שתף קטע נבחר

סרט מלחמה עם איראן

סרט קצר שצולם בפברואר 2013 מתאר את התקיפה האיראנית הראשונה על ישראל. צפו במוקומנטרי

הסרט "היום האחרון" מורכב מקצת פחות מחמש דקות של וידאו, שצולם במצלמת חובבים ב-23 בפברואר 2013, יום התקיפה האיראנית הראשונה על ישראל. הווידאו חולץ מכרטיס זכרון שנמצא בגזרה 7, לשעבר מרכז ישראל, אזור ירושלים והסביבה, ופורסם על ידי האו"ם שנה וקצת לאחר מכן. צפו בסרט המטלטל וחיזרו אלינו.

  

  

"כן. רציתי להפחיד, כדי שמשהו יזוז. מקווה שהצלחתי לעשות את זה", אומר יוצר הסרט, רונן בראני, עורך וידאו בחדשות 2, במאי עצמאי ואיש אפקטים ויזואליים בן 32 מגבעת זאב. "הוא צולם באפס תקציב ובהתנדבות מלאה של כל המשתתפים, שאינם שחקנים במציאות, למעט האישה שלצדי בסרט".

 

עוד בחדר 404:

   

הסרט התיעודיוני (מוקומנטרי) מוצג כפיסת דוקומנטריה לא מתוכננת, צילום חובבים שאיכשהו שרד את המתקפה שהוא מתעד. "הסרט צולם במצלמה פשוטה כדי להעניק אותנטיות לצילום", מספר בראני. "צילמנו באיזור ירושלים קרוב לישוב שורש. את הצילומים נאלצנו להפסיק מספר פעמים מכיוון שאנשים שעברו במקום חשבו שמדובר באירוע אמיתי, ויצאו מרכבם כדי לסייע".

 

הסרט נולד במוחו של בראני לפני שלוש שנים, אבל "רק עכשיו הגעתי למיומנות ויזואלית גבוהה מספיק להוציא אל הפועל את החזון שלי". מאיפה ההשראה? "הרעיון בא באמת ובתמים מתוך חשש אמיתי למצב כאן, ומרצון לעורר (במיוחד בעולם) מודעות לסכנה הגוברת. בתור אב לשני ילדים שרואה כל שני וחמישי איך מנהיגים בעולם מאיימים למחוק אותנו, ובתור נכד לניצולי שואה, החשש הזה חלחל אצלי עמוק".

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: provideo
יהיה בסדר? אתם בטוחים בזה?
צילום: provideo
מומלצים