שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  יעקב אילון עוזב את חדשות 10

  פרסום ראשון: יעקב אילון, מגיש מהדורת החדשות של ערוץ 10 מאז הקמתו, יעזוב את תפקידו בסוף אפריל. הסיבה לדבריו: המעבר לירושלים. לעובדים כתב: "הפרקטיקה הזו שבה מגיש המהדורה יושב בגלות איננה יכולה להימשך. אבל היא תימשך"

  רעידת אדמה בחדשות 10: יעקב אילון עוזב את המהדורה, אותה הגיש מאז הקמת חברת החדשות של הערוץ לפני כעשור. אילון ימשיך להגיש את המהדורה עד סוף אפריל.

   

  אילון הודיע על עזיבתו היום (ב') בשיחה עם מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי. הסיבה המרכזית לפרישתו, לדבריו: חוסר יכולת לתפקד כראוי עם העתקת אולפן החדשות של הערוץ מגבעתיים לירושלים. הפרטים המלאים על העזיבה המפתיעה יופיעו מחר ב"ידיעות אחרונות".

   

  מיקי חיימוביץ' ויעקב אילון. עכשיו גם הוא בחוץ (צילום: תומר פולטין) (צילום: תומר פולטין)
  מיקי חיימוביץ' ויעקב אילון. עכשיו גם הוא בחוץ(צילום: תומר פולטין)

   

  במכתב שהוציא לחבריו למערכת החדשות כתב אילון: "רובכם עדים לפרקטיקה האווילית שמתרחשת מדי ערב במהדורה המרכזית מאז 1 בינואר, שבמהלכה עבדכם אורז כל יום את מטלטליו ונוסע לבדו לירושלים כדי להגיש משם מהדורת חדשות. 

   

  "גם אם הצופים לא לגמרי מבינים שאת תמונת האולפן מקרינים מאחורי בצורה אלקטרונית, הם שמים לב למשל שאין יותר ראיונות באולפן החדשות ושלאחרונה חווינו רצף תקלות טכניות שלא היו כבר שנים. שלא לדבר על שורה של טעויות תוכן שנובעות משיבושים בתיאום. הפרקטיקה חסרת התקדים הזו, שבה מגיש המהדורה יושב בגלות בלי יכולת לדבר עם כתבים ועורכים, בלי יכולת לצפות בכתבות ובניתוק מוחלט מהמערכת, איננה יכולה להמשך. אבל היא תימשך.

   

  "אחסוך מכם את כל הפלפולים הרגולטוריים שהביאו ל'פיתרון' הקלוקל הזה. אין בינם ובין טלוויזיה נורמלית שום דבר - רק פגיעה באיכות המהדורה ובצופים. הסכמתי לטירוף הזה לזמן מוגבל, נוכח הטענה שזה 'יציל' את ערוץ 10. אז הערוץ ניצל והזמן עבר, אבל תנאי העבודה הבלתי אפשריים האלה נשארו. את דברי הפרידה וההספדים נשאיר להזדמנות אחרת".

   

  העזיבה הדרמטית הזו מגיעה שנה וחודשיים בלבד אחרי פרישתה הדרמטית לא פחות של מיקי חיימוביץ', שהגישה את המהדורה לצד אילון במהלך השנים האחרונות.

   

  אילון החל להגיש את המהדורה המרכזית של ערוץ 2 עם הקמתו ב-1993, כשלצידו חיימוביץ', וכעבור שבע שנים פרש מתפקיד זה. ב-2002 הצטרף

  אילון לערוץ 10 והחל להגיש את המהדורה המרכזית. לאחר זמן קצר הצטרפה אליו גם חיימוביץ', שעזבה את תפקידה בדצמבר 2010.

   

  בעקבות פרישתו של אילון, תישאר נכון לעכשיו תמר איש שלום המגישה היחידה של מהדורת החדשות בערוץ 10. בהנהלת הערוץ טרם החליטו אם לצרף מגיש נוסף. עדיין לא ידוע מה תוכניותיו של אילון להמשך דרכו המקצועית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומר פולטין
  יעקב אילון. הפנים של המהדורה בדרך החוצה
  צילום: תומר פולטין
  לאתר ההטבות
  מומלצים