שתף קטע נבחר

השר סער: להרחיב פרויקט טיולי התלמידים בחברון

שר החינוך החליט להרחיב את פיילוט הטיולים במערת המכפלה, גורמים במערכת החינוך אמרו כי הוא מנצל את המערכת למטרות פוליטיות: "הוא צריך שהאנשים של פייגלין יאהבו אותו"

סער מאותת לפייגלין? שר החינוך, גדעון סער, הודיע היום (ד') במליאת הכנסת כי לאור הצלחת הפיילוט של טיולי תלמידים בחברון ובמערת המכפלה, בכוונתו להרחיב את הפרויקט גם לכלל חטיבות הביניים ובתי הספר התיכוניים בארץ.

 

"יישוב יהודי התקיים בחברון במשך כל השנים, גם כאשר עם ישראל היה בגלות. יהודים, על פי אמונתנו, תמיד יחיו בחברון. אסור שתיווצר אשליה בקרב הערבים שניתן יהיה לעקור את היהודים מחברון", הסביר סער את החלטתו. לדברי שר החינוך, "ההיענות ליציאה לסיורים עד כה היא גבוהה".

 

עם זאת, גורמים במערכת החינוך מתחו ביקורת על סער ואמרו כי הוא מנצל את המערכת כדי לקדם מטרות פוליטיות. "סער אדם חכם והוא מבין היטב שכדי להצליח בפריימריז של הליכוד הוא צריך שהאנשים של משה פייגלין יאהבו אותו", אמר מורה במרכז הארץ, למחרת הבחירות המקדימות בליכוד, בהן זכה פייגלין לכ-25% תמיכה.

 

התוכנית "ביקורים בארץ האבות" יצאה לדרך במרס 2011 כפיילוט במחוז ירושלים, במסגרתו כאלף תלמידי בתי הספר הממלכתיים יוצאים לסיורים בחברון ובמערת המכפלה. ביוני האחרון הצטרף סער לתלמידי בית ספר "ברנקו וייס" מבית שמש בסיור במערת המכפלה, שכלל גם ביקור בגוש עציון, השתתפות בחיזיון אור קולי בכפר עציון, הגעה לתצפית בגבעת הקרב (מקום נפילת הל"ה) וביקור במוזיאון בית הדסה.

 

הטיולים, אליהם יוצאים תלמידים משכבות ח' עד י"ב, אינם מוגדרים כחובה ונעשים בהתאם לבחירת הנהלת בתי הספר ובתיאום עם ההורים. בשל המצב הביטחוני, אבטחת הטיול כוללת הסעה ממוגנת ומאבטח נושא נשק צמוד לתלמידים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סער עם התלמידים בחברון, ביוני האחרון
צילום: גרשון אלינסון
מומלצים