שתף קטע נבחר

Komplete Audio 6: כרטיס קול מקצועי בתקציב נמוך

אחת ההצלחות הגדולות של Native Instruments הוא כרטיס הקול החיצוני Komplete Audio 6. מה יש בפנים

כרטיס קול חיצוני שכזה מיועד למי שרוצה לעסוק במוזיקה באופן חצי מקצועי להקלטות, עריכה, עיבוד ומעוניין שההקלטה תעבור בצורה חלקה ללא הפרעות וללא רעשי לוואי.

 

חיבורים וחיבוריות למחשב

חזית המכשיר מציגה שני קדם מגברים איכותיים עם חיבור קומבו XLR/TRS. אליהם ניתן לחבר ישירות כלים כמו גיטרה ללא ציוד נוסף כמו מנחת זרם (DI). לכל כניסה יש שליטת ווליום משלה וגם כפתור הבורר את העצמה הנשלחת בין אם מדובר בכלי הכולל הגברה משלו כמו קלידים או כלי הדורש הגברה חיצונית.

 

הווליום הנכנס מכלים לא מוגברים הוא נמוך למדי כך שאם חיברתם גיטרה יש צורך להפעיל אפקט כלשהו שיגביר את האות. ישירות מהכרטיס יוצא קול חלוש למדי מהתקנים ללא הגברה.

 

כרטיס קול מגוון עם שלל חיבורים ()
כרטיס קול מגוון עם שלל חיבורים

 

ל-KA6 יציאת אוזניות מאוזנת המאפשרת שליטה בווליום והאזנה ישירה מכניסות 1 ו 2 או 3 ו 4 אך לא מכולן ביחד. אם אתם סתם מפעילים את המוזיקה במחשב אז כמובן שתשמעו כרגיל מיציאה זו. בחיבורי קומבו יש כפתור שחרור נעילה נוח לשחרור מחברי XLR. לשימושכם יעמדו היציאות Main 1 2, Balanced 3 4 ו SPDI/F 5 6 ותוכלו לנתב קול לכל אחת מהיציאות לפי התוכנה שבה אתם משתמשים. ה KA6 מציג כל כניסה ויציאה בנפרד וניתן להקליט ולהשמיע מ 5 ערוצים נפרדים בו זמנית בהצלחה.

 

לכרטיס תכונה נחשקת ביותר הנקראת Direct Monitoring המאפשרת האזנה מידית וללא עכבה כלשהי והיא נשענת על הכרטיס בלבד. מכאן יוצא שגם אם המחשב שלכם איטי ומיושן עדיין אפשר להקליט עם עוד ערוץ (למשל שירה וליווי) ללא הפרעות ועיכובים. בנוסף במוניטור יש כפתור מונו, כל מי שניסה להקליט ממקור מונו בסביבת סטריאו יודע ששומעים באוזן אחת וזה מטריד למדי. הפעלת תכונה זו תסדר את הבעיה. ניתן להגדיר את המוניטור ליציאות 1 ו 2, 3 ו 4 או כולן ביחד.

 

פנל קדמי
פנל קדמי

 

מאחור יציאת USB 2.0, כניסה ויציאת מידי, כניסה ויציאת SPDI/F דיגיטלית לסנכרון עם שעון חיצוני או לחליפין להתקני קול וכלים חיצוניים דיגיטליים. בנוסף מאחור שתי יציאות מאוזנות הנשלטות על ידי בקר העצמה הענק שבחלקו העליון ועוד שתי יציאות מאוזנות הנמצאות קבוע על 0dB לחיבור למוניטור אקטיבי. כניסות 3 ו 4 ללא קדם מגבר ממתינות לכם שם.

 

לכרטיס תמיכה במתח פנטום 48V הנשלט מהכפתור בחלקו האחורי.

 

פנל אחורי
פנל אחורי

 

פורמטי הקלטה

ה-KA6 תומך בהקלטה של עד 96KHz ו 24 ביט. במידה והמחשב שלכם חלש ניתן לבחור גם בכל שילוב פורמטים נמוך יותר.

ל-KA6 ממשק מחשב בסיסי המאפשר הגדרה של המוניטור, בחירת איכות הקלטה ואבחון בזמן אמת למצב חיבור ה-USB. דבר שהתגלה כחשוב למדי. כאשר חיברתי אותו למחשב ישן יותר קיבלתי המון "עיקצוצים" בסאונד. דרך הממשק שיניתי את ה Latency - הזמן שעובר מרגע שהצליל נכנס למחשב ויוצא בחזרה לאוזניים, עד שזה עבד תקין. מעניין לגלות שבכניסות USB מסוימות במחשב, גם במחשב חדש וחזק יש הפרעות.

 

הדרייבר קל להתקנה והזמן מאריזה לעבודה פעילה היה 7 דקות בדיוק.

 

תצוגה וכפתורים

על גג המכשיר ישנם נורות לד מחליפות צבעים, ירוק לפועל, אדום לקליפינג (כשהווליום גבוה מדי). פשוט ומוצלח.

 

ורסטיליות

הכרטיס מתאים למגוון רחב מאוד של שימושים, בין אם תרצו להקליט שירה, כלים אנלוגים כמו גיטרות ועד כלים דגטיליים כמו סינתיסייזר. ה-KA6 ייתן את התמורה המלאה למחיר. התאכזבתי לגלות שלמרות החומרה החזקה של הכרטיס איכות ההקלטה בפועל נשענת על המחשב המארח. טכנית תמיד ניתן להגדיר לכרטיס להקליט על 192KHz על 24 ביט אך המחשב לא יכול לעמוד בקצב המידע להתפשר על לייטנסי גבוה עד כדי לא הגיוני.

 

איכות הרכבה, ניידות ומראה חיצוני

הKA6 סולידי לחלוטין. מצויד ברגליות גומי לבידוד. עשוי ממתכת ומשדר יוקרה ותחכום. העיצוב החיצוני משלים את החוויה ומראה ש-NI יודעים לא רק לבנות אלא גם לעצב. הוא עובד על מתח מUSB 2.0 בלבד ואין צורך או אפשרות לחבר מתח חיצוני. מה שעושה אותו נייד למד. בעוד שיש כרטיסים קטנים ממנו כמו המיקרו בוק של מוטו אך על גודל משלמים בפונקציונאליות.

 

תוכנות נלוות

KA6 מגיע עם- Cubase 5 LE, Traktor2 LE ומעל הכל עם-Komplete Elements כך שניתן לעבוד איתו ישר מהאריזה. בנוסף ישנו ואוצ’ר של 30$ מתנה ברכישה באתר של Native Instruments.

שורה תחתונה

מדובר בכרטיס מקצועי, נייד ואיכותי. נטול תקלות עם איכות בניה גבוהה.

 

מחיר: 1,490 שקל

 

 
Komplete Audio 6

Komplete Audio 6
כניסות ויציאות סוג החיבור
2 כניסות מוגברות

 

XLRTRS Combo

 

2 כניסות מאוזנות

 

TRS
יציאות סוג החיבור
2 יציאות מוגברות TRS
2 יציאות קבועות על 0dB

 

TRS
כניסה ויציאת SPDIF RCA
יציאת אוזניות מוגברת TRS

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים