שתף קטע נבחר

מלזיה: נשים קראו לנביא "סמל סקס קדוש" ונעצרו

הרשויות במלזיה פתחו בחקירה נגד "מועדון הנשים הצייתניות" - קבוצת נשים שניסתה לקדם מוסר מיני על פי ערכי האיסלאם - בחשד שהפרו את חוקי הדת במדינה. כך הודיע היום (ה') גורם רשמי בלשכה לענייני האיסלאם במלזיה, שאמר כי השימוש שעשו חברות "מועדון הנשים הצייתניות" בנביא מוחמד היה בעייתי: הן השתמשו בו כסמל למין קדוש.

 

מאז הקמת "המועדון" בשנה שעברה הספיקו חברותיו לעורר סערה, גיחוך ובוז בקרב תושבי מלזיה. בעיני רבים במדינה, שנשים רבות משמשות בתפקידים בכירים במערכת הפוליטית שלה ובעסקיה, הקבוצה הפועלת לשכנע נשים להיות כנועות וצייתניות לבעליהן, ואף לקיים עימם יחסי מין "כמו זונות", היא גורם מביש. 

 

רוב הנשים מבין ה-800 החברות ב"מועדון", הן "נשים צייתניות" באופן מעשי - ובעליהן נשואים ליותר מאשה אחת.

 לטענת מקימות המועדון, נישואין פוליגמיים מסייעים לגבר להימנע מניאוף, ולכן יש לקיים את החוק האיסלאמי, המאפשר לגבר להינשא לארבע נשים שונות בו זמנית.

 

בשנה שעברה אסרו הרשויות על הפצת ספר שפרסמו חברות "המועדון" שכותרתו "סקס איסלאמי", ונועד להדגים לזוגות כיצד עליהם לקיים יחסי מין, גם מהבחינה הפיזית וגם מהבחינה הרוחנית.

 

לאחר שקמפיין זה נכשל, אמורות היו חברות "הנשים הצייתניות" לערוך חוגי בית ברחבי מלזיה בשבועיים הקרובים, במהלכן יסבירו מדוע הנביא מוחמד, שנישא לכמה וכמה נשים, הוא המודל העילאי לסקס קדוש, במסגרתו נשים ממלאות את תפקידן והן כנועות וצייתניות לבעליהן. 

 

אזרודין סערני, בכיר בלשכה לענייני האיסלאם של מלזיה, אמר כי אנשי לשכתו פיזרו את אחד המפגשים שבו השתתפו עשרות נשים בצפון המדינה במהלך השבוע, במהלכו הטיפו נשות המועדון למשתתפות "להימנע מחטאים מיניים", ועצרו את נציגות הארגון. לא נמסר תחת אילו סעיפי אישום הן נעצרו ויואשמו. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחה של חברות "הנשים הצייתניות". ריבוי נשים מונע ניאוף
צילום: AP
מומלצים