שתף קטע נבחר

ליברמן נגד נתניהו: מפר הסכמים בתוכנית הדיור

השר אמר בפתח הישיבה השבועית של "ישראל ביתנו" כי ראש הממשלה הפר הסכם עם סיעתו: "אנחנו לא נקבל את זה, ברגע שהנושא של כושר ההשתכרות לא מופיע". על חוק טל אמר כי הוא מתנגד להאריך אותו אפילו בשנה

שר החוץ אביגדור ליברמן כינס בצהריים (יום ב') עיתונאים, בפתח הישיבה השבועית של סיעת "ישראל ביתנו" בכנסת. ליברמן דיבר על הקריטריונים לזכאות לדירה. "זה היה סיכום ברור ואנחנו מתכוונים לפעול בהתאם לסיכום", הוא אמר. לדבריו, מפלגתו אינה מתכוונת לפרוש מהממשלה עד הבחירות, שאמורות להתקיים בסוף שנת 2013.  ynet העביר את דבריו של ליברמן בשידור חי.

 

ליברמן דיבר על תוכניות הדיור. "שמעתי שראש הממשלה נפגש עם השר אטיאס והם החליטו לשנות ולהעלות ניקוד למשרתי צה"ל, חיילי צה"ל, לאלו ששירתו", הוא אמר. "חייבים לברך על כך, זה צעד בכיוון הנכון - אבל זה בהחלט צעד לא מספיק. אנחנו לא נקבל את זה, שהנושא של כושר ההשתכרות לא מופיע".

 

הוא אמר כי אין סיבה להאריך את חוק טל: "אני מלווה אותו 10 שנים, וכך את הבלבול, התחזיות וכל מה שהיה. לא צריך ללחוץ עליי כי העמדה שלנו מאוד ברורה. אני שמח שהממשלה לא קיבלה כל החלטה". בהמשך מסיבת העיתונאים הוא הוסיף: "לא אסכים להארכת חוק טל, גם לא בשנה. אין שום סיבה. המציאות היא ברורה המסקנות ברורות ואין טעם בגרירת רגליים".

 

שר החוץ אמר כי מפלגתו אינה נגד חרדים. "אנחנו לא נגד אף אחד, בטח אנחנו בעד היהדות", הוא אמר. "יהדות בלי עסקנות ואין שום דבר שהוא אנטי חרדי. רוצים לעזור לסקטור החרדי, שישימו על השולחן ושיעשו את זה בנפרד. בלי פוליטיקה מסביב. אני מאלו שחושבים שצריך להרחיב את לימודי הליבה בחינוך הדתי וחינוך ליהדות בחינוך הרגיל".

 

ליברמן התייחס גם לדו"ח מבקר המדינה הצפוי על אסון הכרמל. "אני לא מתייחס לשמועות וכותרות. אני רוצה לראות את הדו"ח. ממה שאני מבין, השרים לא קיבלו עדיין את הטיוטה השנייה", הוא אמר.

 

מוקדם יותר היום התערב ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ב תוכנית הדיור של שר השיכון אטיאס, אך הותיר ללא שינוי את הסעיף השנוי במחלוקת, לפיו גם אזרח שלא עובד יהיה זכאי לדיור ציבורי. נתניהו ואטיאס סיכמו להגדיל את ניקוד הזכאות עבור שירות צבאי מ-20 נקודות ל-30.

 

ח"כ סטס מיסז'ניקוב התייחס להצעה בישיבת סיעת ישראל ביתנו: "זה לעג לרש. מי שיצטרך לתת דין וחשבון יצטרך לעשות זאת על הדברים שעליהם יצאנו למחאה בקיץ. בהסכם שחתמנו עם ראש הממשלה ועם שר האוצר נכתב במפורש שאף החלטה לא תאושר על ידי שר האוצר לפני שתובא לממשלה. צריך להביא את זה לדיון בממשלה על מנת לא לגרום לאי נעימות בקואליציה ולא לרמות את הציבור הגדול שזקוק לדיור בר השגה". 

 

היום העלה אטיאס את הקריטריונים החדשים להצבעה במינהל מקרקעי ישראל - שאישרו אותם פה אחד. בנוסף לנקודות לחיילים משוחררים, במקום 8 נקודות על כל שנת נישואין יקבלו 7 נקודות - בסך הכול 70 נקודות והוחלט כי תוקם ועדת משנה שתוודא כי האוכלוסייה הישראלית כולה תהנה מהרפורמה.

 

ynet העביר את דבריו של ליברמן בשידור חי. צילם: אבי פרץ
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר החוץ אביגדור ליברמן
צילום: רויטרס
מומלצים