שתף קטע נבחר

אש בערב שבת: רקטה נפלה מדרום לאשקלון

אזעקת "צבע אדום" הפרה שוב את שנת הצהריים של תושבי אשקלון ואת השקט שלפני ארוחת השבת. רקטה התפוצצה מדרום לעיר, ולא נגרם נזק. תושבת: "יש כאלה שאחרי רקטה כזו פוחדים לצאת מהבית שבוע". רקטה גם במועצת אשכול

הרקטות וקולות הסירנה חזרו בערב שבת. רקטה שירו פלסטינים מרצועת עזה התפוצצה הערב (יום ו') מדרום לעיר אשקלון. לא היו נפגעים, ולא נגרם נזק ברכוש. לפני נפילת הרקטה נשמעה אזעקה באשקלון, והיא החרידה את שלוותם של התושבים עם כניסת השבת. בהמשך התברר כי רקטה נפלה גם במועצה האזורית אשכול.

 

"העירו אותי משנת הצהריים", סיפרה ל-ynet ליאת, תושבת אשקלון. "שמעתי את הנפילה, זה נשמע קרוב. אני לא מאלה שמפחדים, אבל יש כאלה שאחרי נפילה לחצים למשך שבוע ומפחדים לצאת מהבית במשך ימים".

 

כשעה וחצי אחרי האזעקה באשקלון נמסר כי רקטת קסאם נפלה גם במועצה האזורית אשכול, וגם שם לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מוקדם יותר נשמעה אזעקת "צבע אדום" ביישובי המועצה. בתחילה חשבו כי מדובר באזעקת שווא, אך בהמשך אותרה באזור רקטה.

 

רק שלשום נורו ארבע רקטות קסאם מצפון רצועת עזה והתפוצצו במערב הנגב. שתי רקטות התפוצצו בשטח פתוח במועצת חוף אשקלון, ושתיים נוספות באזור שדות נגב. איש לא נפגע ולא דווח על נזק. לא נשמעה אזעקת "צבע אדום". היה זה מטח גדול יחסית לתקופה האחרונה.

 

שעות אחדות אחרי הירי ההוא מוקדם דיווחו הפלסטינים כי מסוקי חיל האוויר ירו לעבר שטחים פתוחים שמפרידים בין החלקים המזרחיים של שכונת סג'אעיה בעיר עזה ומחנה הפליטים ג'בליה לבין גדר המערכת עם ישראל. מצה"ל נמסר כי הירי בוצע לעבר נקודות חשודות, וכי הוא בא בתגובה על ירי הרקטות.

 

עוד כמה שעות עברו, ובאותו לילה תקף צה"ל שתי מטרות בצפון ובמרכז רצועת עזה בתגובה לירי הרקטות למערב הנגב.

בהודעה של דובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות. הפלסטינים מסרו כי ארבעה בני אדם נפצעו.

 

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול נגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות", נאמר בהודעה הצבא אז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקום נפילת רקטה (ארכיון)
צילום: רועי עידן
מומלצים