שתף קטע נבחר

אישום: נשות וילדי הכת מי-ם התעללו בקטינים

חשיפת הפעולות האלימות של חברי הכת מירושלים הובילה גם להגשת כתבי אישום נגד שלוש מנשותיו ושלושה מילדיו של מנהיגה. האמצעים: התעללות מינית, חנק באמבטיה ומכות שוט

התעללות מינית, מעשי השפלה וסחיטה רגשית - כתב האישום שהוגש אתמול (יום ב') נגד שלוש מנשותיו ושלושה מילדיו של מנהיג כת מירושלים חושף מסכת אלימה ומבזה שבאמצעותה ניסו הוא וחסידיו לחנך את בני הבית הצעירים. באחד המקרים המתוארים בכתב האישום, בוצעו בילד שנטל ללא רשות אוכל מהמטבח מעשים מגונים, הוא הושאר ללא בגדים במשך שבוע ואולץ לבצע פעולות משפילות כשהוא עירום.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

על פי מקרה אחר בכתב אישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים באמצעות עו"ד שגיא אופיר מפרקליטות המחוז, בחודש מאי 2011, חשד מנהיג הכת כי אחד הילדים פגע באחת מבנותיו וביצע בה מעשים מגונים. בעקבות זאת, התעללו בו מינית אחת מנשותיו ושני ילדים אחרים ואף הכניסו את ראשו לאמבטיה מלאה במים ובסבון, עד שעמד להיחנק.

 

חלק מהנאשמים בדיון בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חלק מהנאשמים בדיון בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)
 

בין היתר, מתאר כתב האישום מקרים שבהם הוכו קטינים בשוט, נחקרו על ידי בני המשפחה ועברו התעללות מינית ממושכת. הנשים והילדים מואשמים בעבירות של מעשים מגונים בנסיבות מחמירות, התעללות בקטינים, מעשי סדום בנסיבות מחמירות, הדחה בחקירה, הטרדת עד ושיבוש הליכי משפט. נגד מנהיג הכת עצמו ונגד שניים מחסידיו הוגשו

כתבי אישום לפני מספר חודשים, בגין עבירות חמורות של התעללות בקטינים. לטענת הפרקליטות, הוא ניהל מערך ענישה משפיל ומבזה ואף השית על נשותיו וילדיו עונשים קשים ומשפילים, התעלל בהם מינית ואף גרם לנשותיו ולילדיו להתעלל אלו באלו בצורה מינית. 

  

לטענת הפרקליטות, שני הילדים הנאשמים קשרו קשר ביניהם לפעול לשיבוש הליכי המשפט באמצעות העלמת עדי התביעה מעין הרשויות. שני הקטינים שיתפו את שלוש הנאשמות בתוכניתם ושכרו בית סמוך לכנרת, ציידו אותו במוצרי מזון ובציוד רפואי ותכננו לשכן במקום חלק מעדי התביעה בזמן ניהול המשפט - הרחק מהישג יד המשטרה והפרקליטות - כדי שאלה לא יגיעו לעדותם.

 

בנוסף, נפגשו הנשים הנאשמות עם אחת מעדות התביעה, ניסו לשכנעה שלא להעיד ואף העבירו לה טבעות זהב ויהלום

וסכום של אלפיים שקל במזומן. בנוסף לכתב האישום, ביקשה הפרקליטות לעצור את כל ששת הנאשמים עד תום ההליכים נגדם, בטענה כי שחרורם עלול לסכן את ביטחון הציבור וכי יש חשש שהוא יביא לשיבוש הליכי משפט.

 

בתגובה לכתב האישום, אמר פרקליטם של חלק מהנאשמים, עו"ד בועז קניג, כי "מרשיי כופרים בכתב האישום ההזוי, הדעת אינה סובלת הגשת כתב אישום כה חמור, שהתשתית הראייתית שלו מבוססת על עדות מופרכת אחת ויחידה של קטין פנטזיונר, עדות שלא תשרוד חקירה נגדית בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד הנאשמים בפרשה
צילום: גיל יוחנן
"שחרור הנאשמים עלול לסכן את ביטחון הציבור"
צילום: גיל יוחנן
עו"ד בועז קניג
מומלצים