שתף קטע נבחר

חשד לרצח כפול: שני גברים נורו למוות בראשל"צ

חיסול בראשון לציון: אוהד פרנקו ודניאל סמרה נורו מטווח קצר במכונית במערב העיר. במשטרה העריכו כי מתנקשים עקבו אחר השניים, שזוהו בעבר כמקורבים לארגון הפשע אברג'יל, ונקמו בהם על רקע סכסוך ישן. האקדח ומכונית המילוט אותרו באזור

חיסול בעולם התחתון: אוהד פרנקו, בן 35, ודניאל סמרה, בן 27, תושבי ראשון-לציון, נורו למוות במכונית ברחוב האיריס בעיר. אנשי מד"א, שקבעו את מותם, אמרו כי השניים נמצאו כשעליהם סימני ירי בתוך כלי רכב מסוג מאזדה. במשטרה העריכו כי מדובר בחיסול מטווח קרוב, ככל הנראה על רקע סכסוך ישן בין עבריינים. האקדח נמצא בסמוך ועדי ראייה בזירה אמרו כי כלי הרכב ששימש, ככל הנראה, את המתנקשים, אותר אף הוא. המשטרה מנהלת מצוד אחר החשודים ברצח.

 

כוחות גדולים ממרחב שפלה ומהיחידה המרכזית של מחוז מרכז עשו דרכם לזירת האירוע - סמוך לבניין מגורים ברחוב מרכזי במערב העיר. במקביל, הוקמו מחסומים בכניסות וביציאות לראשון לציון, במטרה לנסות ולעצור את המחסלים. על פי גורמים במשטרה, שני הנרצחים זוהו בעבר כמקורבים לארגון הפשע של משפחת אברג'יל. ככל הנראה, הרצח הוא תוצאה של סכסוך ישן בינם לבין כנופיה אחרת.

 

זירת הרצח, הערב בראשון לציון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
זירת הרצח, הערב בראשון לציון(צילום: ירון ברנר)
 

מחקירה ראשונית של הממצאים בזירה, עולה כי ההתנקשות בשניים תוכננה היטב, וכללה, ככל הנראה, מעקב מוקדם אחר הקורבנות, שהוביל את המתנקשים לזירת האירוע הערב. אחד הנרצחים הגיע לביקור בבית אמו, ושם חיכו המתנקשים. הם ירו לעברו ולעבר חברו מספר יריות מתוך כלי רכב וברחו. בפעילות מהירה של בלשי היחידה המרכזית של מחוז מרכז, יחד עם שוטרי תחנת ראשון לציון, נתפס האקדח שבאמצעותו בוצע הרצח. בשלב זה נערך מצוד אחר המתנקשים.

 

כלי הרכב ששימש, ככל הנראה, את המתנקשים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
כלי הרכב ששימש, ככל הנראה, את המתנקשים(צילום: ירון ברנר)
 

כלי הרכב שבו נסעו השניים נמצא כשמנועו פועל והוא בתוך מפרץ חניה בין שני בניינים ברחוב, ממש מתחת למרפסות השכנים בקומות התחתונות. על פי הערכה ראשונית של המשטרה, המתנקשים ארבו לשניים וכשהגיעו, ירו בהם מטווח קצר. קולות הירי בבניין המגורים עוררו בהלה עצומה בשכונה. מאות סקרנים הגיעו לזירת האירוע ומנסים לברר פרטים על הנרצחים.

 

רצח כפול במערב ראשון לציון, הערב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
רצח כפול במערב ראשון לציון, הערב(צילום: ירון ברנר)
 

ביום שישי נדקר למוות באום אל פחם הנער מת'קאל אגבריה, שנרצח במהלך קטטה סמוך לביתו. אלפים מתושבי אום אל פחם השתתפו בלווייתו ביום שבת. חקירת ימ"ר חוף מצביעה על חשוד מרכזי ברצח, אך גורם משטרתי אמר ל-ynet כי קיים חשש שהחשוד, בן 18, נמלט לשטח הרשות הפלסטינית.

 

יממה לפני כן נרצחה לינה דולגופולסקי, בת 80, בשכונת גילה בירושלים. שוטרי מרחב מוריה עצרו ברחוב האודם בגילה חסר בית בן 61, בחשד שהיכה למוות את האשה, שבביתה התגורר בחודש האחרון.

 

דולגופולסקי, שעליה נמצאו סימני אלימות קשים, נרצחה ככל הנראה שעות ארוכות לפני שנמצאה גופתה. מחקירה ראשונית התברר כי היא כנראה אימצה את החשוד לביתה לפני כחודש, ונתנה לו מחסה. כוחות כיבוי נכנסו לדירה כבר בצהריים, אבל לא מצאו את גופתה, ובמשטרה הסבירו כי "היא הוסתרה היטב".

 

בהכנת הידיעה השתתף גלעד מורג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הרצח במערב ראשון לציון
צילום: ירון ברנר
מומלצים