שתף קטע נבחר

מות התאום: שברים בגולגולת, "לא בייבי יוגה"

הותרו לפרסום תוצאות הנתיחה, לפיהן מות התינוק נגרם משברים בגולגולת. "התאום נפגע כתוצאה מפעולה פיזית, ולא מחיסון, מחלה גנטית או תרגילי יוגה", קבע השופט. מעצר האב הוארך בחמישה ימים. המשטרה חשפה: קיבל ארומה ונודלס במעצר

ממצאי הנתיחה הראשוניים מוכיחים כי התינוק לא נפגע כתוצאה מחיסון או ממחלה גנטית, וכנראה גם לא מ"בייבי יוגה" - אלא מותו נגרם משברים בגולגולת. כך קבעו חוקר המשטרה ושופט בית משפט השלום בתל-אביב, במהלך דיון במעצר אבי התאומים, בפעם הרביעית מאז התפוצצה הפרשה.

 

השופט אביחי דורון התיר היום (ד') לפרסם את תוצאות הנתיחה של גופת התינוק בן ה-4 חודשים, שהובא אתמול למנוחות, והאריך את מעצר האב בחמישה ימים. "ניכר כי החקירה נמצאת בישורת האחרונה", אמר השופט. לדבריו, אין ראיה חותכת לדבר, "פרט לעובדה שככל הנראה התינוק נפצע כתוצאה מפעולה פיזית, ולא כתוצאה ממחלה גנטית או מתרגילי יוגה". בכך פסל את האפשרות שהתאום נפגע בעת התעמלות בשיטה של הנפה וטלטול.

 

החוקר ציין כי תוצאות הנתיחה, שקבעו כי מותו של התינוק נגרם משברים בגולגולת ולא כתוצאה מחיסון או ממחלה גנטית, מקדמות את החקירה. עם זאת, אין עדיין ראיה ישירה שהאב טלטל את בנו וגרם למותו. האב ישב קפוא על ספסל העצורים, ולדיון הגיעו בני משפחתו, ובהם אביו.

 

לפני החלטת השופטת להאריך את מעצר האב, ביקשה עורכת דינו של האב החשוד לשחררו ממעצר. "הוא קבר אתמול את בנו", הסבירה עו"ד ענת הדד ואמרה כי הוא ממשיך להכחיש את המיוחס לו. "חוות הדעת אינה סוף פסוק. אין ראיה שקושרת דווקא את החשוד הזה למיוחס לו".

 

"איך אתה אוכל נודלס כשהבן בקבר?"

האב נחקר אתמול לפני הלווית בנו ואחריה, עד השעות הקטנות של הלילה. פרקליטתו של האב שאלה בדיון: "האם נכון שאתמול ב-1 בלילה כשהוא היה רעב, אמר לו אחד החוקרים - 'איך אתה אוכל נודלס כשהבן שלך בקבר?'". במשטרה אמרו בתגובה כי היחס כלפיו חריג לטובה.    

 

"הטיפול בחשוד הוא לא טיפול רגיל", אמר החוקר בדיון. "הוא מקבל אוכל מהבית, ארומה, נודלס, כל מה שהוא מבקש. לטענתו קשה לו עם האוכל של המעצר, אז אנחנו נותנים לו מעל ומעבר. נכון שחקירה זו לא שיחה בבית קפה".

 

האב החשוד. מעצרו הוארך עד יום ראשון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
האב החשוד. מעצרו הוארך עד יום ראשון(צילום: מוטי קמחי)

 

אתמול הגיע האב להלוויית בנו התינוק, אחרי החקירה. הוא נישק את התינוק לפרידה בטרם קרא עליו קדיש עם המשפחה. האם ששוחררה למעצר בית, התחבקה ארוכות עם האב. היא עדיין חשודה בהריגה, אך התחייבה לאחר שחרורה שלא ליצור קשר עם קרובים מדרגה ראשונה ולהתייצב לחקירה ככל שתידרש. המשטרה הוציאה לה צו עיכוב יציאה מהארץ. אחותו התאומה של התינוק המת, שגם היא סבלה מחבלות, שוחררה מבית החולים ונלקחה על-ידי אחד מקרובי משפחתה.

 

ב"לאשה" פורסם כי נבדק חשד שהפרשה החלה אחרי ששני התינוקות נפגעו כתוצאה מהתעמלות בשיטה של הנפה וטלטול. קרוב משפחה סיפר שנהגו לקחת את התאומים למרכז שבו מתקיימת פעילות בסגנון יוגה לתינוקות. שיטה זו מתקיימת במרכזים רבים ברחבי הארץ, ולדעת המטפלים בה היא מחזקת את התינוק ושריריו. מומחים בתחום פסלו מכול וכול אפשרות שהתינוקות נפגעו עקב כך. בעבר הוציא משרד הבריאות אזהרה לגבי השיטה וקרא להורים שלא לפנות למרכזים הללו.

 

התאומים הגיעו במצב קשה ליחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שיבא לפני כשבוע וחצי. מלכתחילה הוגדר מצבו של התינוק "קריטי", ואילו מצב אחותו הוגדר "יציב". כבר עם הגיעם עלה חשד להתעללות, אך לא נשללה האפשרות כי מצבם נגרם כתוצאה מחיידק או ממחלה נדירה. בית החולים הודיע כי הממצאים הגופניים נגרמו "בסבירות גבוהה כתוצאה מחבלה, כאשר המנגנון הסביר ביותר לממצאים הרפואיים הוא אפשרות של טלטול התינוקות". לאחר מותו של הבן, שונה החשד נגד ההורים להריגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התינוק מובא למנוחות
צילום: מוטי קמחי
האב החשוד, היום בדיון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים