שתף קטע נבחר

יוון: מצאנו דרך לקצץ ההוצאות ב-325 מיליון אירו

על רקע פגישתם הצפויה של שרי האירו מחר, במהלכה יסכמו את תנאי חבילת החילוץ, הודיע ר"מ יוון, לוקאס פפדימוס, כי הצעדים עליהם הסכימה המדינה עם קרן המטבע הבינלאומית, האיחוד האירופי והבנק האירופי המרכזי אמורים להוביל לקיצוץ קבוע בהוצאות הממשלתיות ולהפחתת הגירעון

חדשות טובות ליוונים? כשבוע לאחר שהפרלמנט היווני אישר את תוכנית הקיצוצים הרחבה בתקציב, הודיע היום (א') ראש ממשלת יוון, לוקאס פפדימוס, כי המדינה מצאה את הדרך לקצץ את ההוצאות ב-325 מיליון אירו (427 מיליון דולר). זאת על מנת להבטיח את קבלת חבילת החילוץ, שאמורה למנוע את חדלות הפירעון הראשונה של מדינה בגוש האירו.

 

 

מחר צפויים להיפגש שרי האוצר של גוש האירו בבריסל על מנת לסכם את תנאי העברת 130 מיליארד אירו ליוון, חבילת החילוץ השנייה המוענקת ליוון בתוך שנתיים. זאת לאחר שגרמניה, התורמת הגדולה ביותר לחבילות החילוץ, רמזה כבר בשבוע שעבר שהשרים קרובים להסכמה על תמיכה בחבילה.

 

הפגישה תתקיים על רקע החלטת שרי האירו בשבוע שעבר לבטל את פגישתם המתוכננת עם שר האוצר היווני, בעקבות סירובם של ראשי הסיעות בפרלמנט היווני להתחייב לכך שכל צעדי הקיצוץ יתקיימו ללא קשר לתוצאות הבחירות שיתקיימו באפריל.

 

קיצוצים כואבים בפנסיות

לדברי פפדימוס, הצעדים שעליהם הסכימה יוון באופן עקרוני עם קרן המטבע הבינלאומית, עם האיחוד האירופי ועם הבנק האירופי המרכזי, אמורים להוביל לקיצוץ קבוע בהוצאות הממשלתיות ולהפחתת הגירעון.

 

פפדימוס הוסיף כי אין להימנע מקיצוצים כואבים בפנסיות, אך עם זאת ההשפעה "מתונה" יותר מכםי שנראה. מקבלי קצבאות הגבוהות מ-1,300 אירו יספגו קיצוץ של 12% בפנסיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים באתונה נגד הקיצוץ
צילום: EPA
מומלצים