שתף קטע נבחר

נתניהו נגד יועציו: צריך לקרוא על אשל בעיתונים?

ראש הממשלה התייחס למתיחות עם בכירי לשכתו על רקע פרשת ההטרדה של נתן אשל. "לא ראוי שראש הממשלה לא יודע שדבר כזה מתרחש והוא צריך לשמוע על כך בתקשורת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בצהריים (יום ד') למתיחות עם הבכירים בלשכתו על רקע פרשת נתן אשל. "לדעתי לא ראוי שראש הממשלה לא יודע שדבר כזה מתרחש והוא צריך לשמוע על כך בתקשורת", אמר במסיבת עיתונאים שבה הוצגו מסקנות הוועדה לבחינת הריכוזיות במשק.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

נתן אשל, שהיה ראש סגל לשכת ראש הממשלה, התפטר במסגרת הסדר טיעון לאחר שהודה בצילום לא הולם של העובדת ר'. הפרשה גרמה למתיחות בין נתניהו לבין שלושת הבכירים שהתלוננו על אשל ליועץ המשפטי לממשלה, בלי לשתף את ראש הממשלה - המזכיר הצבאי יוחנן לוקר, מזכיר הממשלה צבי האוזר והדובר יועז הנדל, שאף הודיע על התפטרותו.

 

"מה שראוי בכל מערכת זה שאם יש חשש להטרדה צריך לפנות מיד לרשויות המוסכמות ולטפל בזה", אמר היום ראש הממשלה בתשובה לשאלה שהפנה אליו בנושא כתב רשת ב' רן בנימיני. "כך הייתי נוהג, בדיוק באותה דרך. זה ראוי בכל מערכת. זו תמיד הייתה הגישה שלי", ציין נתניהו.

 

פרשת נתן אשל, כל המעורבים (צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי) (צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
פרשת נתן אשל, כל המעורבים(צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)

 

אולם נתניהו הבהיר: "לא ראוי שראש המערכת, ראש הממשלה, אינו יודע שדבר מרכזי כזה מתרחש בלשכתו והוא צריך

לקרוא על כך בעיתונים. אני חושב שזה אינו ראוי. זה מצב קשה, כואב, לא נוח ולא נעים מבחינה אנושית, אבל בני אדם מוצאים את הדרך להתגבר על הדברים האלה ונמצא את הדרך להתגבר על זה".

 

למרות הביקורת הנדירה למדי שהטיח בפומבי באנשיו, נתניהו ניסה להציג חזות של מי שאינו מתרגש מההתרחשויות יתר על

המידה: "אלה אנשים טובים", אמר, "הלוואי וזה היה האתגר הגדול ביותר שיעמוד בפני ישראל".

 

רמז לכעסו של ראש הממשלה על אנשי לשכתו ניתן היה למצוא גם בהודעה שפרסם עם פרישתו של אשל. נתניהו שיבח את עבודתו "המסורה והטובה" של אשל במשך שנים בתפקיד ראש לשכתו, אך לא הביע בה תמיכה בבכירי הלשכה שהתלוננו על אשל. באופוזיציה האשימו את נתניהו כי הוא מעביר מסר לא ראוי בכל הנוגע לתלונות על הטרדות מיניות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו, היום במסיבת העיתונאים
צילום: EPA
מומלצים