שתף קטע נבחר

מה נעשה בסוף השבוע?

סיורים בחיפה ללא תשלום, טיולים מודרכים בפארק המעיינות, מסלולי פריחה באזור עמק יזרעאל, חוויות מדבריות בחווארי מצדה ושאר אירועי סופ"ש בטבע שפורח יותר מתמיד. זמן לטייל!

צפון

 

 

הפנינג של טעמים באמירים

מושב אמירים בגליל העליון מקיים הפנינג של אוכל וסדנאות. כפר הנופש הצמחוני מאפשר לציבור להכיר ולטעום מאכלים צמחוניים מיוחדים שיוגשו במסעדות ויוכנו על ידי בשלנים ושפים מקומיים. הסועדים יקבלו מתכונים שונים ויוכלו לרכוש ערכות תבלינים ומוצרים מתוצרת מקומית. בנוסף, יתקיימו סדנאות בישול בריא, בישול לילדים, סדנאות שוקולד ובישול אתני. ביום שישי תיערך ארוחת ערב חגיגית.

מתי: שישי-שבת, 25-24 בפברואר

מחיר: באתר האינטרנט

 

בדרכי הפריחה

טיול במכוניות פרטיות בשיא עונת הפריחה בדרכי הנוף של היערות הנטועים ברכס הרי נפתלי. לאורך הדרך יתקיימו עצירות לתצפיות אל עבר אצבע הגליל, הרי הגולן והחרמון, תוך צפייה בפריחת הכלניות הפורחות בשלל צבעים.

מתי: שישי, 24 בפברואר, 10:00

מחיר: 40 שקל למשתתף

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550


עץ שקד בהרי נפתלי. בואו לצפות בפריחה (צילום: רונית סבירסקי)

 

תיאטרון רחוב חיפאי

סיור מומחז במושבה הגרמנית חיפה. בסיור יוכלו המטיילים להכיר את האנשים שיצרו את אווירת המושבה, שדרות הכרמל של שנת 1882: החל מנפתלי הרץ אימבר מחבר התקווה, שומאכר-אדריכל המושבה, בני הזוג אוליפנט-שירקדו עם המסיירים וואלס בניחוח טמפלרי וגיאורג זוס שבטוח שבגלגול הקודם היה סוס.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 11:00

מחיר: 60 שקל למבוגר, 40 שקל לילד

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-30-50-90

 

ציפורים וקבלת שבת

טיול מודרך למשפחות בין ברכות הדגים של מעגן מיכאל בשעות הערב. המשתתפים יתרשמו ממחזה הציפורים המתכנסות לקראת הלילה ויקבלו את השבת בהדלקת נרות חגיגית.

מתי: שישי, 24 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

לאורך טיילת לואי

סיור רגלי מודרך לכל המשפחה בחיפה. הסיור ייצא ממוזיאון "מאנה כץ" ויעבור לאורך טיילת לואי ורחוב יפה נוף ויכלול תצפית על הגנים הבהאים וסיפורים על ההיסטוריה של העיר. משם צעידה ברגל לגן הפסלים בשדרות הציונות.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 10:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 1-800-30-50-90


מבט לחיפה מטיילת לואי (צילום: זיו ריינשטיין)

 

טבע ומוצרט

סוף שבוע מוסיקלי שכולו מוצארט, יערך במלון פסטורל כפר בלום שבגליל העליון. ישתתפו התזמורת הסימפונית אשדוד, מקהלת עמק חפר, זמרי אופרה ואחרים. בין האירועים: קונצרט לתזמורת ומקהלה, הרצאה בשילוב הקרנות מביצועי מופת, המופע מוצרט גאון האופרה ומוסיקת לילה זעירה, חמישייה לאבוב ולכלי קשת. בנוסף, יתקיים טיול מודרך מקרן נפתלי ושביל החידות.

מתי: חמישי-שבת, 25-23 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6836611

 

קורמורנים ואנפות בלב האגם

סיור מודרך בשמורת הטבע עין אפק וצפייה במושבת הלינה המרשימה של קורמורנים ואנפות בלב האגם. בהמשך הפעילות יציאה ברכבים לכרי נעמן אל חורשת איקליפטוסים המשמשת מקום לינה לאלפי דיות, כאשר הן מתרכזות ללינה בקבוצות על עצים גבוהים לאורך נחל הנעמן.

מתי: שישי, 24 בפברואר, 17:00-14:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 8779992 - 04

 

סיור פנורמי בחיפה

סיור פנורמי באוטובוס תור חיפה העובר בין נקודות תצפית בעיר. מסלול הסיור יעבור בטיילת לואי, סטלה מאריס והמושבה הגרמנית. יציאה מלשכת המידע של העמותה לתיירות חיפה, שדרות בן גוריון 48.

מתי: שישי, 24 בפברואר, 9:30 ושבת, 25 בפברואר, 10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-800-30-50-90

 

שרידים מבזלת

סיור מודרך בגן לאומי כורזים אל שרידי העיר העתיקה הבנויה כולה מאבן בזלת מקומית. מעקב אחר אומנות הסיתות והבנייה באבן הקשה ובעלי החיים המסתתרים בקירות בית הכנסת. הצצה אל "חלונות כורזים" והאדריכלות הייחודית של הבנייה במקום.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 10:00, 12:00 ו-14:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

שומרים על עין אפק

סיור מודרך בשמורת הטבע עין אפק, בו יכירו המשתתפים את מאמציה של רשות הטבע והגנים הפועלת בדרכים שונות ומגוונות להגן על השמורה וסביבתה, להיאבק על השפיעה הטבעית, להוות "פה" של הדג והציפור ולשמור על ביתם. היכרות עם פרויקטים של שמירת טבע, המאמצים לקיומם, הקשיים, חשיבותם והוצאתם לפועל.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 11:00 ו-13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

יחיעם לאור עששיות

טיול מודרך לאורן של עששיות בגן לאומי מבצר יחיעם. הטיול ילווה בסיפורים על מי בנה את המבצר המפואר ומדוע דווקא ביחיעם, איך נראו חיי היומיום בחדרי המבצר ומה התרחש בו בערוב ימיו ערב קום המדינה. מתאים לילדים מגיל 8. יש להגיע בנעלי הליכה נוחות וביגוד חם.

מתי: חמישי, 23 בפברואר, 20:30-19:00

מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

לפרטים: 04-9856004


מבצר יחיעם (צילום: רון פלד)

 

עמקים

 

הדרכה ללא תשלום בפארק המעיינות

"פארק המעיינות" מקיים פעילות משפחתית בטבע הפורח בעמקים. סיור מודרך ללא תשלום יתקיים בפארק בשעות 13:00 ו- 15:00 ברכב שאטל (עבור השאטל 20 שקל לאדם). הסיור כולל הסברים על המעיינות, טחנת הקמח, תל השלושה, בעלי החיים ובעלי הכנף הנדירים הנודדים שמגיעים לפארק בעונה זו של השנה. בנוסף, הסברים על הצמחייה האופיינית לפארק ופריחות החורף. הסיור נמשך כשעה וחצי וניתן להישאר בשטח לפיקניק ולטיול רגלי.

מתי: שבת, 25 בפברואר

מחיר: הדרכה חינם, שאטל 20 שקל לאדם (מוגבל ל-13 נוסעים)

לפרטים: באתר האינטרנט

 

יום המשפחה ב"דרך העץ"

מתחם "דרך העץ" בשדמות דבורה חוגגים את יום המשפחה עם שלל פעילויות. סדנת עץ המשאלות בשיתוף כל בני המשפחה, צפייה משפחתית בסרט על יערות הגשם ועץ הפאולוניה, משחק מבוך עם מספר מסלולים בדרגות קושי שונות, סדנת תיפוף על דרבוקות, סדנה לבנייה בעץ, מיני גולף ובאולינג מעץ ומתחם משחקי עץ.

מתי: חמישי-שבת, 25-23 בפברואר, 17:00-10:00, בשישי עד 15:00 (כניסה אחרונה שעתיים לפני הסגירה)

מחיר: 39 שקל לילד, 20 שקל למבוגר (לכבוד יום המשפחה סבא וסבתא חינם)

לפרטים: 04-6620606

 

סיור פריחה באלוני אבא

סיורי פריחה בשמורת הטבע אלוני אבא, במסלול מעגלי קצר הלוקח למפגש עם מרבדי פריחה, אגדות וסיפורים.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 15:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

אגדות בצל האלון

טיול מהאגדות בצל עצי האלון הגדולים בשמורת האלונים שליד טבעון, הטובלים בפריחה חורפית ססגונית. המשתתפים יוכלו להכיר את העץ החכם ביותר ביער.

מתי: שבת, 25 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סדנת אוכל ערבי

מסעדת "אל תנור" שבנצרת עילית, בראשותו של זיאד עבאס מקיימת סדנאות אוכל ערבי. כל משתתף יקבל סינר ויעבוד במטבח עם שף המסעדה. יינתנו הסברים אודות ירק עונתי כגון: עכוב, עולש, חוביזה ולאחר מכן יכינו יחד תבשילים על בסיס מבחר הירק העונתי. בנוסף, יכינו מנות דגל ביניהן קבב חלבי, צלעות טלה וכתף ממולא. בסיום הסדנה יישבו המשתתפים לארוחה שתכלול כ-15 סוגים של סלטים ו- 5 מנות נוספות.

מתי: חמישי, 23 בפברואר, בתאום מראש

מחיר: 170 שקל לאדם

לפרטים: 04-6014948

 

מרכז

 

סיורים ללא תשלום בפארק שוהם

סיורים מודרכים מתקיימים בפארק יער שוהם. מתנדבי הפארק מקיימים הדרכות בנושאי בוטניקה, ארכיאולוגיה, היסטוריה וגיאוגרפיה של האזור. הסיורים יוצאים מהחניון המרכזי בפארק (חניון ברסלר) למרגלות נקודת התצפית ועוברים דרך גבעת הספלולים, כנסיית בכחוס הקדוש, חרבת תנשמת, כיתת הלימוד בטבע ופינות חמד נוספות ברחבי הפארק. בשטח פריחת רקפות, כלניות, אירוסים וכרכומים. האירוע בשיתוף אגף איכות הסביבה במועצה המקומית שוהם, קק"ל ורשות העתיקות. מתאים לכל המשפחה (ללא עגלות ילדים). מגיעים מכביש 444 ופונים ימינה לאזור התעשייה חבל מודיעין.

מתי: שבת, 25 בפברואר, הסיורים יצאו בשעות 10:00, 11:00

מחיר: ללא תשלום

פרטים: באתר האינטרנט. יש להתעדכן במצב של מזג אוויר סוער

 

קטיף מודרך של תות וחסה

ב"אמת תנינים" במושב בית חנניה תחל בסוף השבוע הקרוב עונת הקטיף המודרך של תות שדה וירקות גינה. הקטיף מיועד לכל בני המשפחה, להורים ולילדים וילווה בהדרכה על גידולים אורגניים של ירקות ופירות. המשתתפים יקבלו סלסילות קש ויחוו קטיף של תות שדה, חסה, צנונית וירקות עונה שונים. בנוסף, סיור ברכבת טיולים באזורי הפריחה וקנה הסוכר, שיט בסירות משוטים, דיג, תצוגת תניני יאור, אפיית פיתות עם זעתר ופעילות יצירה.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 17:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6361025

 

אל פריחת הכלניות

סיור מודרך אל פריחת הכלניות בפארק עדולם-צרפת בגבעות השפלה. הטיול מתאים לכל המשפחה וימשך כשעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

מתי: שישי, 24 בפברואר, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550


הכל פורח עכשיו. פארק עדולם (צילום: רונית סבירסקי)

 

סיור לילי בצדק

סיור לילי בגן לאומי מגדל צדק לאור עששיות. הליכה בעקבות סיפורו של הנוסע ההולנדי ואן דה-וולדה. תצפיות וסיפורי טבע ומורשת של המגדל וסביבתו.

מתי: שישי, 24 בפברואר

מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

לפרטים: 3639*

 

הצלת אירוס הארגמן

מאבקם של הגופים הירוקים על גבעות הכורכר הצליח והמקום יוכרז כגן לאומי. החברה להגנת הטבע בשיתוף עיריית נס ציונה, עיריית ראשון לציון, רשות הטבע והגנים ופורום גבעות הכורכר מזמינה את הציבור לתמוך בשמירה על אירוס הארגמן, שנמצא בימים אלה בשיא פריחתו, להצטרף לסיורים ללא תשלום אל הפריחה המרהיבה בנס ציונה ובראשון לציון.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 13:00-08:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688 , במקרה של מזג אוויר סוער הסיור ידחה בשבוע.


נמצא בימים אלה בשיא פריחתו. אירוס הארגמן (צילום: שרה גולד)

 

הולכים לאורך החולות

צעדת החולות המסורתית של המועצה האזורית חוף אשקלון תתקיים זו השנה ה-17 בחולות ניצנים. לאורך מסלול של 2.5 ק"מ יפוזרו 7 תחנות, ביניהן תחנות מידע של רשות הטבע והגנים והחברה להגנת הטבע, מצגת של בי"ס שדה שקמים, תחנות מידע של מחלקת הנוער במועצה. בנוסף, תחנת הפוגה של הכנת תה ופיתות בטאבון, תחנת נופש פעיל, משחקי כדור בסיום המסלול.

מתי: שישי, 24 בפברואר

מחיר: הכניסה חופשית

 

אירוסים ואלוני תבור עתיקים

תכניות בניה מאיימות על שמורת אלוני קדימה בה נטועים אלוני תבור עתיקים ובה פורח אירוס הארגמן הנדיר. החברה להגנת הטבע, מזמינים את הציבור הרחב לטיול שמירת טבע בין יער קסום ושמורת טבע יפהפייה, בליווי תחנות הסברה והפעלה. במקרה של מזג אויר סוער יידחה האירוע בשבוע.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 15:00-9:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

שומרים על צבי הים

היכרות עם המרכז הארצי להצלת צבי ים שנמצא בחוף מכמורת. במרכז מטופלים צבי ים רבים הנפלטים לחופי ישראל, כשהם פגועים וחולים. במרכז ההצלה ניתן לראות את הצבים, לשמוע את סיפורם, הבעיות עמן הם מתמודדים וכיצד אנו יכולים לעזור להם.

מתי: שישי, 24 בפברואר

מחיר: 20 שקל למשתתף

לפרטים: 3639*

 

הקריקטוריסטית הראשונה

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, חולון מציג תערוכה רטרוספקטיבית החושפת את יצירותיה של הקריקטוריסטית הראשונה בישראל פרידל שטרן בתערוכה "הייתי תיירת בארץ".

מתי: חמישי-שבת, 25-23 בפברואר

מחיר: הכניסה חופשית

 

בין נחלים ובריכות

כחלק מאירועי יום בתי הגידול הלחים העולמי יתקיים סיור מיוחד בגן לאומי ירקון, המראה את איזור הירקון מזווית ייחודית הכוללת את הנחל, ברכת הנופרים, ברכת הלבנון, האגם, תעלת עינת וברכת חורף.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 11:00 ו-14:00

מחיר: ללא תשלום למעט דמי הכניסה לאתר

לפרטים: בהרשמה מראש: 3639*


אירועי יום בתי הגידול הלחים העולמי. הירקון (צילום: שירי הדר)

 

תל אביב

 

לטעום יין מהארץ ומהעולם

תערוכת היין הבינלאומית ISRAWINEXPO 2012, תיערך במרכז הירידים והקונגרסים בתל-אביב. מטרת התערוכה ליצור מפגש ישיר בין אנשי היין מישראל והעולם ולהציג חידושים ומגמות בפני הקהל הרחב בישראל. עשרות יקבים ייקחו חלק בתערוכה. המבקרים יוכלו לטעום ממיטב היינות ולהיחשף לחידושים בתחום היין.

מתי: חמישי, 23 בפברואר

מחיר: כניסה 70 שקל כולל 10 קופוני טעימת יינות, ניתן לרכוש מראש כרטיס במחיר מיוחד של 59 שקל באתר התערוכה.

 

מסתרי הקול הבולגרי

האופרה הישראלית תארח במסגרת סדרת מוסיקת עולם את מקהלת הנשים הידועה מבולגריה "מסתרי הקול הבולגרי". מוסיקה בלקנית אתנית במקצבים ייחודיים. בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה.

מתי: שישי, 24 בפברואר, 22:00

מחיר: 245-160 שקל

לפרטים: 03-6927777

 

חלוצים ואדריכלות

סיור מודרך בשכונת הדר יוסף תל אביב. הסיור יעסוק בסיפורה של שכונה ותיקה עם אמנות אדריכלית של שיכוני עמידר ועל תושביה שהיו החלוצים הראשונים מעבר לירקון.

מתי: שישי, 24 בפברואר, 10:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

סיפורי פלורנטין

סיור מודרך בעקבות חיילים אלמונים, בתים ודמויות בשכונת פלורנטין תל אביב, במלאת 70 שנה לרצח יאיר שטרן, מייסד ומפקד הלח"י. כולל ביקור בבית יאיר שטרן.

מתי: שישי, 24 בפברואר, 10:00

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 03-5100337


להכיר את השכונה הדרומית של ת"א. פלורנטין (צילום: יפה רזיאל)

  

עיטור ממוחשב

תערוכת יחיד חדשה של רות בן ישראל, תוצג במתחם התרבות-אומנות "מינוס 3 ", שבשדרות רוטשילד 65, תל אביב. התערוכה מציגה סיפורי תנ"ך מצוירים מעוטרים וממוחשבים. התערוכה תוצג עד ה-12 במרס.

מתי: שישי, 24 בפברואר, 15:00-10:00

מחיר: הכניסה חופשית

 

מדע בחווה

בחווה בתל אביב תתקיים פעילות מדעית על ידי מכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. בכל שבת תתקיימנה שתי סדנאות במקביל המיועדות לגילאים שונים ובכל שבועיים יתחלפו תכני הסדנאות, כך שניתן לשוב ולבקר וליהנות מניסויים חדשים. הפעילויות יועברו במקביל לגילאי 5-2 ו-8-5. בין הפעילויות: סדנת בועות סבון, על אנרגיית השמש ושימושיה, על תכונותיה של שושנת מים ועל סביבוני ניוטון.

מתי: שבת, 25 בפברואר, מהשעה 10:00 ובכל שעה עגולה עד 13:00

מחיר: בתשלום

 

בדרך האריחים המצוירים

סיור מודרך בתל אביב שיעבור ברחובות: ביאליק, נחלת בנימין, אלנבי, אחד העם ושדרות רוטשילד. במהלך הסיור יסופר סיפור הקמת "בצלאל" וסדנת הקרמיקה, סיפורם של ציורי האריחים ותהליך יצורם הייחודי. כמו כן תורחב היריעה על שלטי רחוב מסוגננים שעוצבו בסדנת הקרמיקה של "בצלאל" עבור רחובות תל אביב. מפגש באלנבי פינת נחלת בנימין 1.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 10:30

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5100337


נחלת בנימין (צילום: אלישבע זלצר)

 

ירושלים

 

אופים חלות לשבת

בליל חמישי עולים ניחוחות של אפיית חלות שבת מהמאפיות הירושלמיות. סיור מודרך יצא בעקבות החלות התופחות משולב בסיפורים ירושלמים על אופים ואפייה. הסיור יעבור בשוק מחנה והשכונות החרדיות בין מאפיות של פעם ומאפיות מודרניות עם טעימות מהחלות הטריות. ביקור במאפיות מיוחדות ביניהן מאפייה בת 120 שנים שמתמחה באפיית חלות ומאפיה משפחתית שצלילי מוסיקה קלאסית מלווים את תהליך התפיחה. יש לבוא בלבוש צנוע. נשים בחצאיות ארוכות וגברים עם כיפה.

מתי: חמישי, 23 בפברואר, 20:00

מחיר: 95 שקל

לפרטים: בית שמואל 02-6203461

 

סיפורים מהכובע

בירושלים ישנן למעלה משלושים עדות נוצריות שונות ועוד עשרות מסדרי נזירים. אנשי הדת ודרגתם ניתנים לזיהוי על פי כיסוי הראש שהם חובשים. הכובע הוא תעודת הזהות שמעידה על האמונה, המוצא, ההשקפה והמעמד. סיור מודרך יחשוף בפני המבקרים את הפסיפס הנוצרי המגוון של העדות השונות שחיות בירושלים, המאפיינים השונים של הכובעים ומושגי "האופנה" שרווחים בעיר העתיקה. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 09:00

מחיר: 95 שקל

לפרטים: בית שמואל 02-6203461

 

אל חניון גבעתי עם חוקר

סדרת סיורים ייחודית באתרי ירושלים הקדומה במפגש עם המומחה שחקר או הארכיאולוג שחפר במקום. הסיור הקרוב יתקיים אל חניון גבעתי.

מתי: שישי, 24 בפברואר

מחיר: 75-50 שקל לסיור

לפרטים: 02-6726883

 

סיפורי בתים ואנשים

סיור מודרך שיעסוק בסיפורי בתים ואנשים בשכונת רחביה ירושלים.

מתי: שישי, 24 בפברואר, 9:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 057-2503512

 

דרום

 

אירועי דרום אדום

אירועי "דרום אדום" ממשיכים סביב פריחת הכלניות הססגונית ברחבי חבל בשור-שקמה. האירוע המרכזי בסוף השבוע הקרוב הוא מפגן כדורים פורחים בשדה תימן. בנוסף, שפע של אירועים, סיורים מודרכים ופעילויות לכל המשפחה. במרכזי הפריחה המבקרים יפגשו שחקנים מחופשים לדמויות מהאגדות ביניהן: שלגיה, פיטר פן, רובין הוד, כיפה אדומה, בן גוריון ואברהם אבינו. מאותם אתרים יצאו גם סיורים מודרכים ללא תשלום שיאורגנו על ידי מדריכי קק"ל ורשות הטבע והגנים, שיעברו במוקדי הפריחות ובאתרים היסטוריים באזור. הסיורים יערכו ברגל, ברכב או ברכיבה על אופניים.

מתי: חמישי-שבת, 25-23 בפברואר (סופי שבוע עד 3 במרס)

מחיר: שחקנים וסיורים באזורי הפריחה ללא תשלום

לפרטים: באתר האינטרנט


כלניות ביער שוקדה (צילום: יעל לינזן)

 

כדורים פורחים בשמי הנגב

מפגן של כ- 7 כדורים פורחים בצבעים וגדלים שונים אשר יצבע את שמי צפון הנגב. המפגן יתקיים במנחת שדה תימן. בסמוך למטס יערכו מופע של להטוטני קרקס, טיסות ראווה של מטוסים קלים וצניחות אקרובטיות. האירועים יערכו בין השעות 6:00-8:00, 15:00-17:00. מומלץ להגיע 45 דקות לפני תחילת המטס לצפייה בהכנות (קיום האירוע תלוי במזג האוויר וכדאי להתעדכן יום לפני לוודא שהוא אכן מתקיים).

מתי: שישי-שבת, 25-24 בפברואר, 06:00 בבוקר ו-16:00 אחר הצהריים.

מחיר: מחיר: 45 שקל לאדם לכניסה חד פעמית (ילד עד גיל 3 חינם)

לפרטים: 072-2510271

 

חממות, נוף וגלישה בדיונות

מושב נתיב העשרה ממוקם על דיונת חול הצופה אל הים. המושב מוקף חממות הפועלות בטכנולוגיה מתקדמת ומתמחה בגידולי ירקות, פרחים, זרעים ומשתלות עציצים. במושב יערכו סיורים בחממות, תצפיות נוף על האזור וגלישה בדיונות חול ללא תשלום. בנוסף, יהיה במקום שוק איכרים מתוצרת המושב, מתחם טיפולים והפעלות לילדים וקטיף עצמי (בתשלום). הסיור יצא כל שעה עגולה.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 16:00-10:00

מחיר: פעילות וסיורים ללא תשלום, קטיף עצמי בתשלום

לפרטים: 050-5625814, 054-6700333

 

ביקור בכפר עזה

בקיבוץ כפר עזה יתקיימו סדנת יצירה בעיסת נייר בגלריה של שוש שגב והצצה לסטודיו של היוצרת. בסמוך לגלריה יוצע למכירה אוכל תימני: ג'חנון, מלוואח וקובנה. בית קפה "מתחת לפיקוס" יציע מאפים מהקיבוץ. פעילות עם הילדים: חיות וחיוכים, אפיית פיתות בטאבון ופינת יצירה מחומרים טבעיים (בתשלום סימלי). סיור בנקודות מרתקות וחשובות בקיבוץ המשקיפות אל עזה, עדות אישית של חבר קיבוץ וותיק על החיים הקיבוציים ועל החיים בסמוך לקו גבול, הסיור יצא מהחנות של דליה בכל שבת בשעה 10:00 ללא תשלום.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 16:00-9:00

מחיר: שעת סיפור וסיור: ללא תשלום, סדנת עיסת נייר: 10 שקל, סל פיקניק זוגי: 140 שקל

לפרטים: 050-6493161

 

צועדים על חולות ניצנים

אלפי צועדים מרחבי הארץ צפויים לפקוד השנה את חוף המועצה האזורית באר טוביה במסגרת צעדת החולות המסורתית. לאורך המסלול ייהנו הצועדים מתחנות יצירה וספורט, אירוח במאהל בדואי, תצפית על מי התהום ופריחת הרותם והלענה. כמו כן, יחולקו לצועדים חומרי מידע והסברה, מפת המסלול ואף מדליה על ההשתתפות. כל המסלולים מתאחדים לקראת נקודת סיום, שבה יתקיים יריד דוכני מזון אותו יפעילו חניכי תנועת בני המושבים של המועצה. ההתכנסות בכניסה לחוף ניצנים.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 11:30-9:00

מחיר: הכניסה חופשית


פריחת הרותם בניצנים (צילום: זיו ריינשטיין)

 

טיול לאור ירח במדבר

חוויה מדברית למשפחות: טיול לאור ירח בחווארי מצדה והיכרות עם הטבע המתעורר דווקא בשעות החשיכה. תצפית על ארץ הבולענים והסברים על תופעת טבע מרתקת ועל השפעתו המכרעת של האדם על הסביבה. בנוסף, טיול בנחל רום ובנחל יזרח. כולל לינה וכלכלה בבית ספר שדה עין גדי.

מתי: שישי-שבת, 25-24 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מקיפים את מצדה

סיור מודרך למטיבי לכת בגן לאומי מצדה, אל השבילים והמעלות הקדומים המקיפים את ההר: שביל הרץ, שביל הסוללה, המחנה הרומאי השמיני, מעלה אלעזר.

מתי: שישי, 24 בפברואר

מחיר: 180 שקל למשפחה, 140 שקל לזוג, 75 שקל למבוגר, 50 שקל לילד

לפרטים: 3639*

 

סובב בקעה

סיור היכרות רכוב במכוניות פרטיות בבקעת הירדן. מסלול הסיור יתחיל בדגם הבקעה שבמפגש הבקעה, ימשיך לתצפית "מוסטרה" שבשמורת הסרטבה, לאנדרטת הבקעה לתצפית נוספת ולשמיעת סיפורי האזור. סיום במפגש עם פקח רשות הטבע והגנים של אזור הבקעה בשמורת טבע הסלוודורה שם יגלו המשתתפים מהי "שמורת עציץ" ומהם האתגרים בשמירת הטבע בבקעת הירדן.

מתי: שישי, 24 בפברואר, 14:00-10:00

מחיר: 130 שקל למשפחה, 55 שקל למבוגר, 40 שקל לילד (18-5)

לפרטים: 3639*

 

שוק איכרים בפארק

בגן לאומי פארק הבשור יתקיים שוק איכרים הכולל דוכני אומנות וחפצי נוי, קפה בטבע, מוסיקה ומטעמים. פעילות לילדים: בריכות שכשוך, מתקני שעשועים אתגריים, מתנפחים ויצירה לילדים. יתקיימו מסלולי ניווט למשפחות ומסלולי אופניים משולטים. במקום חניון לילה מוסדר. מופע להטוטים לכל המשפחה בשעות 12:30 ו -14:00. קיום השוק מותנה במזג האוויר.

מתי: שבת, 25 בפברואר, 16:00-10:00

מחיר: ללא תשלום למעט דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 3639*

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
פריחה ליד מושב צפרירים בחבל עדולם
צילום: עמית שאבי
מומלצים