שתף קטע נבחר

סלקום הודיעה ללקוחות: הגלישה מתייקרת

במחזור החיוב הבא לקוחות סלקום ישלמו 10-5 ש' יותר בחודש על חבילות גלישה ללא הגבלת נפח, בגלל הגברת המהירות. לקוח: "אין אפשרות להישאר במהירות הקודמת - מכריחים אותי לשלם יותר בגלל שינויי תשתית. התעקשתי וקיבלתי הנחה" סלקום: "התעריף נמוך ביחס להגדלת המהירות"

לקוחות סלקום גילו בחשבונית שלהם הודעה: החל מהחשבונית הבאה, סלקום מייקרת את חבילות גלישה ללא הגבלת נפח, משום שהיא מעלה את מהירות הגלישה. ללקוחות נאמר כי אין אפשרות להישאר במהירות הקודמת ועל כן אין לכאורה אפשרות להישאר בחבילות שהזמינו ולהימנע מעליית המחיר, אולם התעקשות בשירות הלקוחות עשוייה להביא למתן הנחה בגובה ההתייקרות.

 

  • פלאפון נזכרה לחייב על חריגת גלישה אחרי כשנה

  •  אכזבה לאימהות: אופטימיל מקפיצה מחירים

 

הסיבה לעליית המחיר לפי סלקום כפי שנאמר בחשבוניות: "החברה משקיעה 100 מיליון שקל לתמיכה במהירות של עד 84 מגה ביט לשנייה". נראה כי המנויים משלמים את מחיר השדרוג הזה, למרות שאין כרגע בישראל מכשירי קצה שמגיעים ליותר מרבע מהמהירויות האלה.

 

סלקום הודיעה כבר לפני כחודש כי תשנה את קונספט הגלישה שלה ל'גלישה בהתאמה אישית': הלקוחות יוכלו להזמין חבילות גלישה במהירויות נמוכות ללא הגבלת נפח תמורת תוספת תשלום, או חבילות גלישה במהירויות גבוהות עם הגבלה נפח.

 

התייקרות של 10-5 שקלים בחודש

אלקנה, לקוח סלקום שהצטרף לחבילה חדשה לפני חודש בלבד, גילה השבוע שחבילת הגלישה שלו תתייקר החל מהחשבונית הבאה ב-10 שקלים, עלייה של כ-14% במחיר. אלקנה גולש במהירות של 1 מגה ביט לשנייה ללא הגבלת נפח (צריכה) ושילם עד כה 69.9 שקל לחודש. בחיוב הבא ישלם 79.9 שקל בחודש עבור מהירות של 1.4 מגה ביט לשנייה.

הפתעה בחשבונית ()
הפתעה בחשבונית

 

בסלקום מסרו כי גם חבילת גלישה ללא הגבלת נפח של 384 קילו ביט לשנייה תתייקר ב-5 שקלים מ-24.9 שקל בחודש ל-29.9 ש' - עלייה של כ-20% במחיר, בתמורה להגדלת המהירות בשליש ל-512 קילו ביט לשנייה. בסלקום מרככים את עליית המחיר בטענה כי מדובר בהטבה ללקוחות ותיקים, שכם לקוחות חדשים שמקבלים 512 ק"ב משלמים 49.90 שקל בחודש. חבילה במהירות של עד 2.8 מגה ביט לשנייה ללא הגבלת נפח תתייקר ל-149.9 שקל לחודש, לעומת 139.9 שקל לחודש ו-129.9 שקל לטאבטלים.

 

"תירוץ של שינויי תשתית"

"רק לפני חודש סגרתי חבילת שימוש בסלקום כולל גלישה", מספר אלקנה. "השבוע קיבלתי את חשבונית סלקום לינואר ובה הודעה על העלאת מחירים בתירוץ של שינויי תשתית. בעמוד הראשון מופיע הטקסט הבא:

 

"'לקוח יקר. בחודשים הקרובים תשלים סלקום את שדרוג הרשת הסלולרית בהשקעה של 100 מיליון שקל לתמיכה במהירות של עד Mbps84. במסגרת השדרוג מושק שינוי קונספט בחבילת הגלישה ועידכון תעריפה, החל ממחזור החיוב הקרוב'.

 

"בעמוד השני נכתב: 'מהירות ההורדה בחבילת הגלישה ללא הגבלה שברשותך תוגדל ממהירות של 1Mbps למהירות של 1.4Mbps התשלום עבור חבילת הגלישה ללא הגבלה שברשותך יעודכן מ-69.9 שקל ל-79.9 שקל'.

 

"איך יתכן שסלקום מעלה מחירים על גלישת אינטרנט ללא אישור לקוחות? פשוט שיטת מצליח. אם לא הייתי קורא בעיון את החשבונית אין מצב שהייתי שם לב לזה שבתרוץ שהם עושים שינויים תשתיתיים הם מעיזים להעלות מחיר".

 

התלוננתי וקיבלתי הנחה

אלקנה מיהר להתקשר למוקד שירות הלקוחות של החברה. "ביקשתי שלא יעלו לי את המהירות ולא יעלו לי את המחיר", הוא מספר. 

 

"נציגת השירות הודיעה לי שאין אפשרות להישאר באותה מהירות, אבל אמרה לי לחכות דקה. כשחזרה לשיחה הודיעה לי שקיבלה אישור מנהל והחל מהחודש הבא אקבל הנחה של 10 שקלים כנגד עליית המחיר. אפילו לא הייתי צריך להתמקח כדי לקבל את ההנחה. אם הם מחליטים לשדרג לעצמם את הציוד, זו בעייה שלהם לא של צרכן הקצה, מן הראוי שהם פשוט יעלו את המהירות".

 

אלקנה אינו הלקוח היחיד שהצליח להשיג הנחה בגובה ההתייקרות הבלתי נמנעת. שווה להתקשר לשירות הלקוחות ולהתעקש על הנחה בחשבון הכולל.  

 

מסלקום נמסר בתגובה: "סלקום משקיעה כ- 100 מיליון שקל בשדרוג הרשת הסלולרית והקווית לתמיכה עתידית במהירות של עד Mbps84. במסגרת הערכות החברה לתמיכה בצריכת ה DATA הגוברת בשוק הטאבלטים הודיעה החברה לפני מספר שבועות כי תשיק מהלך כולל לשינוי קונספט חבילות הגלישה 'גלישה בהתאמה אישית' שמבוסס על מגוון נרחב של חבילות נפח או על הגדלת מהירות הגלישה בחבילות ללא הגבלת נפח בחלק מהחבילות.

 

"אנו מבקשים להדגיש כי תעריף החבילה החדשה נמוך משמעותית ביחס להגדלת המהירות ללקוח לדוג' הגדלת המהירות בחבילת 1.4 מגה שמהווה הגדלת מהירות של 40% למול תוספת של 10 שקל לחבילה אותה ניתן לחדש, להחליף או לבטל מדי חודש בהיותה ללא התחייבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
סלקום. "שינינו קונספט ל'גלישה בהתאמה אישית."
צילום: דנה קופל
מומלצים