שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משני צדי האסד: צפו בקרב אגרוף באל-ג'זירה
  אופוזיציונר סורי ופרשן מדיני לבנוני, שתומך במשטר אסד הגיעו לאולפן אל-ג'זירה. זה נגמר במכות

  קרב אגרוף בשידור חי, בין שניים שלא יגיעו כנראה לאולימפיאדה: מלחמת האזרחים בסוריה, שעלתה הלילה לדיון במועצת הביטחון, שוב מעוררת עימותים סוערים גם על המסך. בתוכנית "הצד שמנגד", שמשודרת בערוץ אל-ג'זירה, התגוששו אתמול (יום ג') בשידור חי אופוזיציונר סורי ופרשן מדיני לבנוני, שתומך במשטר אסד. המנחה ניסה להפריד ביניהם, ואחרי זמן קצר הופסק השידור. צפו בעימות הפיזי באל-ג'זירה.

   

   

  הוויכוח עלה לטונים גבוהים כאשר האופוזיציונר הסורי, מחי א-דין אללאזקאני, הזכיר ליריבו מהצד השני, ג'וזף אבו פאדל, כי לאחר מלחמת לבנון הניפו תושבי הפרבר הדרומי של ביירות שלטים המודים לקטאר ותמונות של אמיר קטאר. הוא טען כי אפילו אותו פרשן הניף שלטי הודיה לקטאר. התזכורת עוררה את זעמו של הפרשן הלבנוני, והוא איבד את העשתונות, החל לקלל את האופוזיציונר הסורי וקרא לו: "סתום את הפה".

   

  דברים אלו הובילו את הפרשן הלבנוני לקום מכיסאו באמצע השידור החי. הוא החל לתקוף את אללאזקאני המפוחד, כשהמנחה מנסה לשווא להפריד בין השניים.

   

  יום לאחר התקרית התראיין האופוזיציונר הסורי דווקא לערוץ המתחרה "אל-ערבייה", וטען כי הפרשן הלבנוני איים עליו ברצח . "הוא צרח עליי - אני רוצה לרצוח אותך", סיפר אללאזקאני. "לאחר מכן הוא שלח את היד לכיס שלו, תקף אותי וקילל, למרות שלא אמרתי אף קללה. לא ארד לרמה שלו". הוא סירב לומר אם היה נשק בכיסו של אבו פאדל, אולם אישר כי הבחין בו שם את ידו בכיסו, "סימן לכך שהיה שם משהו, שאולי הוא רצה להשתמש בו כדי לפגוע בי".

   

  "חשבתי להכות אותו במחשב הנייד שהיה מולו על השולחן, אולם המוסר שלי פעל מהר יותר מהכעס שלי ורק המשכתי להזהיר אותו שאני אכה אותו, אולם הוא המשיך לתקוף אותי ולקלל", המשיך ותיאר את המקרה הביזארי.

   

  הוא גם סיפר מה קרה מאחורי הקלעים אחרי שהשידור הופסק: "אבו פאדל המשיך לקלל ולתקוף אותי בתוך האולפן. המנחה פייסל אל-קאסם ניסה להפריד בינינו, אך לא הצליח. לאחר מכן צלם קטארי הצליח להפריד בינינו, אולם המסכן נחנק ונפל על הרצפה". רשת "אל-ערבייה" ניסתה להשיג את תגובתו של הפרשן הלבנוני אבו פאדל, אך ללא הצלחה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים