שתף קטע נבחר

תא"ל דוידי הובא למנוחות: "סידר עניינים תחת אש"

לוחמים ומפקדים רבים ליוו את אהרון דוידי, אחד ממפקדיה הנערצים של החטיבה, בדרכו האחרונה. "נמשיך ונעשה כל מה שחינכת אותנו לעשות עד עולם", הבטיח מתן וילנאי

מאות מוותיקי מפקדי השדה והלוחמים של צה"ל וחטיבת הצנחנים ליוו היום (ב') למנוחות את תת אלוף במיל' אהרון דוידי. בהלוויה, שהתקיימה בבית העלמין של גבעת השלושה, שמעו בני משפחתו של דוידי על פועלו הביטחוני, ועל שמו שהיה לאגדה בצה"ל.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

דוידי מת ביום שבת האחרון בגיל 84, לאחר מאבק ממושך במחלה. הוא הותיר אחריו שלושה ילדים, 11 נכדים ושבעה נינים, שרבים מהם הלכו בדרכו - לחטיבת צנחנים. "אנחנו תלמידיך ופקודיך לשעבר, נמשיך ונעשה כל מה שחינכת אותנו לעשות עד עולם", אמר בהלוויה השר לענייני העורף ושגריר ישראל הבא בסין, מתן וילנאי, שהיה אחד מפקודיו של דוידי בצנחנים.

 

מתן וילנאי על קברו של דוידי, היום (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
מתן וילנאי על קברו של דוידי, היום(צילום: עופר עמרם)
 

מפקד אחר של הצנחנים בשנות ה-60 וה-70, הוסיף כי דוידי "היה לנו דוגמה למנהיג שכולנו ניסינו לחקותו". הוא סיפר כיצד תפקד דוידי כמפקד קר רוח ונועז בפעולות התגמול ובקרב המתלה במבצע קדש. "תמיד ידעת בשקט, בקור רוח, לסדר את העניינים באופן שהתבצעו תחת אש אבל במהירות ובשכל", הדגיש.

 

דוידי החל את דרכו הצבאית בגדוד הנוער של ההגנה כשהיה בן 14. בהמשך שימש טכנאי רדיו וקשר בארגון, ולאחר מכן הצטרף לפלמ"ח. עם הקמת חטיבת הנגב הוא התמנה לסגן קצין קשר חטיבתי, נשלח לקורס קצינים ולקח חלק בקרבות העצמאות כצוער. לאחר המלחמה הצטרף לחטיבת הצנחנים, מילא שם תפקידים שונים, היה לאחד המפקדים הנערצים בחטיבה ומעצבי רוחה, ולימים התמנה לקצין צנחנים ראשי. את שמו כמפקד נערץ קנה דוידי בעיקר במהלך פעולות התגמול הרבות של חטיבת הצנחנים, בשנים 1955-1956. הוא עסק גם בתחום החינוך והקים את תנועת המתנדבים מחו"ל לישראל, שאותה ניהל עד יומו האחרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוידי. "מנהיג שכולנו ניסינו לחקותו"
צילום: שאול גולן
מירי אלוני
צילום: עופר עמרם
יצחק מרדכי
צילום: עופר עמרם
מומלצים