שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תמיד פולני: 10 סימנים שאין לה חשק מיני

  אם היא נגעלת מהמחשבה על מין, לא נוטה לפנטז ומלאה בגבולות וקווים אדומים בנוגע לעניינים מיניים – יש סיכוי גדול שיש לה ליבידו נמוך, וזה לא הולך להשתנות בקרוב

  לפני כמה זמן פנה אליי ד', חבר טוב מתקופת הצבא, וסיפר שיש לו בעיות עם החברה שלו, ושהוא מרגיש אבוד. הוא אוהב אותה מאוד, ואין ספק שהקשר ביניהם, שנמשך כבר ארבע שנים, מספק אותו מהרבה בחינות. הבעיה היחידה היא יחסי המין שלהם.

   

  עוד בנושא בערוץ יחסים:

  סקס: ואם לא בא לי אף פעם? יבוא לך

  זוגיות: מה גורם לגברים לא לרצות מין?

  מצב הליבידו, בין כושר גופני לחשק מיני

   

  בהתחלה, כשאמר לי זאת, הוצאתי 'פפפף' נשי כזה של "אוף, שוב הגברים האלה מתלוננים על הסקס", אך בהמשך השיחה שונתה דעתי, והרגשתי שאם הייתי במקומו, כנראה שכבר לא הייתי במקומו מרוב תסכול.

   

   

  סקס? זה מגעיל אותי

  הבחור נמצא בקשר בו פשוט אין התאמה מינית. מאד הופתעתי שדווקא הוא, מכל האנשים, נמצא בקשר כזה, כי בימי הצבא כשהכרנו, הוא עשה עליי רושם של חרמן לא קטן בכלל. תמיד הרגשתי שביחס לבחורים אחרים, הליבידו שלו עובד שעות נוספות (משימה לא קלה כלל יחסית לליבידו הגבוה של כולם בשנות הצבא הקשות).

   

  מי היה מאמין שדווקא הוא, מכל הבחורים, נפל על בחורה שאפילו הפולניות ביותר היו מעקמות את האף על 'פולניותה המיטתית'. לא אלאה אתכם בפרטים, אך חלק מהתסמינים שהוא פירט כללו חוסר הסכמה לתת או לקבל מין אוראלי, חוסר התלהבות מכל מה שקשור בסקס ובקיום האקט, וכשהאקט כבר נעשה, זה רק במיסיונרית, עם קונדום בלבד ורק אחרי מקלחת.

   

  חוץ מזה, חייבים גם מקלחת אחרי, אסור לחשוב על הוספת צעצועים או אביזרים, ועוד רשימה ארוכה של מגבלות ודברים שאי אפשר לעשות כי הם מגעילים, מלוכלכים, לא בריאים ובקיצור, הבנתם את הפואנטה.

   

  תכירו: LL - אנשים בעלי ליבידו נמוך

  באיזשהו מקום היה לי עצוב לשמוע שבמקום ש-ד', החרמן השובב מהבסיס, ימצא איזו חתלתולת מין שתתאים לו כמו כפפה, הוא מוצא את עצמו מאוהב בבחורה שלא יכולה לספק אותו מהבחינה הזאת. שאלתי אותו איך יכול להיות שדווקא הוא, מכל האנשים, נקלע לקשר כזה. הוא אמר שבהתחלה זה לא היה כך, ודווקא הייתה הרגשה של התאמה, אבל עם הזמן התופעות התחילו להופיע בזו אחר זו.

   

  לא היה לי נעים להגיד לו, אבל זה היה נשמע כמו מקרה קלאסי של "נמאס לה" או "היא לא נמשכת אליך יותר", אבל ד' ציין בפניי שהוא ביקש לא פעם לסיים את הקשר, וכל פעם הייתה זו היא שרצתה לחזור. לאחר ששמעתי עד כמה הוא מתוסכל מהסיפור, התחלתי לערוך מחקר ולבדוק מה עושים במקרים הללו.

   

  ובכן, ההגדרה הרשמית לאנשים כמו חברתו של ד' היא "אנשים עם ליבידו נמוך" (LL= Low Libido). התחלתי לקרוא את המאפיינים של LL, והם תאמו אחד לאחד את תיאור ההתנהגות של החברה. ד' אמר שאם רק היה יודע לזהות את הסימנים לפני, כנראה שלא היה נמצא בקשר כזה מלכתחילה. ומכיוון שזו לא בדיוק שאלה שאפשר לשאול בדייט הראשון (ובטח שלא לקבל עליה תשובה כנה), אשתף אתכם במדריך מהיר לזיהוי ליבידו חלש כבר בתחילת הדרך.

   

  ישנם כ-10 מאפיינים שאפשר לשים אליהם לב, אבל קחו בחשבון שבשביל הוכחה ודאית צריכים להתקיים לפחות שלושה מהפרמטרים הבאים.

   

  1. ביריות? זה מגעיל אותי

  לאנשי ה-LL אין זמן או רצון להתעסק בנושאים או פריטים מיניים. לא פורנו, הלבשה תחתונה, ספרים, תמונות או אביזרים. פשוט אין להם משיכה לתחומים האלו. זה לא עושה להם כלום ויכול אף להגעיל אותם.

   

  2. אין להם פנטזיות מיניות

  אין להם חלומות מיניים שברצונם להגשים, הם לא נוטים לפנטז על אף אחד וסקס לא מעסיק אותם בצורה הזאת.

   

  3. מבחינתם, סקס זאת מטלה, ולא נעימה כל כך

  אנשים בעלי ליבידו נמוך מתייחסים לסקס כאל עבודה שברצונם לסיים איתה כמה שיותר מהר. אנשים אלו מאבדים כוח ואנרגיה כשהם צריכים להתחבר לדברים מיניים וזה מעייף אותם, בניגוד לאנשי ה-HL (אנשים עם ליבידו גבוה), שעצם הדיבור על סקס רק משפר להם את המצב-רוח.

   

  מאמי, אני חייבת ללמוד. נסה להתאפק (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מאמי, אני חייבת ללמוד. נסה להתאפק(צילום: shutterstock)

   

  4. סקס? אבל עשינו כבר לפני חודש

  לאחר מגע מיני אנשי הליבידו הנמוך חשים מסופקים לאורך זמן רב. הם נוטים לכעוס אם בן זוגם מנסה ליזום עמם סקס זמן קצר (שעה, יום, שבוע ואפילו חודש) אחרי שכבר קיימו עמו יחסי מין. עבור אנשים בעלי ליבידו חזק זה בדיוק הפוך: ככל שהם עושים יותר, כך הם רוצים יותר.

   

  5. מין אוראלי? פוי, השם ירחם

  לאנשים בעלי ליבידו נמוך יש בדרך כלל, יותר גבולות וקווים אדומים בנוגע לעניינים מיניים. לרוב הם סולדים ממין אוראלי, נגעלים מעצם המחשבה על התנסויות חדשות למיניהן, אסור להציע להם תנוחות ובטח שלא צעצועים.

   

  6. נשיקה על השפתיים בלבד

  הנשיקות שלהם באות לרוב נטולות כל מגע של הלשון, נעדרות תשוקה וחסרות כל להט. גם במקרה הזה הם פועלים בלי חשק, והיו מעדיפים להימנע מכך אם הייתה להם ההזדמנות.

   

  7. תשכחו מיוזמה

  אנשים עם ליבידו נמוך יהיו פסיביים מאד בכל הקשור לקיום יחסי מין, ואתם יכולים לשכוח מיוזמה אישית.

   

  8. אבל נתתי לך לשכב איתי כבר. אולי תניח לי?

  אם הם כבר מדברים על סקס, הם משתמשים במונחים כמו "נתתי לו סקס", ולא "עשינו/עשיתי" או "קיבלתי". זה נובע מאיך שהם מרגישים, כי עבורם זה באמת נתפס כמשהו שהם "נותנים".

   

  9. סקס לא שווה את המאמץ

  הרבה פעמים יש אילוצים שצריך לנטרל בשביל לעשות את זה, כגון: לו"ז צפוף, ילדים, עייפות ועוד. כמעט כל דבר יקבל עדיפות על קיום יחסי מין. אדם בעל חשק מוגבר תמיד ימצא דרך להתגבר על כל האילוצים האלו, וישקיע את הויתור או את המאמץ הדרושים כדי לעשות זאת.

   

  10. הם לא יודו בכך לעולם

  אנשים עם ליבידו נמוך לרוב מסרבים להודות באמת. ניסיון של בן הזוג שלהם לדבר על זה, ייתפס עבורם כאקט מלחיץ ומיותר, והם תמיד ימצאו תירוץ או סיבה לדחות את השיחה הזאת, מתוך מטרה להעלים את הדברים ולקבור אותם בחזרה, מתחת לשטיח.

   

  בעוד ה-HL, אותם אדם בעל ליבידו גבוה, ינסה ליזום שיחות על הנושא כמו גם למצוא פתרון לבעיה, אנשי הליבידו הנמוך יעשו כל שביכולתם כדי להתחמק מלהתמודד איתה.

   

   

  לצערי נאלצתי לספר לידידי ד' שרוב האנשים בפורומי התמיכה ממליצים לזוגות כאלו להיפרד במידה והם עוד לא נשואים עם ילדים, כי המצב רק ילך ויחמיר עם השנים, וטיפולים סקסולוגיים יוכלו לעזור רק במידה ויהיה רצון אמיתי מצד שני בני הזוג לפתור את הבעיה.

   

  אני רק מקווה שבין אם ד' וחברתו יישארו ביחד וינסו להסתדר, ובין אם יחליטו ללכת איש-אישה לדרכו, הם יהיו מאושרים וימצאו לא רק אהבה אלא גם התאמה מינית.

   

  לכל הכתבות, העדכונים והסקרים - כנסו לפייסבוק של ערוץ יחסים

   

   

  רוצים לעקוב אחרי עדי רם בפייסבוק? כנסו לכאן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  אבל כבר עשינו את זה לפני חודש, שכחת?
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים