שתף קטע נבחר

ארה"ב: נעצר חשוד בהתקפה על שני בתי כנסת

בן 19 מניו ג'רזי נאשם ב-9 ניסיונות לרצח, לאחר שיידה בקבוקי תבערה על בתי כנסת. באחד המקרים נפצע רב באורח קל, בעת שישן בדירה מעל בית כנסת עם אשתו, חמשת ילדיהם, והוריו

צעיר בן 19 נעצר היום (ג') בניו ג'רזי שבארצות-הברית בחשד שיידה בקבוקי תבערה לעבר שני בתי כנסת. כתב האישום נגדו כולל 9 סעיפים של ניסיון לרצח.

 

עוד בחדשות ynet:

 

התובע במחוז ברגן האשים את אנטוני גרציאנו בכך שביצע את המעשה נגד בית הכנסת בפאראמוס ב-3 בינואר, ולאחר מכן נגד בית הכנסת רא'תרפורד ב-11 בינואר, אז פרצה שריפה באחד החדרים בדירה העליונה שבמבנה. רב בית הכנסת, נוסון שומאן, שמתגורר בדירה עם אשתו וחמשת ילדיהם, נפצע באורח קל מכוויות. בדירה היו באותה עת גם הוריו של הרב.

 

הרב שומאן אמר שהוא שמח על מעצר החשוד. "השבועיים האחרונים היו מתוחים, על אף שהמשטרה אבטחה את הבית שלנו. אנחנו עדיין פוחדים קצת מפני שברור שהבחור הזה לא נורמלי".

 

התובע במחוז ברגן, ג'ון מולינלי, אמר לאחר המקרה כי סביר להניח שיותר מאדם אחד היה מעורב בהשלכת בקבוקי התבערה לעבר בית הכנסת. הוא ציין כי מכיוון שאחד מבקבוקי התבערה נכנס לחדר השינה של הרב, ישנו חשד לניסיון לרצח.

 

"האופן שבו בוצע הפשע המתועב הזה גרם לנו להעלות את המודעות לנושא", אמר התובע המחוזי ג'ון מולינלי. "מדובר בפשע שנאה. זה בהחלט פשע על בסיס דעה קדומה.

אבל הכי חשוב, עכשיו אנחנו מתייחסים למקרה כניסיון רצח".

 

מדובר בפעם הרביעית תוך חודש שמוסד יהודי דתי מותקף בצפון ניו ג'רזי, אולם במשטרה המקומית לא הצליחו לקשור בין כל המקרים. בשני מקרים נוספים רוססו כתובות גרפיטי בעלי תוכן אנטישמי על בתי כנסת בערים האקנסאק ומייווד.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התובע של ניו ג'רזי
צילום: AP
מומלצים