שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פסקל לקוק תעביר בארץ סדנה לחקר התנועה

  הסדנה תתקיים במסגרת סדרת מפגשים עם יוצרים בינלאומיים מובילים בתחום התיאטרון במרחב הציבורי, בהם מייסד תיאטרון ה-Unite ז'אק ליבשין

  פסקל לקוק, בתו של אבי התיאטרון הפיזי ז'אק לקוק, תגיע בפברואר לישראל במסגרת סדרת סדנאות שיעסקו במערך היחסים בין תיאטרון לארכיטקטורה במרחב הציבורי והחברתי.

   

  הסדנאות, יוזמה של ליסה ג'ייקובסון וגיל בכר, מנהלי הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון רחוב בבת ים ומייסדי תיאטרון ארמא, יפתחו ב-19 בפברואר במתחם הארט-פקטורי בבת ים, וייפרשו על פני שישה ימים. לצד הסדנאות ייערכו גם הרצאות פתוחות בנושאי מחול, קרקס ותיאטרון במרחב הציבורי בהשתתפות אנשי מפתח בתחומים אלה מצרפת, בלגיה וישראל.

   

  פסקל לקוק תנחה סדנת L.E.M, מעבדה לחקר התנועה המבוססת על שיטת לקוק אשר נוגעת בחיבורים שבין תנועה ודינאמיקה מרחבית, אימפרוביזציה ומוביליות מבנית. אורח נוסף מצרפת הוא ז'אק ליבשין, ממייסדי ומנהיגי תיאטרון ה-Unite, שהוקם ב-1972 על מנת ליצור בתנאי מעבדה תיאטרון ניסיוני, רב-גוני שנודד אל גבולות האוונגרד ומוגדר כ"מוסד אנטי מוסדי". ליבשין יתמקד בפן החברתי של יצירת תיאטרון בתוך הקהילה ובמרחב הציבורי.

   

  סדנה בתחום תיאטרון הרחוב ינחה קרייג ווסטון, בוגר בית הספר לתיאטרון, פנטומימה ותנועה של ז'אק לקוק בפריז. ווסטון עומד בראש קבוצת התיאטרון "The Primitives", שייסד ב-1995 בבלגיה ביחד עם גורדון ווילסון. 

   

  הנושא שמחבר בין הסדנאות הוא מקומו של התיאטרון החי בתוך הארכיטקטורה העירונית שמורכבת משלל האלמנטים בהם תנועה, אור, צליל, קצב, סיפור, צבע, צורה, דמויות ויחסי הדדיות של יצירה והמרחב בו היא מתקיימת.

   

  מנהליו האמנותיים של הכנס, ליסה ג'ייקובסון וגיל בכר מדגישים: "החיבור בין תיאטרון לבין ארכיטקטורה במרחב הציבורי הוא תחום שהולך ומתפתח באירופה. מדובר בנושא רלבנטי ביותר כיום בקרב יוצרים בתחומי אמנויות הבמה, ארכיטקטים, אמנים פלסטיים ומעצבים. הכנס והסדנאות מאפשרים התבוננות חדשנית, התנסות אותנטית והתעמקות בתחום היצירה במרחב שאינו שייך לאיש ושייך למעשה לכולנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פסקל לקוק. תגיע לישראל
  צילום: Richard Lecoq
  לאתר ההטבות
  מומלצים