שתף קטע נבחר

נתניהו, אל תתחבא מאחורי אטיאס

די לאבסורד ולצביעות בנושא דיור מוזל. אם אתה רוצה להיטיב עם סקטור מסוים מסיבות פוליטיות כאלה ואחרות, פשוט תשים את זה על השולחן. אל תנסה לעבוד עלינו, אנחנו לא מטומטמים

זכרו את השבוע הזה. השבוע שבו כל מי שעובד ומנסה לפרנס את משפחתו בכבוד צריך להרגיש נבגד. לא משר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, הוא צריך להרגיש נבגד. אנחנו רודפים אחריו ללא הועיל כבר שנתיים על מנת שיכניס קריטריון של "מיצוי כושר השתכרות" לתוכנית "מחיר למשתכן", ובכך יביא לקצו של עוול אדיר שנעשה לציבור היצרני בחסות ממשלת ישראל.

 

הכנסת קריטריון "מיצוי כושר השתכרות" תבטיח כי מי שיזכו בדירות המוזלות שתספק המדינה יהיו אותם אנשים שלפחות מנסים לעבוד, או שאינם מסוגלים. גם מובטלים "ממצים כושר השתכרות", ולמעשה היחידים שלא "ממצים" הם אותם אנשים שמחליטים מבחירה שלא לעבוד ואפילו לא לחפש עבודה. אתם יכולים לנחש מי הם ומה הקשר בינם לבין השר אטיאס.

 

עוד בערוץ הדעות  של ynet:

שוב משפילים את הרופאים / עסאם אכרם דאוד

חג למכחישי השואה מהשמאל הרדיקלי / זיו תדהר

 

לביבי נוח להסתתר. עם אריאל אטיאס בכנסת  (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
לביבי נוח להסתתר. עם אריאל אטיאס בכנסת (צילום: נועם מושקוביץ)

 

אז הציבור העובד, ובטח אני כאשה חילונית, לא צריך להרגיש נבגד מאריאל אטיאס. הוא ימשיך להתפתל ולסגור דילים עד שישיג את מטרתו, תוך סילוף דברים והצגת חצאי אמיתות. ממנו אני לא מצפה לדבר, זה שמישהי כמותי תוקפת אותו אפילו משרת אותו מול הציבור שבחר בו. אבל מראש הממשלה ומיתר חברי הממשלה, שמייצגים את הציבור הכללי בישראל, אני דווקא כן מצפה. מצפה שיגידו: יש גבול.

 

למה לא בדרך הישרה? 

אני מצפה שראש הממשלה, שבשנת 2003 קיצץ בקצבאות, יש שיאמרו באכזריות, בשם ערך היציאה לעבודה, לא יחלק לפתע מתנות בגובה של מאות אלפי שקלים למשפחות שלא בהכרח עושות את המאמץ המינימלי שנדרש מהן ומנסות להשתלב בשוק העבודה. אבל לביבי נוח להסתתר.

 

נוח לו להסתתר מאחורי קריטריונים שנותנים עדיפות ליוצאי צבא, אף על פי שהוא יודע שהם מוגבלים מבחינה משפטית ולכן הם קיימים רק במחצית מן התוכניות ובכל מקרה משקלם זניח. הרי אם המטרה הייתה באמת לעזור לציבור הכללי, שמשרת, עובד ומשלם מסים, למה לא ללכת בדרך הישרה והפשוטה ולהכניס קריטריון "מיצוי כושר השתכרות", אשר אין איתו שום מגבלות משפטיות?

 

נוח לו להסתתר מאחורי טיעוניו של אטיאס, שטוען ברוב ערמומיותו ש"אנחנו דואגים לאלו שלא מצליחים להתחיל את החודש ולא לאלו שלא מצליחים לסיים את החודש". תבינו את גודל הצביעות ואת גודל האבסורד: דווקא בתוכניות שמפעיל משרד הבינוי והשיכון, שמטרתן להעניק סיוע לאוכלוסייה קשת יום, למשל דיור ציבורי וסיוע בשכר דירה, יש קריטריון של "מיצוי כושר השתכרות". לעומת זאת, בתוכנית "מחיר למשתכן" שמיועדת למעמד הביניים, לאלו שמסוגלים לקחת משכנתה אבל זקוקים לדחיפה קטנה של המדינה - הקריטריון לא מופיע.

 

אז איך ייתכן שבתוכניות שמיועדות לאלו שלא מסוגלים לקחת משכנתה השר אטיאס נוקט, לשיטתו, את גישת בית שמאי, ודווקא כשמדובר באוכלוסייה יותר מבוססת הוא נוקט את גישת בית הלל? היגיון עקבי אין כאן, רק אופורטוניזם פוליטי. ביבי מסתתר, וזה לא מכובד. איך אמר בשבוע שעבר פרופ' טרכטנברג (שעל ההמלצותיו מצפצף נתניהו)? אם אתה רוצה להיטיב עם סקטור מסוים מסיבות פוליטיות כאלה ואחרות, פשוט תשים את זה על השולחן. אל תנסה לעבוד עלינו, אנחנו לא מטומטמים.

 

מירב כהן, חברת מועצת העיר ירושלים, סיעת "התעוררות"

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלי היגיון עקבי. אריאל אטיאס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים