שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסחיטה: עסקה ב"עץ הרימון", עדי מדינה לא יעידו
  17 נאשמים בפרשת הסחיטה הגדולה לא יעמדו למשפט, לאחר שהפרקליטות חתמה על הסדרי טיעון בעניינם. עיזאת חאמד, שנחשב לראש ארגון פשע ביפו, ירצה בין 6 ל-9 שנות מאסר

  המדינה שילמה 750 אלף שקל לעדים מטעמה, אבל הם כלל לא יעידו: הבוקר (יום א') נחתמו עסקאות טיעון בפרשת עץ הרימון, ובעקבות זאת התבטל שלב ההוכחות שבו אמורים היו להעיד שני עדי מדינה נגד הנאשמים. מדובר באחת מפרשות הסחיטה הגדולות שאירעו באזור המרכז. כתב האישום שהוגש כלל 17 נאשמים, ביניהם גם מי שנחשב לראש ארגון פשע מיפו, עיזאת חאמד, ואיתו אנשיו ובני משפחת עזרא מאור יהודה.

   

  חאמד בבית המשפט עם עורך דינו משה שרמן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  חאמד בבית המשפט עם עורך דינו משה שרמן(צילום: מוטי קמחי)
   

  המעורבים הואשמו כי סחטו עשרות אנשים, השתלטו על חובות של אחרים והתערבו בסכסוכים שלא קשורים להם תוך שגבו מאות אלפי שקלים מקורבנותיהם. בין היתר נטען נגדם, כי השתלטו על קו ההלוואות של העבריין יניב בן דוד, וזרקו רימון רסס על ביתו.  

   

  עץ הרימון - דיווחים אחרונים בפרשה:

  הסחיטה הגדולה: עד מפתח בתוכנית להגנת עדים

  סחיטת עומרי קנדה: "נשים בבגאז' וניקח לאשדוד"

  "לא רק עושק, זו הטלת אימה". עד המדינה מדבר

   

  ימים ספורים לאחר הגשת כתב האישום הראשון, הוגש כתב אישום נגד שישה חשודים נוספים מפרשת עץ הרימון. פרשה זו נקראה "בוא ליפו". האישום כלל 13 עבירות שונות, בהן קשירת קשר לביצוע רצח, סחיטה באיומים, איסור הלבנת הון ועוד. בין הנאשמים נמצא עיזאת חאמד שעבירות קשירת הקשר לביצוע רצח מיוחסות גם לו.  

   

  המשטרה הצליחה לגייס שני עדי מדינה שעל זהותם הוטל צו איסור פרסום, והם היו אמורים להעיד בשני משפטים אצל שני שופטים נפרדים בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

   

  פתיחת המשפט שבו אמור היה להעיד אחד מעדי המדינה נדחתה לאחר שעורכי הדין והתביעה כבר היו במו"מ מתקדם לקראת חתימה על הסדרי טיעון למרבית הנאשמים בתיק. העונש הכבד ביותר באחד ההסדרים עומד על תשע שנות מאסר, אך בחלק מההסדרים ממליצה התביעה להימנע מעונש מאסר למי שכבר מרצה עונש בכלא. בעסקאות אחרות המליצו על עבודות שירות.

   

  הנאשמים המרכזיים, חי ודוד עזרא מאור יהודה, חתמו על הסדר לפיו חי, שמיוצג על ידי עו"ד זאב וישניא, ירצה 46 חודשי מאסר, ודוד, שמיוצג על ידי עו"ד אלון קריטי, ירצה 58 חודשים בפועל. נאשמים נוספים בפרשה מיוצגים על ידי עו"ד ירום הלוי, עו"ד אורי קינן ועו"ד משה סוחמי.

   

  עורכי דינו של חאמד, משה שרמן, איתן און ורויטל בן שבת-כץ, ביקשו מהשופט לצרף את התיק של פרשת עץ הרימון לתיק של פרשת "בוא ליפו". הם יציגו בפני השופט מודריק הסדר טיעון שבו ככל הנראה תדרוש התביעה תשע שנות מאסר, ואילו צוות ההגנה יבקש שש שנות מאסר. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עיזאת חאמד. התביעה תדרוש 9 שנים
  צילום: עופר עמרם
  עו"ד משה סוחמי
  צילום: מוטי קמחי
  עורכי הדין קריטי, וישניא והלוי
  צילום: מוטי קמחי
  עו"ד רויטל בן שבת כץ
  צילום: מירב גת
  צילום: עופר עמרם
  עו"ד אורי קינן
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים