שתף קטע נבחר

קוצר עונשו של שחר מזרחי: יעשה ליל סדר בבית

ועדת השחרורים שליד השב"ס קיצרה בשליש את עונשו של השוטר שירה למוות בגנב רכב לפני שש שנים, והוא ישוחרר כבר בתחילת חודש אפריל במקום בפברואר 2013

השוטר שחר מזרחי, שהורשע בהריגת גנב רכב מבקה אל גרבייה בירי, ישתחרר בחודש אפריל הקרוב במקום בפברואר 2013. כך החליטה היום (ד') ועדת השחרורים שליד השב"ס, שקיצרה שליש מעונשו. לפיכך, עשוי מזרחי לבלות את לילה הסדר הקרוב בביתו. ההחלטה עוררה זעם רב בקרב בני משפחתו של ההרוג.  

  

בחודש יולי 2006 ניהלו שוטרים מתחנת חדרה, בהם מזרחי, מרדף אחרי גנב הרכב מחמוד גנאים בן ה-24. לפי הנטען, כשהגיעו לפרדס חנה קראו השוטרים לגנאיים לעצור אך הוא ניסה להימלט ולדרוס אותם, כך שמזרחי נאלץ לירות לעבר הרכב שבו ישב הצעיר, שנפגע בראשו ומת.

 

מזרחי. עונשו הוכפל מ-15 ל-30 חודשים (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
מזרחי. עונשו הוכפל מ-15 ל-30 חודשים(צילום: חגי אהרון)

 

עוד בחדשות ynet:

 

מזרחי הואשם בהריגתו של גנאים ובספטמבר 2009 גזר עליו בית המשפט

המחוזי בפתח תקווה 15 חודשי מאסר בפועל. הוא ערער לעליון, אולם שם החליטה הנשיאה דורית ביניש להכפיל את העונש ושלחה את מזרחי ל-30 חודשים מאסר בפועל.

 

בני משפחתו של השוטר המורשע ניהלו קמפיין למען ביטול העונש, אך ללא הועיל. באוגוסט 2010 החל מזרחי לרצות את עונשו בכלא גלבוע שבצפון. היום, כאמור, החליטה ועדת השחרורים שליד השב"ס לקצר בשליש את עונשו, ומזרחי ישוחרר ב-7.4 השנה. "שחר עוד לא בחוץ, כשיהיה, נגיד את מה שיש לנו להגיד", הגיבה אמו רבקה על הקיצור. "לא מגיע לו שליש?".

 

קרובי משפחתו של ההרוג בתקרית זעמו על ההחלטה לקצר שליש מעונשו של מזרחי. "החלטת ועדת השחרורים הזויה ולא נעבור עליה בשתיקה, אפילו אם נגיע שוב לבית משפט", אמר אחד מהם. "שחרורו מצביע על זה שאין ערך לדם הערבי. לא הופתענו מההחלטה המשפילה והלא הוגנת. אם היה מדובר בשוטר ערבי שהרג יהודי באותו שיטה הוא היה מקבל מאסר עולם. נאבק נגד שחרורו וננקוט בכל הצעדים לכך. אסור להציג אותו כשוטר או להחזיר אותו לעבודה".

 

בבקה אל גרבייה, שם התגורר גנאים, טוענים כי ההודעה על שחרור המוקדם של מזרחי גרמה להלם. "ההחלטה נותנת לגיטימציה לרצוח ערבי ונותנת זכות שהאצבע תהיה קלה על ההדק", טוען ראש הוועדה העממית של בקה, סמיח אבו מוך. "זה גורם להתמרמרות בקרב ערביי ישראל. פנינו לחברה הישראלית אחרי מרדף של מאות שנים, ויש צורך להיות רגיש כלפי הזולת".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזרחי. בקרוב בבית
צילום: גיל יוחנן
ההרוג גנאים. כדור בראש
באדיבות אתר panet.co.il
מומלצים