שתף קטע נבחר

יאיר לפיד: 'לא מצאו עליי כלום, אז המציאו סיפור'

בתגובה שכתב בפייסבוק התייחס יאיר לפיד לנושא בדיקת המל"ג בנוגע לקבלתו ללימודי דוקטורט אף שלא השלים תואר ראשון. לפיד כתב כי הוא מוחמא מכך שנאלצו להמציא עליו סיפור, לאחר שלא הצליחו "למצוא כלום"

אחרי שהמועצה להשכלה גבוהה הודיעה כי תבדוק כיצד התקבל העיתונאי לשעבר יאיר לפיד ללימודי דוקטורט באוניברסיטת בר-אילן, אףעל פי  שלא השלים תואר ראשון, הגיב יאיר לפיד על הנושא בעמוד הפייסבוק שלו.

 

יאיר לפיד נכנס לפוליטיקה - הכתובת האחרונות ב- ynet:

יאיר לפיד: "לא אצטרף לחבורת הציניים בקדימה"

מיהו פוליטיקאי ישראלי בעיניך? חידת יאיר לפיד

"הדור המעוך". המופע של לפיד והמצע של יאיר

יאיר לפיד נגד תומכי הלגליזציה

 

הדיון בנושא נפתח כאשר אחד החברים בעמוד הפייסבוק של לפיד, המונה כ-45 אלף עוקבים, שאל אם יש ללפיד תעודת בגרות. בתגובה כתב לפיד: "למרבה הצער לא". על כך בחר חבר נוסף בעמוד להגיב וכתב: "יאיר אני מקווה שלא יעלו על זה שאיחרת לבית הספר בכיתה ב' אצל המורה נחמה". לפיד הגיב גם להערה זו וכתב: "עזוב, תחשוב איזו מחמאה זו, אחרי כל התחקירים עליי הם לא מצאו כלום והיו צריכים להמציא סיפור...".

 

העניין הציבורי סביב הרקע החינוכי של לפיד עלה על סדר היום לפני כשבוע, כאשר המועצה להשכלה גבוהה החליטה לחקור כיצד התקבל לפיד ללימודי דוקטורט מבלי שהשלים את לימודי התואר הראשון שלו. בימים אלה מסיים לפיד את לימודי התואר השני בחוג לספרות באוניברסיטת בר-אילן בהצטיינות.

 

לפיד כבר התייחס בעבר לנושא בעמוד הפייסבוק שלו, וזמן קצר לאחר ההחלטה לחקור את הנושא כתב לפיד: "קבלתי ללימודי הדוקטורט הייתה בהתאם לכללי האוניברסיטה. אני רק מצטער על הצורך של אנשים ללכלך כך". בהמשך כתב כי אינו "מתרגש" מהפרשה: "מישהו מוטרד מכניסתי לזירה הפוליטית. מעניין רק למה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד: "המציאו סיפור"
צילום: בן קלמר
מומלצים