקת.

   

  יותר מדי סיליקון, נקווה שזה לא שתלי פיפ. שחקנית פורנו שופעת במיוחד (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  יותר מדי סיליקון, נקווה שזה לא שתלי פיפ. שחקנית פורנו שופעת במיוחד(צילום: shutterstock)

   

  רק 10% באמת נהנות ממין אנאלי

  "גם היכולות של הנשים האלה לא מציאותיות. מדובר בנשים מאומנות שכביכול, לא כואב להן אף פעם. הן מסוגלות לקבל בבת אחת בפה, מקדימה ומאחורה. רוב הנשים הנורמאליות לא מסוגלות לזה. בסרטים רואים אותן גומרות וגומרות. האמת רחוקה מכך מאד. נתחיל מכך שרק שליש מהנשים בכלל גומרות מחדירה.

   

  "כמו כן, כל הנשים שם בסרטים משפריצות החוצה ליטרים של נוזל שפיכה נשית, כאשר בפועל זה קורה רק ל-10-15% מהנשים. רואים שם את כולן נהנות ומתענגות ממין אנאלי, אבל הנשים הללו התאמנו על זה מראש, והן באו מוכנות. בסרטים כמובן, לא רואים את כל ההכנות שקדמו לאקט. בפועל רוב הנשים סובלות ממין אנאלי כי זה כואב להן, ורק כ-10-20% באמת נהנות מזה."

   

   

  במקום יחסי מין - מין נטול יחסים 

  "יש המון דברים שקורים בסקס שלא מוצגים בסרטים הללו. לא רואים שימוש בחומרי סיכה, תמיד נראה כאילו כל דבר נכנס לכל מקום בקלות, כאשר בפועל לא כך הדברים. מוצגות לנו גם מגוון תנוחות לא אנושיות: באוטו, על המכסה מנוע, על השיש. לא מראים לנו שהבולבול מחליק החוצה באמצע, לא משמיעים לנו את קולות החיכוך הנשמעים לא מעט במציאות.

   

  "יותר מנושא האקט עצמו, אנחנו גם לא רואים שום דבר שקורה לפני. לא מראים לנו חיזור, לא מראים לנו שהם מדברים על הרגשות שלהם, לא מראים את כל הדברים שבאמת קורים בין שני אנשים. יש סיבה למה קוראים לזה יחסי מין. בסרט אנחנו מקבלים רק את החלק של המין. איפה היחסים בכל הסיפור הזה?

   

  "נושא בעייתי נוסף הוא שהסרטים אף פעם לא מציגים שימוש באמצעי מניעה. לא רואים שימוש בקונדומים כמעט אף פעם. היום בסקנדינביה יש אפילו חוק המאלץ את הסרטים הללו להצטלם עם קונדומים."

   

  מצרך נדיר. קונדומים בתעשיית הפורנו (צילום: Index Open) (צילום: Index Open)
  מצרך נדיר. קונדומים בתעשיית הפורנו(צילום: Index Open)

   

  כיצד כל זה משפיע עלינו?

  "הגברים מפתחים חוסר ביטחון לגבי עצמם ולגבי הביצועים שלהם. הם חושבים שהם לא מחזיקים מעמד מספיק זמן, שלא יוצא להם מספיק זרע, שהאישה לא נהנית ללקק ולבלוע להם, ואז הם חושבים שמשהו לא בסדר איתם. יש גברים שאפילו לא מצליחים לפתח יחסים כי אף אישה במציאות היא לא הנשים שהם רואים בסרטים הפורנוגרפיים. גם הנשים חושבות שהן צריכות להיראות ולהישמע כמו השחקניות הללו".

   

   

  אז מהו אם כך, שימוש נכון בפורנו לדעתך?

  "אין בעיה להשתמש בפורנו כאמצעי נוסף לגירוי. אני רואה את הפורנו כמו תבלין לאוכל שמגוון את האוכל. כך גם פורנו - הוא מוסיף טעם לחיי המין. אבל תבלין הוא תוספת, וברגע שמתחילים לאכול רק אותו, זה כבר מגעיל. אפשר לצפות בפורנו כמה דקות בשבוע לפני או במשך קיום יחסי מין, זה יכול להיות מינון בריא ולא מזיק. ובלי קשר למינון, צריך להבין שזה אמצעי לגירוי ולא ספר הדרכה".

   

  מהו המסר שתרצה למסור לקוראים שלנו?

  "המסר הוא שלא צריך להיות טכנאי או פעלולן מין כדי להיות טוב במיטה. תקשיבו, תדברו, תשאלו, תשתפו, ותלמדו לעשות סקס תוך הקשבה לבני/בנות הזוג שלכם, ולא בגלל שהושפעתם מסרט פורנו כזה או אחר".

   

  לכל הכתבות, העדכונים והסקרים - כנסו לפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  רוצים לעקוב אחרי עדי רם בפייסבוק? כנסו לכאן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכול בסדר איתך, זה הסרטים שמשקרים
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים