שתף קטע נבחר

נוקיה סימנס סוגרת את מרכז הפיתוח בישראל

החברה מעסיקה כ־100 עובדים במרכז הפיתוח וההערכה שרובם זומנו אמש לשימוע לפני פיטורים. נוקיה תשאיר רק פעילות תחזוקה ומכירות בישראל

חברת נוקיה סימנס ישראל החליטה לסגור את מרכז המחקר והפיתוח בישראל והחלה בהליך הפיטורים של עובדי המחקר והפיתוח בארץ. החברה מעסיקה כ־100 עובדים במרכז בהוד השרון ועל פי הערכות רובם זומנו אמש (ב') לשימוע לפני פיטורים. נוקיה סימנס מתכוונת להשאיר בארץ רק את פעילות התחזוקה והמכירות שתכלול עשרות בודדות של עובדים.

 

בנובמבר האחרון הודיעה נוקיה סימנס העולמית על כוונתה לפטר 17 אלף עובדים שיעזבו את החברה עד סוף שנת 2013. מחברת נוקיה סימנס העולמית מסרו כי החברה החלה בהליכי פרידה מעובדיה בישראל וכי המהלך בישראל הוא חלק מהמהלך העולמי.

 

נוקיה סימנס העולמית סירבה לנקוב במספר העובדים שיפוטרו במהלך וכן האם החברה תמשיך להחזיק מרכז מחקר ופיתוח פעיל בישראל. בחברה מסרו בתגובה לדברים רק שהחברה תמשיך להיות מעסיקה גדולה בישראל.

 

הסניף הישראלי של נוקיה סימנס, המנוהל על ידי דרור נמירובסקי, מבוסס על רכישת חברת אטריקה הישראלית ב־2007 תמורת כ־71 מיליון דולר.

 

נוקיה סימנס היא אחת מהספקיות המובילות בישראל של מערכות תקשורת. מוצריה של החברה הוטמעו ברשתות חברות הסלולר סלקום ופרטנר, במוצרי ספקית האינטרנט והטלפוניה 012, ובתשתית התקשורת של רכבת ישראל וצה"ל. לאחרונה פורסם כי החברה תשדרג את רשת הטלפוניה NGN של בזק.

 

בהכנת הכתבה השתתפו מאיר אורבך ואסף גלעד, "כלכליסט"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים