שתף קטע נבחר

סוריה: פיגוע בחלב, תמונות זוועה בטלוויזיה

הרשויות בסוריה מסרו כי 25 אזרחים וחיילים נהרגו בפיצוץ שתי מכוניות תופת בעיר שבצפון המדינה, 175 נפצעו. כתב הטלוויזיה הסורית פרץ לשידור בתוכנית הבוקר ושוטט בין הגופות: "איפה הראש של הגופה? אללה יודע"

מלחמת האזרחים בסוריה ממשיכה לגבות קורבנות, והבוקר (יום ו') המוקד עבר לעיר הגדולה במדינה - חלב שבצפון המדינה. 25 אזרחים וחיילים נהרגו ו-175 נפצעו, בפיצוץ שתי מכוניות תופת ליד מטה מנגנון הביטחון הצבאי ומטה הכוחות האמונים על שמירת הסדר באזור. קצין בארגון המורדים נטל אחריות לפיגוע, אך לאחר מכן בכיר אחר הכחיש כי לארגון קשר לפיצוץ מכונית התופת בחלב.

 

גורם בחלב מסר לסוכנות הידיעות כי מיניבוס התפוצץ במקום שבו התרכזו אנשי המטה האחראים על שמירת הסדר, מכונית תופת נוספת התפוצצה בקרבת מטה מנגנון הביטחון הצבאי.

 

ערוץ הטלוויזיה הצרפתי "פראנס 24", דיווח מפי קולונל ב"צבא סוריה החופשית", כוחות המורדים הנלחמים נגד המשטר בדמשק, כי הארגון נטל אחריות לפיגוע. בראיון טלפוני לערוץ הוסיף הקולונל עארף חמוד כי הפיגוע שאירע סמוך למטה של מנגנון הביטחון הצבאי, בוצע בתיאום עם עריקים מתוך בניין המטה.

 

ההרס בחלב, בעקבות פיצוץ מכוניות התופת (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ההרס בחלב, בעקבות פיצוץ מכוניות התופת(צילום: AFP)

 

כתב הטלוויזיה הסורית בחלב פרץ לשידור תוכנית הבוקר וסיפר על שאירע, כשהוא משוטט בין הגופות: "הנה גופה. איפה הראש שלה? אללה יודע. רוב בני האדם שנהרגו הם אזרחים, אנחנו לא מפברקים דבר", טען הכתב. הוא הצביע על גן שנמצא ליד המבנה שהתפוצץ: "בגן הזה בילו אזרחים את הבוקר כדי לאכול ארוחת בוקר וילדים שיחקו בגן. זו המתנה שלהם לאנשי חלב. אני מתנצל על התמונות המזוויעות ששידרנו, אבל זה הטרור שמכה בכל רחבי סוריה. אני מדבר כסורי שחי בחלב".

 

לדברי הכתב, מעוצמת הפיצוץ במבנה בעל חמש הקומות התפזרו חלקי גופותיהם של האנשים לכל עבר. הוא אמר כי במקום פועלים כוחות ההצלה שמחלצים את הגופות ודחפורים שהורסי את מה שנשאר מהמבנים שנפגעו בפיצוצים. הוא ראיין את אחד מהאזרחים שאמר: "זו החירות של ארדואן ושל אמיר קטאר הכלב".

 

גם "הגוף הכללי של המהפכה הסורית", אחד מארגוני האופוזיציה, מסר כי פיצוץ עז הרעיד את חלב. עם זאת, ארגון האופוזיציה האשים את המשטר הסורי כי הוא זה שאחראי לפיגוע, שדומה לו אירע בינואר בשכונת אלמידאן בדמשק. 

 

חבר הפרלמנט הסורי בחלב, אנס א-שאמי, אמר בראיון לערוץ הלבנוני 'אל-ג'דיד' כי "מה שאירע כאן הוא מה שהבטיחו לנו ישראל וארצות הברית". לדבריו, טביעת האצבע של אל-קאעידה ברורה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הורסים את מה שנשאר
צילום: AFP
תמונות זוועה בחלב
צילום: AFP
מומלצים