שתף קטע נבחר

טענות במצרים: ישראל מרעילה עופות. וגם ג'ינס

תיאוריות הקונספירציה אצל השכנה מדרום לא פוסקות: בכיר במשרד הבריאות מאשים כי חיסונים שמוברחים מישראל גורמים לעופות מחלות וירידה בהטלת הביצים. בטלוויזיה טענו שישראל מייצאת ג'ינסים שגורמים עקרות, כדי למנוע את התרבות הערבים

מהאנשים שהביאו לכם את "הכריש של המוסד" : בכיר במשרד הבריאות של מצרים, ד"ר אוסמה סלים, אמר כי הוא אינו שולל את האפשרות ש"מלחמה ביולוגית" תפרוץ בין ישראל למצרים, וטען כי בארצו התגלו חיסונים ונסיובים ישראליים שמוברחים למדינה וגורמים לעופות במצרים לחלות בנגיפים מסוכנים.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול:

 

בישיבה של ועדת הבריאות במועצת העם המצרית שנערכה אתמול קראה ד"ר סוהיר חסן, ראש המחלקה המרכזית לרפואה מונעת בשירותים הווטרינריים, לפתוח בחקירה רשמית בנוגע לחיסונים שנמצאים בשוק המצרי ושמוברחים מישראל מבלי לעבור דרך גורם רשמי. לדבריה, בבדיקה שנערכה ב-200 חוות נמצא כי 75% מהעופות שבהם התגלו מחלות קיבלו טיפול בתכשירים ישראליים. לדבריה הם גורמים לעופות לחלות במחלות ויראליות ובשפעת העופות, וכן למקרי מוות ולירידה בהטלת הביצים.

 

הדיון ה"מעמיק" בתחנה המצרית על הסחורות המוברחות מישראל:

 

אוסמה סלים, ראש מועצת המנהלים של הרשות הציבורית לשירותי וטרינריה, דרש ממועצת העם לסייע לשכנע את

ההתאחדות של מגדלי העופות לפתוח בקמפיין למאבק בחיסונים ובנסיובים המוברחים מישראל, ושלדבריו מסכנים את העופות וחושפים אותם למחלות מסוכנות אשר מאיימות על בריאות הציבור.

 

ולא רק תרנגולות עם השפעה ישראלית מטרידות את המצרים: בארץ הנילוס מזהירים גם כי ג'ינסים מתוצרת ישראל פוגעים בפריון. בתחילת החודש שודרה בתחנת הטלוויזיה "דרים" תוכנית בשם "האמת", שהשיקה קמפיין תקשורתי כדי למנוע את חדירתן של סחורות ישראליות לסיני לאחר שהתברר כי הן "גורמות סרטן ועקרות".

 

במהלך התכנית הוצגו כמה מהסחורות הישראליות שנפוצות בחצי האי סיני ושמוברחות דרך מעברי הגבול ונמכרות לאזרחים המצרים בידיעת מנגנוני הביטחון. בין הסחורות שהוזכרו שם: שוקולד שלטענת הרשת נושא את שמו של אריאל שרון, גרגרי קפה ישראליים, ביסקוויטים, וופלים, יוגורט, שמנת ועוד.

 

חצי האי סיני. מסתובב שם "שוקולד אריאל שרון" (צילום: צור שיזף) (צילום: צור שיזף)
חצי האי סיני. מסתובב שם "שוקולד אריאל שרון"(צילום: צור שיזף)

 

במהלך הפאנל בנושא התראיין אחד מאנשי שבט א-סוארכה בסיני, מוחמד אל-מניעי, והאשים את ישראל כי היא מייצרת ג'ינסים "רעילים", הגורמים לחוסר פריון. לדבריו ישראל מוכרת את הג'ינסים האלה למדינות ערב, ואז האשה הערבית אינה יכולה להביא ילדים לעולם. אל-מניעי אמר כי הג'ינסים האלה מצוידים בדרך כלל בחגורות שבהן תא סודי עם מגנט. לדבריו, כששאלו אנשים מה פשר המגנט הזה, הם נענו כי מדובר בחומר שגורם לחוסר פריון: "הייתה תקופה שבה היו מביאים לנו ג'ינסים עם חגורות מישראל, והיינו מוציאים את המגנטים וזורקים אותם".

 

"המוצרים מורעלים. אם לא עכשיו, תרגיש אחר כך"

באופן כללי, אמר אל-מניעי, משרד הבריאות המצרי בדק את המוצרים הישראליים והזהיר מפני קנייתם משום שהם גורמים לכמה מחלות קטלניות כמו עקרות וסרטן. לדבריו, יש מזימה שרוקמת "היישות הציונית" להפצת מחלות בין הבדואים, והיא

באה לידי ביטוי בהפצת הסחורות האלה בשווקי סיני. הוא הסביר גם מדוע הבדואים מעדיפים את המוצרים הישראליים: "התושבים הולכים לקנות את המים הישראליים כיוון שהמים שאנחנו שותים בסיני הם מלוחים... הם גם הולכים לקנות את הסבון הישראלי כיוון שהוא מכיל קצף רב העולה על איכותו של הסבון המצרי".

 

דובר "המהפכנים בסיני", מוחמד הנדי, שהשתתף גם הוא בפאנל, אמר כי סחורות ישראליות רבות פופולריות בשווקי סיני ונמכרות בפרהסיה מול עיניהם של אנשי מנגנוני הביטחון. הוא הסביר כי הבדואים מקבלים את המוצרים האלה כיוון שהם חושבים שמדובר במוצרים בעלי איכות הגבוהה מזו של המוצר המצרי.

 

הנדי הוסיף כי קניית הסחורות הישראליות היא בבחינת נורמליזציה עם ישראל, וכי על הבדואים לבלום את כניסתן של

הסחורות האלה: "אנחנו צריכים להבין שהיישות הציונית היא זו שהרגה את בנינו וגזלה את שטחינו". דובר "המהפכנים בסיני" אף הדגיש כי "באדמת סיני זורם דם בנינו ולכן אסור לתת ידי להפצה ומכירה של מוצרים ציוניים". לדבריו, "צריך להשיק קמפיין תודעתי כדי שאנשים לא יקנו מוצרים ישראליים".

 

המראיין בתחנת הטלוויזיה המצרית אמר לסיכום: "המוצרים הישראליים מכילים רעל קטלני. ייתכן שאינך מרגיש בזה עכשיו, אבל בעתיד אין מנוס מכך שתחוש זאת. ישראל תמשיך להיות אויב אשר אורב למצרים ללא קשר למה שקורה או להסכמים בין שתי המדינות, בגלל שעינה של ישראל על מצרים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
תרנגול. למען הסדר הטוב: המצולם אינו סוכן מוסד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים