שתף קטע נבחר

המל"ג: 180 מיליון להנגשת האקדמיה לחרדים

במסגרת התוכנית החדשה, שאמורה להכניס את הציבור החרדי לשוק העבודה, ייערכו ימי לימוד נפרדים לגברים ונשים וגם הכניסות יהיו בנפרד. באקדמיה מברכים

המועצה להשכלה גבוהה אישרה היום (ה') תוכנית להנגשת ההשכלה הגבוהה לחרדים, שתאפשר להם להשתלב בשוק העבודה. לצורך העניין יוקצו 180 מיליון שקלים שייפרסו על פני חמש שנים, האוניברסיטאות יקיימו ימי לימוד נפרדים לגברים ונשים וגם הכניסות יהיו בהפרדה.

 

במל"ג מציינים כי בשנת הלימודים תשע"א למדו במערכת ההשכלה הגבוהה כ-6,000 תלמידים מהמגזר החרדי, ורובם פנו למסלולים של מנהל עסקים, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, ייעוץ חינוכי ומדעי המחשב. במסגרת התוכנית החדשה ישולבו המבקשים ללמוד גם במקצועת התקשורת, לוגיסטיקה, תרפיה במוסיקה ועוד.

 

אוניברסיטת בר אילן. הראשונה לזהות את הפוטנציאל החרדי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אוניברסיטת בר אילן. הראשונה לזהות את הפוטנציאל החרדי(צילום: ירון ברנר)

 

עוד בחדשות ynet:

 

החסמים העיקרים העומדים בפני חרדים המבקשים להשתלב בשוק העבודה נובעים מקשיים כלכליים, פערי ידע, העדר הרגלי לימוד אקדמיים וקושי בהסתגלות למאפייני השוק העבודה התחרותי.

 

הראשונה לזהות את הפוטנציאל במגזר הייתה אוניברסיטת בר אילן שהקימה את המכללה החרדית בירושלים לפני 11 שנה, שמוציאה כל שנה אלפי בוגרים עם תואר ראשון. "מאז פתיחת המכללה אנחנו מזהים מגמה של עלייה חדה בקצב הרישום, המעידה כי הציבור החרדי מבין את הצורך לשבור את המחסומים ולרכוש מקצוע מכובד

 לפרנסתו", מסביר רקטור אוניברסיטת בר אילן, פרופ' חיים טיטלבאום. "מרביתם מגיעים מבלי שלמדו בתיכון את מקצועות הליבה ועל כן פיתחנו מכינה מיוחדת, שמהווה עבורם קיצור דרך משמעותי בהשלמת הידע. המסיימים שווים לעמיתיהם בפקולטות החילוניות".

 

במוסדות להשכלה גבוהה מברכים על המהלך, ובטוחים כי הוא יועיל למשק כולו. "מדובר בהחלטה חשובה ויש לברך על כך, אך עם זאת אני סבור כי היא הייתה צריכה להתקבל לפני שנים", אומר נשיא המכללה האקדמית נתניה, פרופ' צבי ארד. "ידוע כי קיימת התאמה מובהקת בין רמת ההכנסה לבין ההשכלה גבוהה, ולכן פתיחתה למגזר החרדי תהווה צוהר לשילובם בשוק העבודה ותועיל למשק כולו". 

 

נשיאת האוניברסיטה הפתוחה, פרופ' חגית מסר-ירון, אמרה: "ההשכלה הגבוהה היא כלי חשוב בקידום השתלבות האוכלוסייה החרדית במעגל העבודה ובחברה בישראל. כל מהלך שמרחיב את נגישות האוכלוסייה החרדית להשכלה הגבוהה הוא מבורך וחשוב. תשתית לתכנית זו קיימת באוניברסיטה הפתוחה, שבמסגרתה לומדים כיום מאות חרדים וחרדיות, ובאמצעות תקציבים נוספים יוכל לגדול מספרם לאלפים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלפי חרדים כבר לומדים באקדמיה
צילום: AFP
מומלצים