שתף קטע נבחר

הלוחם שנשכח בגדה: הרמטכ"ל השעה המג"ד

הרמטכ"ל הנחה לקיים תחקיר מיידי של האירוע שבו נשכח חייל בתום פעילות מבצעית באזור רמאללה, בדגש על הצד הפיקודי והערכי. המג"ד הושעה עד תום התחקיר

מפקד גדוד השריון מחטיבה 188, קצין בדרגת סגן אלוף, הושעה היום (ו') מתפקידו לאחר ששכח שלשום בכפר הפלסטיני בודרוס, את הלוחם ששימש כקשרו, במהלך פעילות מבצעית נגד מיידי אבנים. במקביל, הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הנחה לקיים תחקיר מיידי של האירוע, בדגש על הצד הפיקודי והערכי, שבסיומו יוצגו בפניו המלצות ראשוניות.

 

נשכח בכפר:

הכוח ששכח את הלוחם - מהחטיבה של שליט

 

לאור ממצאי התחקיר הראשוני במישור המקצועי ובדגש על הצד הפיקודי-ערכי, שבוצע על-ידי מפקד אוגדת איו"ש, תת אלוף חגי מרדכי, ובהתייעצות בין אלוף פיקוד מרכז שבו פועל הגדוד לאלוף פיקוד צפון שאליו משתייך הגדוד, הוחלט להשעות את המג"ד עד להשלמת התחקיר של אלוף פיקוד צפון. מפקד אוגדה 36, שאליה משתייך הגדוד, הודיע הבוקר לסגן-אלוף כהן על הליך זה. המשך התחקיר ייערך בימים הקרובים. ההנחייה על ההשעייה ניתנה על-ידי הרמטכ"ל.

 

מהתחקיר באוגדת איו"ש עולה כי ככל הנראה הכוח השאיר את הקשר

 לאבטח צומת בכפר, במהלך הפעילות המבצעית נגד מיידי האבנים. הפלסטינים אמרו כי הם ליוו את החייל אל מחוץ לכפר, ושם הצטרף למפקדיו שאספו אותו למוצב הגדודי.

 

גורמים צבאיים הדגישו כי מתחקיר מפקד חטיבת אפרים עולה כי החייל אכן הושאר באותו מקום, אך סירב לקבל עזרה מהפלסטינים שפנו אליו, וג'יפ צבאי אסף אותו תוך מספר דקות. בעקבות המקרה הופצו לקחים ראשונים מהאירוע ליחידות צה"ל בפיקוד מרכז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים בפעילות מבצעית. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים