שתף קטע נבחר

טיבי שוב נענש: חודש בלי נאומים בני דקה בכנסת

הח"כ שהורחק מהמליאה לשבוע בעקבות נאום ה"כוֹס אמוק" נגד אנסטסיה מיכאלי, נענש שוב - הפעם על עימות עם ח"כ יצחק וקנין שבו חזר על עיקרי הנאום נגד מיכאלי. טיבי: "ועדת אתיקה בראשות אריה אלדד מענישה אותי? זו אתיקה צפון-קוריאנית"

ועדת האתיקה של הכנסת אסרה היום (ג') על ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) לשאת נאומים בני דקה במליאת הכנסת במשך חודש ימים. זאת בעקבות נאום שנשא טיבי לפני כשלושה שבועות, שבמהלכו התעמת עם ח"כ יצחק וקנין (ש"ס), שניהל את הדיון במליאה.

 

טיבי כבר נענש באמצע החודש שעבר בהשעיה לשבוע מהמליאה על-ידי ועדת האתיקה, בעקבות נאום "אנסטסיה והאינסטלציה" שנשא על רקע התקרית שבה שפכה ח"כ אנסטסיה מיכאלי כוס מים על ח"כ ראלב מג'אדלה. אחרי שטיבי חזר על עיקרי הנאום שבגינו הורחק מהמליאה אמר יו"ר הוועדה וקנין, שניהל את הדיון, לטיבי: "דבריך הם בושה לכנסת, נתק לו את המיקרופון". לאחר שהורחק, אמר טיבי הזועם בערבית לוקנין: "בוז זה טוז".

 

העימות הזה הוא שהוביל לעונש היום. בתגובה לעונש הפעם מסר דוברו של טיבי: "כבר ברור לכל כי מדובר ברדיפה אישית נגד ח"כ טיבי. ועדת האתיקה הפכה לטריבונל ימני הרודף את ח"כ טיבי בשל נאומיו. האירוע המדובר היה אמור להביא להרחקתו דווקא של ח"כ וקנין שהשתלח בח"כ טיבי ומנע ממנו לדבר".

 

דוברו של טיבי הוסיף: "אין ספק שמדובר בפגיעה בוטה בחופש הדיבור של חבר כנסת בתוך המליאה, ויש כאן חציית קו אדום על-ידי ועדה שמי שעמד בראשה היום, אריה אלדד, כינה את ח"כ טיבי 'אויב'. אנחנו תוהים אם זה האיש וזה הגוף שישפוט בהגינות את ח"כ טיבי וח"כים ערבים אחרים. ח"כ טיבי ימשיך להשמיע את נאומיו הנוקבים והחדים ללא מורא וללא היסוס. מדובר באתיקה צפון-קוריאנית".

 

במהלך העימות בחודש שעבר הטיח וקנין בטיבי, שהסביר את משמעות המילים "כוֹס אמוק" שבהם השתמש נגד ח"כ מיכאלי: "אתה לא מוסיף לנו כבוד. אל תטיף לנו מוסר. אוציא אותך בחוץ, חוצפן. יש גבול לחוצפה ולעזות מצח. אנחנו לא

סמרטוטים שלך". טיבי השיב שהוא אינו רשאי להפסיק את נאומו, וקנין ענה כי הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה.

 

"ועדת האתיקה כבר החליטה, תן לי להמשיך", אמר טיבי, וסגן היו"ר הגיב: "אתה לא רצוי פה". ח"כ וקנין המשיך וצעק על טיבי. "דבריך הם בושה לכנסת, נתק לו את המיקרופון", אמר והרחיק אותו מהמליאה. אחרי שהורחק, אמר טיבי לוקנין: "לפני שאני יוצא, אגיד לך שאני בז להחלטה שלך ובערבית בוז זה טוז".

 

ח"כ וקנין לא נשאר חייב ואמר: "יטיף לנו מוסר עוד אחד, הפה המנובל הזה. אנחנו גם צריכים לשמוע את כל הלכלוך מהפה שלך. יש גבול לחוצפה הזאת".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אחמד טיבי. "אמשיך להשמיע נאומים נוקבים"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים