שתף קטע נבחר

עיתון באיי פוקלנד: נשיאת ארגנטינה "כלבה"

ערב ציון יום השנה ה-30 למלחמה בין בריטניה לבין ארגנטינה על השליטה באיים, הוסיף העיתון "פינגווין" קיסם למדורת המתיחות בין המדינות ו"נשך" את הנשיאה כריסטינה פרננדס דה קירשנר

הבריטים שלחו לדרום האוקיינוס האטלנטי ספינת קרב וחיילים, בהם יורש העצר, ואילו ארגנטינה איימה בהגשת תלונה במועצת הביטחון. רוחות של מלחמה נושבות באוויר - ובכלי התקשורת: עיתון באיי פוקלנד הוסיף קיסם למדורת המתיחות בין ארגנטינה לבין בריטניה סביב הסטטוס של האיים וכינה את הנשיאה הארגנטינית כריסטינה פרננדס דה קירשנר "כלבה".

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

אתר העיתון "פינגווין" פרסם באחד מעמודיו תמונה של קירשנר ולצדה את הכינוי המעליב "לכלבה", יממה לאחר שארגנטינה הודיעה כי תגיש תלונה רשמית למועצת הביטחון נגד בריטניה בטענה שהיא פועלת באופן מיליטנטי בסוגיית איי פוקלנד. כך דיווח היום (יום ה') האתר BBC Mundo, הגירסה המקוונת של שירות השידור הבריטי הבינלאומי News Corporation של העולם דובר הספרדית.

 

האשימה את בריטניה במיליטריזם של הסכסוך. קירשנר ה"כלבה" ()
האשימה את בריטניה במיליטריזם של הסכסוך. קירשנר ה"כלבה"

 

צפו: סרט תעודה של ה-BBC על מלחמת פוקלנד

 

"אנגלים, צאו ממלווינס", נכתב על דגל ארגנטינה בארמון הנשיאות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"אנגלים, צאו ממלווינס", נכתב על דגל ארגנטינה בארמון הנשיאות(צילום: רויטרס)

 

על פי ה"גרדיאן" הבריטי, באיי פוקלנד חיים כ-3,000 תושבים ותפוצת העיתון "פינגווין" לא גבוהה במיוחד. אך מרגע שפורסמה תמונתה של ה"כלבה", הוצף אתר העיתון באלפי תגובות של גולשים, ועורכת העיתון אף קיבלה איומים על חייה. 

 

ערב יום השנה ה-30 לציון מלחמת פוקלנד בין בריטניה לארגנטינה, שלחה הממלכה המאוחדת בשבוע שעבר ספינת קרב וחייליים, בהם הנסיך וויליאם, לאזור האיים. נשיאת ארגנטינה טענה כי בריטניה מחממת את הגזרה ואמרה כי שיגור ספינת הקרב ביחד לצד הצבתו של יורש העצר הבריטי באיים לא נועדה אלא כדי להפגין את כוחה הצבאי של בריטניה.

 

ארגנטינה טוענת לשליטה באיי פוקלנד - שנקראים בפיה "איי מלווינס" - מאז חידוש השלטון הבריטי בהם ב-1833 וראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון, אמר באחרונה כי תושבי איי פוקלנד צריכים להחליט בעצמם על עתידם. לדבריו, ארגנטינה נוקטת גישה קולוניאליסטית כלפי תושבי האיים.

 

החונטה הצבאית ששלטה בארגנטינה ב-1982 החליטה לממש בכוח את תביעתה ההיסטורית על האיים וכבשה את עיר הבירה סטנלי. בריטניה, בהנהגת מרגרט תאצ'ר, תבעה מארגנטינה לסגת מהאיים בשם זכותם של אנשי פוקלנד להגדרה עצמית, אך ארגנטינה סירבה ולא הותירה לבריטניה ברירה אלא לתקוף את הכוחות של ארגנטינה, להכניע אותם ולהשתלט על האיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נעלבה? קירשנר
שתושבי איים יחליטו על עתידם. קמרון
צילום: EPA
מומלצים