שתף קטע נבחר

כדאי להסתכל בקנקן: אריזות שעושות את המוצר

קופסת טונה שלא מלכלכת, מארז נייד לצחצוח שיניים גם ברכב, ומשמיד חרקים אוטומטי: ערן יסעור ליקט אריזות חדשניות ויצירתיות שרק בשבילן כדאי לרכוש את המוצר. פטנט שיווקי

כשאתם הולכים לסופרמרקט וקונים מוצר, מה אתם בעצם קונים - את המוצר או את האריזה שלו? בעבר, שימשו אריזות למטרה פונקציונאלית: להגן על התכולה שבתוכן. עם השנים הבינו המשווקים שאריזה יכולה לשמש מדיה פרסומית והם דאגו לעצב אותה, כך שהיא תבלוט על המדף ותגרום לכם להושיט את היד לקחת אותה. השלב האבולוציוני הבא היה להפוך את האריזה לחלק מהמוצר, ואם לא לחלק - אז לאחת הסיבות שבגללן תרכשו את המוצר.

 

לכתבות נוספות במדור אתגר שיווקי

 

ב-25 השנים האחרונות, בכ-30 מדינות בעולם (ארה"ב, בריטניה, צרפת, איטליה וגם ישראל) מוענקים מדי שנה פרסי "מוצר השנה" למוצרים החדשניים והאיכותיים ביותר, על פי בחירת הצרכנים. כדי להראות לכם מה אריזות יכולות לעשות, ליקטתי דוגמאות לזוכי מוצר השנה מהעולם בשנים האחרונות, כאלה שמפגינים חדשנות ויצירתיות גם בתחום האריזות ומוכיחים, שלעתים הקנקן חשוב לא פחות ממה שיש בתוכו.

 

אחד הדברים שתסכלו אותי במיוחד בזמן התחקיר לכתבה הייתה העובדה שחלק מהמוצרים שמוצגים כאן משווקים על ידי חברות בינלאומיות שפועלות בארץ, אבל את המוצרים החדשניים האלה הן עדיין לא מוכרות בישראל.

 

סבון ללא מגע יד אדם

Lysol Health touch: הנה דוגמא לאריזה, ש"עושה במקומך את העבודה" ומאפשרת לך ליהנות בבית ממה שפעם היה אפשרי רק מחוצה לו. מכירים את מתקני הסבון בשירותים הציבוריים שמשחררים כמות מדודה של סבון ללא מגע יד אדם? כעת ניתן ליהנות מאותו מכשיר - בבית, וכך לשמור על היגיינה (לא נוגעים במוצר עם ידיים לא נקיות).

 

סבון ללא מגע יד אדם ()
סבון ללא מגע יד אדם

 

מניחים את כף היד מתחת לפיה. חיישן מזהה הימצאות כף יד ומשחרר כמות מדודה של סבון, והכל ללא מגע יד אדם ובנוחיות של חדר האמבטיה או השירותים הפרטיים.

 

משמיד חרקים אוטומטי

raid max bug barrier: בקשר לאריזה הזו התלבטתי האם להכניס אותה למדור הצרכנות או למדור אמנויות הלחימה. מדובר למעשה ב"תת מקלע נגד ג'וקים" ואני לא מהמתלהבים. זה באמת הדור הבא של הלוחמה בחרקים. 

 

ראשית, מדובר בתרסיס נגד חרקים המצויד במתז חשמלי, כשרק לוחצים על ההדק והוא משחרר סילון של חומר נגד מזיקים. מדויק. עוצמתי. וקטלני. פחד אלוהים. את החומר "יורים" בפתחי הבית בקו ישר כדי ליצור "מחסום" שחרקים לא יעברו אותו.

 

ויש כאן גם טוויסט למען איכות הסביבה: כשהחומר נגמר שומרים את ראש ההתזה החשמלי ורק קונים מיכל מילוי, אליו מבריגים את הראש ומחסלים את המקקים! המוצר זכה בפרס מוצר השנה בארצות הברית ולמרות ש-RAID פועלים בישראל לא תוכלו להשיג אותו כרגע בארץ.

 

טיח בשפריץ

rubson mon joint facile: הנה דוגמא לאריזה שמנגישה מאד את היכולת שלנו לבצע עבודות ותיקונים בבית כמו מילוי רובה, מילוי קירות, תיקוני גבס וכדומה מבלי להזדקק לאנשי מקצוע. זו דוגמה לאריזה שממש משנה הרגלי צריכה ומאפשרת לכל אחד לעשות זאת בעצמו.

 

טיח בשפריץ ()
טיח בשפריץ

 

בפרסומי המוצר, אגב, הם מדגישים גם שהעובדה שאת אשה, לא צריכה למנוע ממך להשתמש במוצר כי "כל אחד ואחת יכול/ה").

 

המיכל שייצרה חברת רובסון (זוכה מוצר השנה בצרפת) מלא בחומר (רובה, גבס, סיליקון...). מכוונים את הפיה, משחררים את הנצרה לוחצים והחומר יוצא מן המיכל כשהוא כבר מוכן לשימוש. הפיה מאפשרת לכוון למקום הרצוי, ובאמצעות ההדק ניתן לשלוט בכמות החומר ובמהירות יציאתו.

 

אדונית התבלינים

McCormik Recipe Inspirations: האריזות של יצרנית התבלינים מקורמיק אמורות לשנות את הדרך שבה אנחנו קונים תבלינים, מבשלים ומתבלים תבשילים.

 

מכירים את זה שאתם נורא רוצים להכין שוק טלה בתנור, או תבשיל בשר מסוים ומגלים שלשם כך צריך להשתמש בשישה תבלינים, שאת חלקם יש לכם בבית ואת חלקם אין ועל כן צריך לרכוש אריזה שלמה עבור קמצוץ עלי תימין מיובשים?

 

אדונית התבלינים ()
אדונית התבלינים

 

מקורמיק פתרה את הבעיה. היא הכינה ערכות, הכוללות תאים קטנים המכילים תבלינים, כשכל ערכה כזו מיוחדת להכנת סוג אחר של מזון, וכוללת בדיוק את כמות התבלינים הנדרשת להכנת התבשיל (שהמתכון שלו, כמה נוח, מודפס בצידה השני של האריזה).

 

מה עם המים?

Tione - Aqua Therapy: באיטליה זכה לאחרונה בפרס החדשנות בקבוק מים עם אריזת פטנט: בפקק הבקבוק יש 750 מיליגרם של תמציות פיטותרפיות. כדי לשמור על יעילותן המקסימלית הן שמורות בקפסולה מיוחדת הנמצאת בתוך הפקק.

 

מה עם המים? ()
מה עם המים?

 

לפני הצריכה מסובבים את הפקק המיוחד, התמציות משתחררות באופן אוטומטי אל המים ואז רק מנערים ולוגמים לרוויה.

 

סוף עידן הכתם

John West No Drain Less Mess Tuna Steak: והנה אריזה שתשנה לגמרי את הדרך שבה אנחנו צורכים טונה מקופסה. לא עוד פתיחת הקופסה מעל כיור כשאתם רכונים קדימה בידיים ישרות ומנסים לעשות הכל כדי שבעת הפתיחה של המכסה תותז על החולצה שאתם הכי אוהבים טיפת שמן סוררת.

 

סוף עידן הכתם ()
סוף עידן הכתם

 

אריזת הטונה של חברת JOHN WEST, זוכת מוצר השנה מארצות הברית, מציע חדשנות מהפכנית: בזכותה, הטונה שומרת על טעמה, מרקמה ועסיסיותה מבלי שיש צורך להוסיף לה שמן. כך, לא מתלכלכים ומתעסקים עם כתמים, לא מתעצבנים כשהאצבעות הופכות שמנוניות וגם אין הבדל בין משקל הנטו/ברוטו של המוצר.

 

הכל תלוי בטיב המילוי

Radox Handwash Refills: המודעות לאיכות הסביבה הובילה את קונצרן SARA LEE לפתח שקית מילוי ייחודית לסבון הידיים שלה. זו אריזת פלסטיק גמישה, עם פקק, שניתן לפתוח ולמלא את המיכל שכבר נמצא בבית.

 

טיב המילוי ()
טיב המילוי

 

לעומת אריזות REFILL אחרות, השקית הזו משמשת ב-75% פחות פלסטיק לכל מ"ל נוזל, ושימוש בה בבריטניה חסך 76 טון פלסטיק של אריזות מילוי "ישנות" שלא נזרקו בדרך זו לאשפה.

  

מיץ עם הפתעה

Boowl Magic: הנה אריזה שנועדה להיות מגרה, מסקרנת ולגרום לילדים שלכם לשתות נקטר פרי. מדובר בשיתוף פעולה של המותג קינדר (זה מביצי ההפתעה) עם יצרנית מיצים גרמנית.

 

מיץ עם הפתעה ()
מיץ עם הפתעה

 

המוצר שלהם, שזכה שם בפרס החדשנות, מבוסס על כך שבכל צוואר בקבוק מתחבאת הפתעה: החל מסיכות לשיער, דרך צעצועים וכלה ב"סקייטבורד אצבע". מה שקינדר עשו לביצי ההפתעה, BOOWL רוצה לעשות למיצים לילדים. 

 

הנה המברשת. אבל איפה המשחה?

Colgate® Wisp®: קולגייט זכתה בפרס מוצר השנה בארצות הברית בזכות מארז מיני של מברשות ייחודיות לשימוש מחוץ לבית, בכל מקום ובכל זמן, שאמור לשנות את הדרך ואת היכולת שלנו לשמור על היגיינת הפה בכל מצב.

 

איפה המשחה? ()
איפה המשחה?

 

כל מארז כולל מיני מברשת כשהמשחה כבר בפנים, כשהקצה השני של המברשת הזעירה עוצב במיוחד כך שהוא מצוין לניקוי הרווחים שבין השיניים. מלבד המארז הנוח, חשוב להדגיש כי אין צורך במים על מנת לצחצח ולרענן את הפה והנשימה, מה שהופך את השימוש לאפשרי אפילו במכונית, במשרד, או באמצע פגישה רומנטית.

 

ערן יסעור הוא ממארגני פרסי החדשנות של 'מוצר השנה' בישראל 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים