שתף קטע נבחר

250 עובדים בשימורי הטונה בסכנת פיטורים

עובדי ויליגר תעשיות כמו גם עובדי סטארקיסט קיבלו מכתבים בהם נכתב כי עתיד החברות לוט בערפל. "מזה חודשיים אנו מנהלים מאבק עם משרדי הממשלה שרוצים להפחית את המכס על שימורי טונה"

בעקבות החלטת משרדי הממשלה להפחית את המכס על שימורי הטונה, צפויות הנהלות טונה סטארקיסט וויליגר לזמן את עובדיהן לשימוע לפני פיטורים.

 

  • הח"כים מתנגדים להורדת המכס על שימורי טונה

 

במכתב שקיבלו מאה עובדי ויליגר תעשיות ושעליו חתום המנכ"ל עמי גולדין נכתב: "מזה חודשיים אנו מנהלים מאבק עם משרדי הממשלה שרוצים להפחית את המכס על שימורי טונה. מדובר במכס המגן בהגינות על התעשייה המקומית ומאפשר לכם ולנו להתפרנס בכבוד, תוך מכירת המוצר במחיר מוזל ביותר לצרכן.מחובתנו להביא ידיעה מעציבה זאת אליכם מבעוד יום ואנו תקווה שהמשך מאמצנו המשותפים יצליח לבטל את רוע הגזירה".

 

מיכאל מיטלמן מנכ"ל סטארקיסט, מפעל הטונה הגדול בישראל שבו מועסקים כ-150 עובדים, שיגר מכתב חרום לנציגי ההסתדרות, ביניהם עופר עיני בו ציין במכתבו את ההשלכות החמורות אשר עלולות להיגרם למפעל ועובדיו כתוצאה מביטול מכס מגן על יבוא שימורי טונה.

 

"בימים אלו אנו נמצאים בעיצומו של מהלך מתגבש לצמצום משמעותי של מכס מגן על יבוא שימורי טונה. התוצאה הצפויה ממהלך זה תוביל, בהכרח, לסגירה מיידית של מפעל 'סטארקיסט פודור' ובהתאם לאיבוד מקום פרנסתם של מאות מעובדיו" לשון המכתב. בסטארקיסט כבר שלחו מכתבים לקראת הליכי פיטורים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים