שתף קטע נבחר

שטייניץ מגיב למבקר: "חל בלבול בנוגע לתפקידי"

בנאום בכנס הרצליה, הדף שר האוצר את ההאשמות החריפות שצפויות להופיע נגדו בדו"ח המבקר על אסון הכרמל ותהה: "אובמה הדיח את שר האוצר בגלל כשלים באפגניסטן?"

שר האוצר, יובל שטייניץ, התייחס היום (ד') בכנס הרצליה של המרכז הבין-תחומי לכוונת מבקר המדינה להטיל עליו "אחריות אישית מיוחדת" בדו"ח אסון הכרמל, בשל אי העברת תקציבים למשרד הפנים עבור שירותי הכיבוי.

 

דו"ח אסון הכרמל - הכתבות האחרונות:

ש"ס נגד המבקר: רוצה ועדת חקירה ממלכתית

סערת דו"ח הכרמל: כחלון במקום שטייניץ?

ישי ושטייניץ לא יתפטרו בגלל הדו"ח: "לא מקובל"

 

"משרד האוצר אחראי למדיניות הכלכלית של המדינה", אמר שטייניץ, "למשמעת תקציבית, ריסון האבטלה ומחויבות לצמיחה גבוהה. אני אומר את הדברים כי לאחרונה חל בלבול באשר לתחומי האחריות של משרד ושר האוצר".

 

בנוגע לדו"ח המבקר, אמר השר כי "קשה לי להתייחס לדו"ח כשעוד לא קיבלתי אפילו את הטיוטה שלו, שלא לדבר על הדו"ח הסופי. לכן אני מעדיף לא להתייחס ישירות".

 

במקום זאת, חד השר לנוכחים חידת הגיון. "שמענו בחדשות שבעקבות כשלים בתפקוד של הצבא האמריקני באפגניסטן החליט אובמה להדיח את שר האוצר גייטנר ואת ראש אגף התקציבים ג'ייקוב לו", אמר שטייניץ במשל על החלטת המבקר המסתמנת. "נשמע לכם בלתי סביר? בלתי הגיוני? הפתרון פשוט. מתברר שגם הצבא האמריקני, כמו כל גוף אחר, הגיש בקשות להגדלת התקציב", אמר שטייניץ ולא הוסיף.

 

בדבריו רמז שטייניץ לכך שקו הגנתו בפני טענות המבקר יתבסס על כך שדרישות להגדלת תקציב הן דבר שבשגרה ולא מקובל להטיל אחריות על שר אוצר במקרה שהגוף שדחו את דרישותיו להגדלת תקציב כשל במשימתו.

 

בסביבתו של השר דוחים את הטענות על כך שכספים שאישרה הכנסת למימון כיבוי אש עוכבו במשרד עד ליישום רפורמות, וטוענים כי הכסף הועבר למשרד הפנים כבר באוקטובר שלפני השריפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר האוצר שטייניץ בכנס הרצליה, היום
צילום: עושים צילום
מומלצים