שתף קטע נבחר

שפטל: ראיות חדשות מוכיחות שקצב לא שיקר

פרקליטו החדש של הנשיא האנס הגיש לבית המשפט קלטת וידאו מיום האונס של א' באפריל 1998. לטענתו, הקלטת מוכיחה שחרף קביעת השופטים, אמו אכן הגיעה לאירוע של ארגון יוצאי איראן

גם מתוך הכלא, משה קצב לא מוותר: פרקליטו החדש של נשיא המדינה לשעבר, עו"ד יורם שפטל, הודיע היום (ה') כי הגיש לבית המשפט העליון ראיות נוספות שהושגו לאחרונה על ידי משפחת קצב. במסיבת עיתונאים שקיים טען שפטל כי ראיות אלה מוכיחות שמשה קצב לא שיקר לגבי האליבי שלו ביום האונס של א' ממשרד התיירות בבית הטקסטיל באפריל 1998.

 

 

לטענת שפטל, מדובר בשתי ראיות. הראשונה היא קלטת וידאו המוכיחה שהיה מוקף באותו יום במאבטחי שב"כ. השנייה היא תמונה שצולמה במהלך אותו אירוע המוכיחה כי אמו נכחה שם.

 

באישום הראשון שבו הורשע קצב נטען כי מיד לאחר האירוע שהתקיים בפארק הלאומי ברמת גן הוא נסע למשרדו בבית הטקסטיל בתל אביב ושם אנס את א'. הוא טען כי קודם לאונס לכאורה הוא היה מוקף על ידי מאבטחי שב"כ ושבזמן האונס לכאורה הוא הסיע את אמו לביתה בקרית מלאכי. בית המשפט קבע כי שתי הטענות לא נכונות: "המערער העיד שבאירוע של יהדות איראן היה מוקף באבטחה צמודה, דבר שהתברר כלא נכון... שקריו של המערער עולים גם מדבריו שלפיהם הביא את אמו לאירוע יוצאי איראן".
 
עו"ד שפטל טוען כעת כי קעקוע שתי טענות אלו הביא את בית המשפט למסקנה לפיה קצב הוא שקרן, ובכך נפגעה אמינותו גם באשר לטענות אחרות שהעלה. לדברי שפטל, המשמעות המשפטית של הראיות החדשות היא שמדובר ב"אליבי ברזל".

 

"הוכחה שסבתא שלי הייתה באירוע"

בנו של קצב, אריאל, הוסיף שקטע הווידאו החדש נלקח מסרט בן שעה וחמש דקות שנמצא בארכיון של ארגון יוצאי איראן. לדבריו, מדובר בדקה וחצי שבה נראית אמו של קצב. "אני עובד ביום ובערבים, אני עובר מרחוב לרחוב, מעיר לעיר, מצילום לצילום כדי לאתר ממצאים שיחשפו את האמת. זאת הוכחה שסבתא שלי כן הייתה באירוע ואבא שלי לא שיקר".

 

"הוכחה שאבא שלי לא שיקר". אריאל קצב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"הוכחה שאבא שלי לא שיקר". אריאל קצב(צילום: ירון ברנר)

 

עו"ד שפטל הוסיף כי לאחר מכן נכנס קצב לרכב עם אמו והם נסעו ללא נוכחות א'. לדבריו, איכון הסלולרים מאותו יום מוכיח זאת, מאחר שבאותה שעה התקיימו שיחות טלפון בין קצב לבין א'. "ההרשעה על מה שקרה בבית הטקסטיל זאת עלילה חמורה",

סיכם. "המפתח הוא באיכון. הפרקליטות לא עשתה את זה, ופסק הדין נכתב בהנחה שלא ימצאו את האיכונים".

 

עו"ד ציון אמיר, אף הוא פרקליטו של קצב, הוסיף בשיחה עם ynet כי "אין ספק שמדובר בראיות מהותיות ביותר, אשר מוכיחות את חפותו של קצב. ראיות אלו ועוד רבות אחרות הוכיחו מעל לכל ספק את טענות האליבי שמסר קצב, כמו חלקים נוספים בגרסתו. כולי תקווה ואמונה שבית המשפט העליון יפתח בפני קצב את שעריו. ראוי שפרשה זו תובא בפני הרכב מורחב לתקן את המעוות".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראייה חדשה. אמו של קצב ביום האונס
עו"ד ציון אמיר. "ראיות מהותיות"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים