שתף קטע נבחר

מנהיגה חדשה: ח"כ זהבה גלאון נבחרה ליו"ר מרצ

חברת הכנסת גברה בפריימריז בפער גדול על ח"כ אילן גילאון ועל נציג הצעירים, אורי אופיר: "אחזיר למרצ את הרוח הלא ממסדית. אני מציעה ליריבינו הפוליטיים להתחיל להיזהר"

מנהיגה חדשה למרצ. ח"כ זהבה גלאון נבחרה לראש מרצ, לאחר שניצחה בהפרש גדול בפריימריז של המפלגה. גלאון זכתה ל-506 מקולות חברי ועידת המפלגה, ח"כ אילן גילאון קיבל 306 קולות ו-23 בלבד בחרו בנציג הצעירים, אורי אופיר.

 

עשרות פעילים ממחנה גלאון, לבושים בחולצות ירוקות, חגגו בביתן 10 בגני התערוכה את הניצחון, כשלצדם אנשי גילאון המאוכזבים. בנאום הניצחון שלה אמרה גלאון, שזכתה ב-60% מהקולות, כי תשיב למרצ את "הרוח הלא ממסדית, האנרגטית, החצופה, המחודדת והחכמה שנשבה בה. ניאבק למען ישראל שיש לה גבול, ישראל שיש בה צדק חברתי, ישראל שיש בה שוויון, ישראל שלא מדירה. ישראל שמכילה. מרצ חוזרת היום לבעוט ואני מציעה ליריבינו הפוליטיים להתחיל להיזהר".

 

גלאון וגילאון, בחיבוק של אחרי פריימריז (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גלאון וגילאון, בחיבוק של אחרי פריימריז(צילום: מוטי קמחי)

 

אילן גילאון, שקיבל 36% מהקולות, אמר אחרי ההפסד: "כמו שנהוג במסגרת דמוקרטית, אני מברך את זהבה על ניצחונה המשמעותי. הצבתי אלטרנטיבה שפחות התקבלה, אך מהבוקר הקרב האמיתי הוא להנהיג את מרצ בקו האמיתי שלה - מפלגה סוציאל-דמוקרטית שוחרת שלום. הרעיון המרכזי שלנו הוא איך הופכים את מחאת הקיץ שבה התגלו צעירים שהם גן עדן לכל שמאל לדרך חדשה. אני איש תנועה ישראלי ולמרצ יש עתיד מזהיר".

 

ח"כ ניצן הורוביץ, חבר הכנסת השלישי בסיעה, בירך את גלאון והודיע כי יפעל לצדה, "כדי לחזק את מרצ ולהוביל אותה להתחזקות משמעותית בבחירות הקרובות". לדברי הורוביץ, "מרצ יוצאת לדרך חדשה, לאחר בחירת מנהיגה לוחמת. כולנו ביחד נהפוך את המפלגה לכתובת הפוליטית למחאה החברתית, למאבק בכפייה הדתית ולחתירה לשלום וזכויות אדם".

 

מרצ נצבעה ירוק. בגני התערוכה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מרצ נצבעה ירוק. בגני התערוכה(צילום: מוטי קמחי)

 

החל מהשעה 16:00 אמש הצביעו חברי הוועידה, המונים 950 בני אדם, בקלפי שהוצבה בגני התערוכה בתל-אביב. לראשונה במרצ נערכה ההצבעה בשיטה אלקטרונית: מערכת חדישה אפשרה לבוחרים ללחוץ על תמונת המועמד, וגובתה גם בהצבעה ידנית.

 

מפלגת מרצ הוקמה ב-1992, ובשיאה היו לה 12 מנדטים בכנסת. במהלך השנים חל כרסום בכוחה בבית המחוקקים, וכיום יש לה שלושה מנדטים בלבד.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 07/02/2012 23:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מרצ חוזרת לבעוט". גלאון חוגגת ניצחון
צילום: מוטי קמחי
ח"כ אילן גילאון. מקום שני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים