שתף קטע נבחר

ישראל ביתנו נגד אריאל אטיאס - עכשיו הבג"ץ

מפלגתו של אביגדור ליברמן ממשיכה במאבקה נגד הקריטריונים לדיור בר השגה שקבע שר השיכון. עתירה של ח"כ פאינה קירשנבאום תדרוש להחזיר את סעיף כושר ההשתכרות: החלטת אטיאס מפלה לטובה את החרדים על חשבון הציבור

סיעת ישראל ביתנו ממשיכה במאבקה נגד שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס: ח"כ פאינה קירשנבאום תגיש מחר (ב') עתירה לבג"ץ כנגד ההחלטה שקיבלו השר ומינהל מקרקעי ישראל, ולפיה הוצא סעיף "כושר ההשתכרות" מן הקריטריונים לדיור בר השגה.

 

את העתירה תגיש ח"כ קירשנבאום, בשם ישראל ביתנו ובשיתוף עמותת "איילים" להתיישבות סטודנטים, ותבקש מבית המשפט העליון להורות על ביטול החלטת השר, שלטענתה "מתעלמת מהמלצות ועדת טרכטנברג לכלול את פרמטר מיצוי כושר ההשתכרות כתנאי סף או כמרכיב משמעותי בכלל הקריטריונים לדיור בר השגה".

 

לפני כשלושה שבועות הציג השר אטיאס את הקריטריונים החדשים לדיור בר השגה ועורר מהומה כשהתברר כי השתלבות במעגל העבודה אינה חלק מהם. מאז הוא ספג ביקורת לפיה גרע את הסעיף כדי להיטיב עם חלק מהציבור החרדי שאינו עובד.

 

בישראל ביתנו הבהירו שלא יעברו על הנושא לסדר היום, ובאחת מישיבות הסיעה הבטיח שר החוץ אביגדור ליברמן כי יוגש בג"ץ בנושא על מנת להכניס את סעיף "כושר ההשתכרות" כאחד מסעיפי החובה.

 

בעתירה שתוגש מדגישה ח"כ קירשנבאום: "בסיסה של העתירה הוא בהתעלמות מופגנת מהמלצות הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי בראשות פרופ' טרכטנברג, אשר עיקריה התניית קבלת דיור בר השגה בהשתתפות מבקשי הדיור במעגל העבודה (מיצוי כושר השתכרות) ותרומתם לחברה. בניגוד להחלטת הוועדה, החליטו להתעלם ולגרוע לחלוטין את פרמטר מיצוי כושר ההשתכרות, תוך הענקת משקל מכריע לשנות הנישואין של בני הזוג".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

עוד נטען בעתירה כי "החלטת השר אטיאס מפלה את כלל ציבור תושבי מדינת ישראל ביחס לאוכלוסייה החרדית, אשר גיל נישואיה נמוך באופן משמעותי".

 

לקראת העתירה אמרה ח"כ קירשנבאום ל-ynet כי המחאה החברתית קמה על הזכות לדיור במחירים שפויים לציבור העובד, המשרת בצה"ל, משלם המסים וכורע תחת הנטל של יוקר המחיה: "עצוב לגלות שדווקא דרישה זו נותרה מחוץ להחלטות הממשלה בניגוד להמלצות ועדת טרכטנברג".

 

בשבוע שעבר הגישה קירשנבאום גם הצעת חוק בנושא, במסגרתה היא מבקשת לשנות את תנאי הזכאות לקבלת דיור בר השגה ולהתנות אותם בשירות צבאי או לאומי מלא ובמיצוי כושר השתכרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ קירשנבאום. "למען הציבור המשרת בצה"ל ומשלם מסים"
צילום: נועם מושקוביץ
השרים אטיאס וליברמן. המאבק נמשך
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים