שתף קטע נבחר

מצרים: 73 הרוגים בתום משחק כדורגל

מרחץ דמים באצטדיון הכדורגל בפורט סעיד, שם אלפי אוהדים פרצו למגרש והתעמתו. אנשי ביטחון נמנים עם ההרוגים. הפרלמנט המצרי יתכנס לישיבת חירום, וההתאחדות דחתה הליגה עד להודעה חדשה

לפחות 73 בני אדם נהרגו הערב (יום ד') בעימותים בין קבוצות אוהדים יריבות במשחק כדורגל במצרים. כך מסרו גורמים רפואיים. לפחות 136 בני אדם נפצעו בתקרית. המשחק נערך בפורט סעיד בין "אל-מסרי" המקומית לבין אחת הקבוצות המצליחות במצרים - "אל-אהלי" מקהיר, שרוב הנפגעים הם אוהדיה. אנשי ביטחון בין ההרוגים. ynet העביר בשידורי חי את התמונות מהמגרש.

 

  • האם אוהדי אל-אהלי מאחורי המהומות במצרים?

  

ההתפרצות למגרש:

  

הישאם שייחה, סגן שר הבריאות המצרי אמר לטלוויזיה הממלכתית כי רוב הפציעות הן "זעזועי מוח וחתכים עמוקים". הוא כינה את התקרית "מצערת". הפרלמנט המצרי יתכנס מחר לישיבת חירום.

 

האוהדים של "אל-מסרי" התפרצו למגרש שניות לפני תום המשחק, שתוצאתו הייתה סנסציונית – 1:3 לקבוצה המקומית, יריבה מרה של "אל-אהלי". לדברי גורמי ביטחון, האוהדים רדפו אחר השחקנים. כמו כן, הם החלו להשליך אבנים ובקבוקים עליהם.

 

העימותים בין האוהדים הנצים על הדשא ()
העימותים בין האוהדים הנצים על הדשא

 

ד"ר איהאב עלי, הרופא של מועדון "אל-אהלי", כינה את המראות באצטדיון "מלחמה שתוכננה מבעוד מועד". הוא דרש לחקור באופן מיידי את מה שאירע ולבטל את הליגה: "מדובר במלחמה ולא בכדורגל".  

 

ראש התאחדות הכדורגל המצרית, סמיר זאהר, הקדים אותו והודיע על דחיית הליגה עד להודעה חדשה בעקבות האירועים. "המצב קשה", אמר זאהר לעיתון האלקטרוני "אל-יום א-סאבע". לדבריו, בהתאחדות יחליטו אם לדחות את המשחקים למועד בלתי ידוע או לבטל את העונה כולה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האוהדים הציתו חלק מהמושבים
צילום: AFP
יריבות מרה בין שני המועדונים
צילום: AFP
מומלצים