שתף קטע נבחר

יוזמה בכנסת: הוועדה לביקורת המדינה תדון באשל

פרשת ההטרדה בלשכת ראש הממשלה לא יורדת מסדר היום: על רקע הסדר הפרישה של אשל, הונחה על שולחן מזכירות הכנסת בקשה לבחון אם נתניהו והיועמ"ש פעלו כראוי: "לבדוק שלא ניתנו לו הקלות". גם המבקר יתבקש לבחון את הסוגיה

פרשת נתן אשל טרם הסתיימה: על שולחנה של מזכירות הכנסת הונחה הבוקר (יום ה') בקשה לדיון דחוף בוועדה לביקורת המדינה בנושא "התנהלות היועץ המשפטי לממשלה, ראש הממשלה ונציבות שירות המדינה בפרשת נתן אשל".

 

אשל, ששימש ראש הסגל בלשכתו של בנימין נתניהו, חתם על הסכם עם נציבות שירות המדינה במסגרתו הודה בצילום לא נאות של ר', עובדת הלשכה. בעקבות זאת עזב את תפקידו וקיבל מענק פרישה בסך 100 אלף שקל. על רקע זה טוענת חברת הכנסת אורית זוארץ, שיזמה את הדיון, שהבירור בפרשה לא היה מעמיק ויש לבדוק אם הליך הסדר הטיעון והחקירה הרגישה התנהלו כראוי.

 

פרשת נתן אשל. "לבדוק שהנושא טופל כראוי" (צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי) (צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
פרשת נתן אשל. "לבדוק שהנושא טופל כראוי"(צילום: בן קלמר, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)

 

"התנהלות הגורמים השונים סביב פרשת אשל והסדר הטיעון שהתגבש בסיומה, עומדים במרכז הדיון הציבורי בימים האחרונים", כתבה ח"כ זוארץ. "חשוב לוודא כי הנושא כולו - החל ממעורבותו של ראש הממשלה, דרך בדיקת היועמ"ש וכלה בהסדר הטיעון שהובא לנציבות שירות המדינה - טופל כראוי מבחינה חוקית ולא נעשו כל הקלות או סגירות פנימיות בשל הרגישות הברורה".

 

נוסף על בקשת דיון דחוף בוועדה לביקורת המדינה ביקשה זוארץ גם את חוות דעתו של מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס. "הפרשה עומדת להסתיים בהסדר טיעון שמובא בפני נציבות שירות המדינה", אמרה זוארץ ל-ynet. "כחברי כנסת מוטלת עלינו האחריות לוודא שההליך התנהל כראוי".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

הסדר הפרישה של אשל הוצע על ידי באי כוחו. לפי ההסכם, אשל יתפטר תוך התחייבות שלא לשוב עוד לשירות המדינה. כתב תובענה הוגש לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה, ואשל התחייב להודות בו. לאחר ההרשעה, הצדדים יעתרו לעונש מוסכם של נזיפה חמורה.

 

אשל מואשם ויודה בכך שפיתח וקיים קשר של קרבה יתרה מצדו כלפי ר', בדרך שאינה ראויה ואינה מקובלת בין ממונה לכפיפה בשירות המדינה. דרך זו כללה פגיעה בר' ובצנעת הפרט שלה, באמצעות כניסה למחשב שלה שלא ברשותה, מסירת מידע אישי ופרטי וצילומים לא מקובלים שלה באירועים שונים. בגין מעשיו אלה מואשם אשל בעבירות של פגיעה במשמעת בשירות המדינה והתנהגות שאינה הולמת עובד מדינה.

 

זוארץ מתחה גם ביקורת על התנהלותו של בנימין נתניהו, שגיבה את אשל ובמקביל תקף את בכירי הלשכה שהעבירו את המידע ליועץ המשפטי לממשלה. "ראינו אותו נמנע מגיבוי הבכירים שעשו את המעשה הנכון והראוי והתלוננו נגד ההטרדה", אמרה. "אסור שהמסר שייצא מהתהליך הבעייתי הזה יהיה של לגיטימציה למי שניצל את מרותו וסמכותו כדי להטריד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "לבדוק את מעורבותו"
צילום: EPA
אשל. "לגיטימציה למי שניצל את מרותו"
צילום: עמית שאבי
ח"כ זוארץ. "נתניהו נמנע ממתן גיבוי לאלה שעשו את הדבר הנכון"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים