שתף קטע נבחר

אופנובנק 2: מצוד אחר שודד סדרתי שרצח מאבטח

לבקשת ynet הותר לפרסום שהמשטרה מנהלת כבר חודשים מצוד אחר שודד בנקים באזור המרכז. ב-10 מקרים לפחות ניכר דפוס דומה, והחוקרים חושדים שהשודד הוא שרצח את המאבטח יניב אנגלר בבאר יעקב. שוטרים רבים גויסו למשימה

במשטרה חושדים ששודד בנק סדרתי ואלים פועל באזור המרכז בחודשים האחרונים. לבקשת ynet הותרו היום (ד') לפרסום חלק מפרטי הפרשה שמסעירה בחודשים האחרונים את מחוז המרכז.

 

אופנובק 2 - הכתבות האחרונות ב-ynet:

המשטרה בכנסת: מעשי השוד - בעדיפות גבוהה

תפס את האופנובנק: כך ללכוד שודד בנקים סדרתי

אביו של המאבטח: "אסור שיקרה עוד רצח בשוד"

 

בין היתר חושדים ביחידה המרכזית של המחוז כי השודד הוא זה שרצח באוגוסט את יניב אנגלר, מאבטח סניף בנק הפועלים בבאר יעקב. על דרך פעולתו של השודד ושאר פרטי הפרשה מוטל עדיין צו איסור פרסום, שחלקו הוסר בעקבות בקשה שהוגשה עבור ynet על-ידי עו"ד ירון שלמי ממשרד ליבליך-מוזר.

 

ייתכן שמאז שנות ה-90, אז פעל בישראל "האופנובנק" רוני ליבוביץ', לא היה שודד אחד שהניסיון ללכוד אותו ריכז כל כך הרבה כוחות משטרה. זה התחיל לפני מספר חודשים,

כשבמשטרה הבחינו בעלייה דרמטית במספר מקרי השוד האלימים במרכז.

 

מפקד המחוז, ניצב בנצי סאו, הטיל את החקירה על היחידה המרכזית (ימ"ר) בראשותו של ניצב-משנה יגאל בן שלום. מאז התרחשו עוד ועוד מקרים באזור - ובמקומות אחרים בארץ - ומדפוס הפעולה שלהם עלה חשד כי מדובר באותו שודד.

 

עד כה הצטברו במשטרה למעלה מ-10 מקרים

שביניהם ניכר קו מקשר וניתן לשייכם לאותו אדם. אחד מהמקרים נגמר באסון, עם רצח אנגלר, שהתעמת עם השודד.

 

שוטרים רבים גויסו למשימה שעליה מפקד ראש מפלג החקירות ביחידה, סגן-ניצב עופר מועלם. לנוכח הצו לא ניתן לפרסם את הפעולות המשטרתיות, ואולם ניתן לומר שכולן מכוונות לאיתור ומעצר החשוד, שכנראה אינו בוחל באמצעים אלימים כדי להשיג את המזומנים.

 

אתמול התקיים דיון בכנסת בעקבות ריבוי מקרי השוד האלימים בתקופה האחרונה, שבמהלכו הבטיח ראש אגף חקירות, ניצב יואב סגלוביץ', כי התופעה נמצאת בעדיפות גבוהה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סניף בנק בנס ציונה, שנשדד בשבוע שעבר
צילום: אבי מועלם
יניב אנגלר, נרצח בשוד בבאר יעקב
ניצב-משנה יגאל בן שלום
צילום: אלי סניור
סגן-ניצב עופר מועלם
צילום: באדיבות: דוברות משטרת ישראל
מומלצים